Vasili për sulmin ndaj gazetares Lala: Demokracia u godit në zemër

August 30, 2018 15:46

Vasili për sulmin ndaj gazetares Lala: Demokracia u godit në zemër

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar ndaj sulmit me armë të shtëpisë së  prindërve të gazetares Klodiana Lala.

Vasili tha se kjo ngjarje është dëshmia sesi Shqipëria dhe demokracia është goditur në zemër.

Sipas tij, qeveria hesht në të tilla raste pasi është e lumtur që “dhuna kriminale ndaj medias është e hapur dhe e egër.”

Statusi i Petrit Vasilit

Me Klodiana Lalën janë të gjithë shqiptarët, por jo kriminelët në pushtet dhe në rrugë.

Ditë e keqe për lirinë e gjithësecilit nga ne.

Klodiana Lala, profesioniste me integritet e medias, sulmohet.

Liria e medias gjendet nën atak frontal nga krimi i organizuar që tashmë ka uzurpuar qeverinë.

Propaganda e pisët e qeverisë hesht.

Po pse duhet të flasë?

Qeveria është e lumtur që dhuna kriminale ndaj medias është e hapur dhe e egër.

Shqipëria dhe demokracia është goditur në zemër.

s.a/dita

August 30, 2018 15:46
Komento

17 Komente

 1. Beni August 30, 16:00

  Edhe kete ngjarje uturaku i Monikes e lidhi me qeverine.
  Titi ora e te vertetes po afron. Te gjithe hajdutet qe kane rjepur kete popull do te shkojne ne burg Titi.
  Titi nuk i shpeton dot drejtesise te re.Tik tak tik tak.

  Reply to this comment
 2. LORA August 30, 16:09

  Kete “zemren e goditur te demokracise” t’a rrefyen rekrutet e haremit veror te Jalit ???
  Shkolle-lumi petja,,,,ju ,me cfardo lloj skenari, i merrni te keqen Shqiperise dhe ardhmerise se saj europeiste.
  Tik-tak,,,po vjen Vetting-u ne politike.

  Reply to this comment
 3. Leshelisti Digital August 30, 16:27

  Tit Veshgjati, ka perfunduar koha juaj. Prandaj pellisni dhe derdhni perroin tuaj psiqik neper media. Quhet “ndotje akustike” o letra higjenike e Baxhelles. Populli do tju dermoje me vote popullore derisa te mos ekzistoni me.

  Reply to this comment
 4. Babalja August 30, 16:55

  Iik o b.q. Adhamudh legen. Çi bere ata karagjozet e Jales qe shkojne pas “burrneshes”. Gje me te peshtire nga ju nuk ka pare politika shqiptare ndonjehere .
  Jeni sa komike dhe karagjoze e hajdute te rendomtr aq edhe tragjike qe egzistoni.

  Reply to this comment
 5. Genti August 30, 17:26

  Kur ky pederas ishte pjes e qeverive nje here me te djathtet dhe nje here me te majtet gjithcka shkonte vaj ,per kete tani qe nuk eshte gjekundi ja kan fain ata qe qeverisin ,yyyyttttt rrrac muti ke dhe fytyr te flasesh

  Reply to this comment
 6. uskania August 30, 17:34

  Demokracia u godit në bythë.

  Reply to this comment
 7. pensionisti August 30, 17:56

  Zoti Vasili ! Ti qe e njeh shume mire demokracine( sipas rradakes tende) pa ne e dim me shume se ti se c’eshte demokracia, ana thuaj : ata militantet tuaj atje ne Jale ,te cilet betoheshinper dhune si dikur te rinjte e Hitlerit,eshte demokratike?
  A merret pushteti me dhune ne demokraci ,apo me voten e popullit?
  Ti i dituri,Tit Vasili, a na sqaron ne te “padiurit” se c’bere zotrote per kater vjete me PS-ne ?
  dhe pyetja e fundit : pse ta vune drune Monika dhe Iliri si kryetar ? Ishe i afte,i ditur e ua kalojhe ,apo e pne se nuk ta varte njeri teneqene edhe simpatizantet e LSI ? ja na thuaj e mos na bej llam-llam kot se koti .

  Reply to this comment
 8. shtellunga August 30, 18:11

  O Tito, po e bone balte fare ore. po elri pak radhe edhe te tjereve, apo nuk do te punosh me doktor? Pse mo doktor eshte zanat i mirre. Apo te ka lezetuar politika? Me dukesh pak i dyshimte. Po pse mor Tit, kjo delenxhesha qenka zemra e demokracise? Po ce ore me keto fytyra doni ju te vini ne pushtet? Kurre Tito, kurre nuk do vish!! Ah more sa socialist i thekur qenke!!

  Reply to this comment
 9. likaderte August 30, 19:08

  A mos valle filluan nga puna militantet e jales???

  Reply to this comment
 10. E verteta August 30, 19:16

  Ne 28 vjet demokraci ky eshte njeriu me negativ qe kam hasur dhe aresye emjaftueshme per te ikur nga shqiperia per derisa ketu i jepet hapsire monstrave

  Reply to this comment
 11. viktima August 30, 19:21

  O VIKTIME, pyet nje here andej nga BABALET, pastaj bej deklarata !

  Reply to this comment
 12. mOR FUNDERINE E I PAFYTYRE ; PER CILEN DEMOKRATI DERDELLIT August 30, 22:09

  PTU MASKARENJE

  VODHEN SHTETIN
  SA E LANE PABREK

  THESARE BUXHETE
  VRANE PER PUSHTET

  BULEVARDIT SHQIIPTARET

  SHKATERRUAN TE ARDHMEN
  E SHQIPTAREVE
  NGA BABEZIA PER TU PASURUAR ME CDO CMIM

  EDHE ME JETET E SHQIPTAREVE

  NE EMER TE “DEMOKRACISE ” BANDAVE
  E CAKENJEVE POLITIKE !

  VILAT – MAKINAT LLUKSOZE – MILJONAT
  NE BANKA
  PERFITUAR NGA ABUZIMI ME PUSHTETIN

  VJEDHJA E BUXHETIT TE SHTETIT

  BANDA E ALI BABES NA SHET PER DEMOKRACI !

  NE BOTEN DEMOKRATIKE

  BANDAT PD -LSI DO ISHIN NE BURGJE !

  BOLL I BET KARSHILLIK SHQIPTAREVE

  BOLL PROVOKUAT NE ATE MENYRE SHKERDHATE

  E TALLESE
  BOLL E KRRUAJTET ATE BYTH PEDERASH

  SE VJEN ORA DHE JU DEL GJAKE

  Reply to this comment
 13. neseba August 30, 22:24

  Mos u nxito, o inxituar, te nxjerresh perfundim te nxituar, se mbase nuk e kishin me gazetaren, duket se e ke mendjen te kruhesh pas Rames.

  Reply to this comment
 14. Lumi August 30, 23:08

  Pyet e pastaj fol o koqe. Ne ate shtepi gazetarja nuk rrinte prej vitesh. Aty rrinte I vellai. Dhe ka mundsi qe sulmi lidhjet me te vellain.

  Reply to this comment
 15. ALBAN DEGA August 31, 07:18

  ZEMRA E DEMOKRACISE SHQIPTARE SIPAS DR. HUMBAMENO VASILIT !

  Na qenkan dy gjurme plumbash ne murin e jashtem te shtepise se prinderve te Kodiana Lales !
  Pse!?
  Plumbat kishin goditur mu ne zemer dy mushkonja qe rastesisht po benin dashuri ne vendin e gabuar !
  Sa shume Doktor Rrumpalla na paska pasur Shqiperia more Zot !
  Shpetoje Zot Shqiperine prej tyre !
  Amen !

  Reply to this comment
 16. Fieri August 31, 08:24

  Jo moreeeee……Vasil Petriti.
  Mos eshte goditur…… diku tjeter?.
  Po ne te tjeret “Vunerablet” si tja bejme do kujtohesh ti apo goditja nuk i dhemb “demokracise”?.
  Na mallengjeve ngelem pa zemer!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*