Vasili: Italia anuloi koncesionet, qeveria e Tiranës vazhdon hajdutërinë

August 18, 2018 13:05

Vasili: Italia anuloi koncesionet, qeveria e Tiranës vazhdon hajdutërinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në Facebook i referohet vendimit të qeverisë italiane për anulimin e koncesioneve, duke kërkuar një gjë të tillë dhe nga shteti shqiptar.

“Koncesionet janë një kancer qe po e ha dhe do ta haje Shqipërinë dhe shqiptaret për dhjetëra e dhjetëra vjet.

Edhe atyre qe nuk kane lindur akoma ju është vendosur ne qafe laku i një borxhi te poshtër,te piset dhe te padrejte. Ngjarjet e fundit ne Itali dhe vendimi i jashtëzakonshëm dhe pozitiv i qeverise italiane për ti anuluar koncesionet janë shembull i madh. Kryeministri dhe qeveria duhet te ndalen se shkatërruari ketë vend me koncesionet hajdute dhe kriminale. Italia e dha shembullin e madh te kurajës patriotike për ta mbrojtur Italinë nga kjo e keqe. Po këta te Tiranes ç’do bëjnë apo rendësi për ta ka qe kusaria te vazhdojë….”, shkruan Vasili.

o.j/dita

August 18, 2018 13:05
Komento

7 Komente

 1. tom August 18, 13:15

  Ky thote pse nuk i jep ky koncesionet por i japin te tjeret.Parti e deklaruar hajdute qe ne krijes dhe kerkon me cdo kusht vjedhien.

  Reply to this comment
 2. likaderte August 18, 14:32

  Cfare qelbesire, po mbylle nje here ate goje hale, se na qelbe jo vetem politiken por te gjithe shqiperine. Me sa duket edhe kur te jesh ne prag te vdekjes llapjen nuk do ta lesh, te eshte bere ves i keq.

  Reply to this comment
 3. ukujot August 18, 14:36

  Po more zoti vasili, por mos harro se autostrada tirane durres eshte bere me materiale te papershtatshme dhe shkel e shko, gje qe tregon qarte cilesia e saj. Po kush e beri kete, likja qe ishte km dhe kerkonte perfundimin e saj sa me shpejt, apo jo o vasillaq? Dhe kete pune shkel e shko do ta paguaje vendi, pasi rruga duhet bere nga e para. Keto kujtoj zoti vasillaq kur fillon te shkruash.

  Reply to this comment
 4. Askushi August 18, 16:06

  Foli mjeshtri i hajduteve.

  Reply to this comment
 5. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare August 18, 17:03

  idiot shkolleshume!nuk jane koncesionet fajtore,porpolitikanete kallepit te 5 yjeve,si puna juaj te lsi,qe u bene pengese e forte per ndertimin e segmentit te ri te autostrades a10,qe do te lehtesonte traikun mbi ure dhe do krijonte kushtet per rindertim te ures morandi.e di si thane ata o pepe grillo i lsi?”ura morandi jeton edhe 100 vjet,por qeveria(e pb italiane,jo asaj shqiptare) do te tallet me parate e taksapaguesve…”pra kane folur tepke si i,o idiot shkolleshume.tani shkojne e mbajne zi duke sulmuar koncesionet.tepke,bre si ti.hipokrite,vdisni pa tiu duam.

  Reply to this comment
 6. Vaslilesheli August 18, 18:20

  Po boll o infermieri dinpak.A nuk e kupton se po na çan bethen perdite?
  Po vijne votimet dinpak.Tregoje veten.Kandido dikund per kryebashkiak ta dhjesim voten me ty.
  Don zoti vitin tjeter s’te shohim me se na dhjeve rrjeshtat e gazetave e na felliqe televizionet me fjalet e pamjen tende prej budallai.

  Reply to this comment
 7. MH August 18, 19:43

  O budalli politike!
  Ne nuk jemi lidhe me kerthize me Italine.O, mjerani i politikes se integrimit me levizje idiote.
  Po asht e drejte qe populli shqiptare ti kerkoje qeverise sot.Te anolojne koncesionet si praktik konkrete qe po ndodhe ne Itali.Qeveria sot duhet te marrin eksperience jo vetem nga gabimet e veta.Por edhe nga gabimet e shteteve te huaja.Ndaj je kokrra e hajvanit ne LSI!
  Nuk bahen gjerat me ti rene kalemit.Per te lindur surrati i yte i’asht dashte satem 9 muaj ushtrim krijimtarie.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*