Vasili ironizon Ramën: ERTV-ja i vetmi televizion profesional

October 25, 2017 18:25

Vasili ironizon Ramën: ERTV-ja i vetmi televizion profesional

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka ironizuar sot qëndrimin kritik dhe të ashpër të Ramës në drejtim të gazetarëve.

Vasili sulmoi kanalin e kryeministrit Rama në ‘Facebook’, ERTV, që sipas tij është e vetmja media ‘korrekte’ në vend. Mes të tjerash Vasili i ‘sugjeroi’ Ramës që t’i mbyllë televizionet e tjera.

REAGIMI I VASILIT
Tani vetem kjo ERTV-ja nuk eshte media kazani.
Ta gezojme ERTV-ne, stacionin e vetem objektiv, krejt te pavarur nga kryeministri dhe te lire nga qeveria.
Me ERTV-ne perpara per fitorje te reja.
ERTV-ja i vetmi televizion profesional ne Shqiperi, mediat e tjera s’na duhen “fare”; kujt i duhen, le t’i mbylle kryeministri mos ta zgjase hic.

October 25, 2017 18:25
Komento

3 Komente

 1. NjeQytetarOptimist October 25, 19:50

  Ik o plak buf ik.. Ik o shkolleshumt matuf ik.. Mosha jote ne politike zvarrit procese te rendesishme zhvillimi per gjeneraten e re.. Ik e luaj me nipat ne pleqeri mor I shkrete dhe lerja politiken atyre qe me shume dite u vijne se u ikin..

  Reply to this comment
 2. Dani October 25, 19:59

  Shko ore matuf qe stu mbyll ajo e shkrete vend e pavend!

  Reply to this comment
 3. Jimi October 26, 20:55

  Llaqi bjeri legenit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*