Vasili: Lu t’i kërkonte qeverisë heqjen e imunitetit të Tahirit

November 9, 2017 18:52

Vasili: Lu t’i kërkonte qeverisë heqjen e imunitetit të Tahirit

Petrit Vasili, kryetar i grupit parlamentar të LSI, u shpreh ambasadori amerikan, Donald Lu duhet të mbante një qëndrim të qartë për çështjen Tahiri. I ftuar në studion e Repot Tv, Vasili tha se Lu duhet t’i kishte kërkuar maxhorancës heqjen e imunitetit të ish-ministrit të
Brendshëm.

“Lu duhet të kishte mbajtur një qëndrim të qartë t’i kërkonte maxhorancës heqjes së imunitetit për ish-ministrin. Lu duhet të ishte më i drejtpërdrejtë. Pse duhet të presim janarin për të goditur “peshqit”, bosët e krimit. Ç’të presim? Nga do ta presim?”, tha Vasili.

I pyetur nëse LSI pret rezultate konkrete nga operacioni “Forca e Ligjit”, Vasili tha se “zhvillimet dhe faktet e rënda që po dalin çdo ditë s’kanë pse të na çojnë në janar”. “Duhet një qëndrim i fortë ndaj maxhorancës, boll më me krimin. Në politikën ka qëndrime të qarta, o i voton, o i pengon. Maxhoranca pengoi”, tha ai. Vesili u shpreh skeptik edhe për Vettingun në polici. “Janë të njëjtët njerëz. Refuzoj ta besoj vetëpastrimin e policisë pasi janë po ata që përmbytën Shqipërinë me drogë”, tha ai. Sa i takon ardhjes së agjentëve të FBI në kuadër të operacionet “Forca e Ligjit”, Vasili kërkoi që të bëhej publike marrëveshja. “Është detyrim ligjor që qeveria të bëjë transparente marrëveshjen me FBI”, shtoi ai.

November 9, 2017 18:52
Komento

6 Komente

 1. Like sheiku i skraparit November 9, 19:10

  Ah debil a debil! Po ti ke rrjedhur fare,humbet vajra o i varfer!Ty nuk te dalin mendte per vehte,se dhe po te thuash ndonje gje ,para se ta thuash duhet ti marrersh leje Muni-kes se like pordhes dhe ke sy e surrat tu thuash zotit Lu e zonjes Vlahutin se cfare duhet te bejne? Po si mendon ti o derezi,se ata jane matufer,se nuk kane informacionet e nevojshme dhe ne fund te fundit, se ata nuk jane ne gjendje te ndajne te bardhen nga e zeza dhe te peshojne se sa vlen (politikisht te pakten) Rama,Tahiri, Ti,Muniu-ka Likja apo Lyl rro.ka e Berishe padrinua?!Cfare mendon ti se ata kaq vite ketu hane bar? Bar ke ngrene ti e une o i flamosur,se ata jane diplomate kariere te perzgjedhur dhe me nje barre shkolle te vertete,jo si shkolla e pjerdhur qe ke mbaruar ti,qe i thua vehtes deputet e politikan.Per mua ti je nje idiot me diplome,qe merr leje kur ben shurren dhe i thua kembes dore,sepse keshtu te thone dhe te urdherojne “eproret e tu” te akuzuar publikisht per korrupsion e tregeti kokaine.Por per ato s’flet dot ti,se perndryshe duhet te marresh pallton e te shkosh ne fshat.Keshtuqe,sheh ne enderrr Donald Lune e Vlahutinin dhe thua tu bej nje “kritike te forte” qe te fitoj ndonje pike ne sy te like-Muniu-kes e te Lylo-Berishes!!!Mbylle me mire nevojtoren se bie ere o i degjeneruar dhe laj gojen para se te zesh,te pakten emrat e atyre ne goje dhe te institucioneve qe perfaqesojne.

  Reply to this comment
 2. floriri i Bençes November 9, 19:11

  Ti Vasil tapeti kerkon qe te behet transparente mareveshja e qeverise me FBI? Po, kane ardhur qe te bejne transparente ate videon e ustajt tend.

  Reply to this comment
 3. Vicens November 9, 19:13

  Po pse ta filloi nga fundi me Tahirin,Luja, ta filloj nga fillimi, me Berishen.Meten,e me radhe ?

