Vasili: Nuk është vetëm “Idioti” i Dostojevksit, e kemi edhe ne një, në krye të qeverisë

March 13, 2018 16:32

Vasili: Nuk është vetëm “Idioti” i Dostojevksit, e kemi edhe ne një, në krye të qeverisë

 

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Rama, nëpërmjet skenarëve rus, të shumëpërfolur kohët e fundit, për shkak të lobimit të Partisë Demokratike.

Teksa ka sjellë ndërmend veprën “Idioti” të Dostojevskit, Vasili ka thënë se edhe Shqipëria e ka një të tillë, por e ka në krye të vendit, kartelën e së cilit e publikoi vite më parë gazetari Mero Baze.

Postimi i plotë:

Idiot dhe hajdut i certifikuar.

Flitet per skenare ruse, shantazhe ruse, nderhyrje ruse.

Nje rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryeveper “Idioti”, por te nje idiot i dobishem.

Kemi edhe ne nje idiot, por teresisht te padobishem e kemi dhe ne krye te qeverise.

Kersherine qe ta merrnim vesh se eshte idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarise, qe ne sherbim te trasparences publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.

Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do,qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”.

Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.

l.h/ dita

March 13, 2018 16:32
Komento

13 Komente

 1. pertiti partis , kondom me shume perdrime March 13, 16:39

  sapo doli kondomi presidentit nga gopi Cizmemadhes
  qafleshes se lsi-se

  Reply to this comment
 2. Boston March 13, 16:48

  Sa here flet ky bythlepires aq me shume e urejne ate dhe partine e Tepsise LSI. Ptu fare e keqe.

  Reply to this comment
 3. Mir e ka shkerdhata e lsi-se March 13, 16:51

  me pas qen nji kryeminister pro Shqiptare
  ju kishte shkerdhyer ci permban pragu ,
  ktyre putanaeve te lsi-se dhe pd.-se bashke .

  Ai qe ka popullin me vehte mposhte mreteri
  e jo ca kerma .
  Por “idiioti” e do popullin vetem per votat ,
  sepse s’ja ka iden ,se si kryen Reformat dhe se si
  funxionin e duket vertet nji Shtet .
  Nuk ka shtet ,pushtet qe s’eshte i lidhur fort me popullin ,
  perndryshe ,ke perfaqson ai shtet ?!

  5- vjet ne pushtet .
  Nuk organizoj njiher kte popull ,
  te ushtroonte presion ne terren ,rrethonte
  pallatin e kruverise /Drejtesise – Presidneces ,
  etj institucione qe mbahen peng nga mafiozi president
  dhe kafsha e shpelles !
  Dhe kur pushtet ,rri si muti ne shi ,
  hop hodhen ne aktion bandat ,duke e mbajtur ne Shah
  “IDIOTIN” duke ndertuar Cadra e ber ahenge nastradinash dhe kryekarja e lsi-se ne Parlament
  e pershendet “idiotin”
  me Cizmet Firmato te Bordellos lsi.

  Reply to this comment
 4. Strugani2 March 13, 16:54

  Po ça ban kështu mos vaso? Mbete vetëm duke sharë e shpifur për Edin more. Po çbani kështu. Po pse e keni të gjithë sëmundjen e shpifjes more. Po lëreni drejtësinë bëjë punën e saj, pastaj hidhuni. O Vaso kjo që bën ti e të gjithë ju dijeni se do ju bjerë në kokën tuaj.
  Qofshi të mallkuar tre brezaqë po shkatërroni gjithçka në këtë vend.
  Strugani2

  Reply to this comment
 5. peoples March 13, 17:50

  Ky e mban vehten si shkollmadhi??????idiot i lindur..fjalor i njeriut te rendomet…

  Reply to this comment
 6. kasem gahinji March 13, 18:32

  ceshtja eshte me serioze se veprimi i nje idioti.epra,idioti eshte mjek dhe duhet ta dije mire qe kartela e pacientit eshte material i rezervuar dhe nuk mund te behet publike pa deshiren e personit.si eshte e mundur qe shperdorimi del deri ne kete grade nga nje mjek dhe ligjevenes.?po si mund te perdoret nje kartele pacienti e vitit 1982 pas 35 vitesh?jeni teresisht maskara.prokuroria duhet te veproje.

  Reply to this comment
 7. Po,Po March 13, 18:37

  Një idjot të tillë, si ai i Dostojevskit , ne e patëm për disa ditë në krye të LSI-së , pra , me ditë , se nuk mund të mbahej më tepër , kurse tani e kemi në rolin e tellallit parlamentar të asaj partize . Por , si idjot që është , duket se edhe punën e tellallit nuk e bëka dot , sepse u dashkan tru , dhe tru nuk shiten në pazar, edhe pse i ka paratë me thasë si mega hajdut !

  Reply to this comment
 8. Alban Dega March 13, 19:02

  HAJDE SHKOLLEPERLUM HAJDE !!!

  Te shkerdheu keqazi, te legenosi me keq se nje legen materniteti, te perdhosi si mos me keq, te futi nje shqelm ne prapanices per ta mbajtur mend edhe ne jeten e pertejme… e je pafytyresine te kruhesh, te gerricesh perseri me te !
  Me vjen keq sa poshte ke rene ore poshtersi mendore, ore trupeshk, ore i pafytyre !
  E me e keqja akoma nuk po ze mend !

  Reply to this comment
 9. Cuku March 13, 19:46

  O Veteriner shif bythelepirjen se vetem ate e qan ti or truthare.
  Sa bukur e tundje koken sot kur fliste Mona..
  Kam pare servila kudo ne kete bote te neveritur ,por SERVIL ME PROFESIONIST se ty nuk kam pare…..
  O PLAK I JARGAVITUR,,,,,,,,
  Rama edhe shurren ka ndot ta beje tek ajo qe I thua koke or hajvan I lindur

  Reply to this comment
 10. adashi March 13, 20:27

  Sa I cpifur ky miu I arave…….I eshte mbushur mendja se di shume…..por ……….s’di asgje.
  Fjalor shterp.

  Reply to this comment
 11. Fadili, Malesi e Madhe March 13, 20:36

  Je njeriu me i shpifur e i perbuzur i gjithe politikes shqiptare, o legeni Vaso…

  Reply to this comment
 12. Fadili, Malesi e Madhe March 13, 20:38

  Je njeriu me i shpifur e i perbuzur i gjithe politikes shqiptare, o legeni Vaso…Ti nuk ke lexuar asnje rresht nga Dostojevski, ndonese e mban veten si shkolleshumi. Ti je vetem nje felliqesire.

  Reply to this comment
 13. Tt March 14, 05:03

  Eshte terbuar Titi se nuk ja var me Mona, prej halleve qe e kane zene. O Tit trapi, shiko se ke cupelina sa te duash te LSI-ja, nxito se te iken te PS-ja. Fundja ik te Grida e PD-se se te qeteson shpirtin e trazuar. Mos te te vije keq kur ta shohesh veten ne gjykate per kete dok qe e je nxjerre o Mut

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*