  Reply to this comment
 4. lili November 9, 21:53

  Vicens,
  Shut, eshte vetem fillimi
  Tahiri eshte bile i mbrojtur keshtu..

  Reply to this comment
 5. Alban Dega November 10, 01:04

  Replike detyruar me nje shkollshum

  CURATE A TI MISMO DOCTOR .. !

  – Instruktoret e Donald Lu-se apo
  Chinchizkhanet e Shqiperise !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Doktor Petrit Vasili, e ndriti Shendetesine shqiptare qe e la ne agoni e koma te plote
  Shkolleshumi Petrit Vasili e shkelqeu Drejtesine qe e shtremberoj edhe me shume se Manjani e Halimi !
  Vendosi ne krye te hurgjeve burgaxhi qe u ha in edhe ushqimin kolege ve te tyre !
  Vendosi ne krye te hipotekave taksidare te LSI-se e hajna te Partise se tij !
  Profeti Petrit Vasili e shpalli veten Kryeminister para se te beheshin zgjedhjet! I kishte bere hesapet pa hanxhine demos !
  Petrit Vasili e sfidoi e beri karshillek kryministrit te koalicionit te tij, duke mos iu pergjigjur telefonatave te tij diten e Mukjes Nr. 2 tani !
  Pamja e tij kur Rama i futi krahun Bashes dhe i perzune nga dalla e komplotet te madh, me kujtoj nje buf kenete !
  Pasi arriti gjithe keto fitorje me gisht ne prapanice, shkolleshumi Petrit Vasili u hodh pertej Oqeanit !
  Sot Doktor Vasili i dha vetes tagrin e mesuesit dhe udhezuesit edhe te Washingtonit dhe Ambasadorit me shqiptar se ai e krejt LSI – a e marre se bashku me kuc e me mac Zotit Donald Lu !?
  Ambasadori Lu ti kerkonte Qeverise te hiqte impunitetin Tahirit, tha ish ministri i Drejtesise dhe kandidati i LSI-se per Kryeminister te Shqiperise !
  Po Pse ore derdimen shkollshume, ish minister i Drejtesise kush heq imunitetin e nje deputeti Qeveria apo Kuvendi !?
  A nuk ishte Partia jote LSI qe bashkoi votat me PD-ne e Sali Bashe dekriminalizimit ne KQZ kunder shkarkimit ne flagrance te nje ish burgaxhiu ne krye te Bashkise se Memaliajt !?
  Hajde dekriminalizim kryekriminelesh me ze e figure ne krye te tyre apo….
  Bir Vasil e Nenes
  Ke te qaje me pare!?
  Sali Pash Toptanin
  A doktore tuxhare !?
  Na mbyten shkollshumet
  Shlkollshume …
  shkollperlumet !
  Cka nuk di shkolleshumi Petrit Vasili.
  Petrit Vasili ka aq shume shkolle sa I jep mesim edhe Uashingtonit efhe Brukselit, edhe Moskovit !?
  Shkolleshumi di gjithcka !?
  Edhe me shume se Uashingtoni !
  Stop…
  Eshte nje shrehje 600 vjecare spanjolle:
  Sabelotodo es sabelonada !
  Gjithckaditesi eshte asgjeditesi !
  Edhe nje keshille shendetesore per Dr. Profesorin shkolleshume Petrit Vasili :
  Curate a ti Mismo Doctor !
  Sheroje veten Doktor !
  Nuk behet fjale vetem per shendetin fizik !
  Se pari per shendetin mendor !
  Ajo qe pranohet pa medyshje eshte qe ;
  Deliri i madheshtise eshte deliri i marrezise !
  Kuroje veten Doktor !
  Askush si ju doktoret Sali Rrumpalla, Ali Spahiu, Dritan Preshi,… Petrit Vasili nuk e semuri e rrenoi Shqiperine !
  Ia le lexuesit jo vetem shqiptar te gjykojne a jane ata shkolleshumet apo shkolleperlumet e mendjepaket e Shqiperise !
  As Chinchizkhani dora vet nuk do ta kishte rrenuar e kolapsur kaq keq !
  Paskeni kryer Shkollen e Shejtanit jo te Insanit !
  Lanet !

  Reply to this comment
 6. Kamunisti November 10, 10:22

  Ky eshte nje personazh politik mjeran, pa personalitet qe nuk ngjit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim