Dorëheqja e Xhafajt, Vasili: Po Rama çfarë bën akoma në zyrë?

October 27, 2018 10:04

Dorëheqja e Xhafajt, Vasili: Po Rama çfarë bën akoma në zyrë?

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili duke komentuar dorëheqjen e Fatmir Xhafajt ngre pyetjen se çfarë bën kryeministri ende në zyrë.

Po ky kryeminister i shplare politikisht dhe moralisht,pa te shkuar dhe pa asnje te ardhme ç’ben akoma ne ate zyre.

Apo sigurisht zvarritet edhe ca, per te ikur turpshem dhe pa asnje dinjitet sic vetem ai mund te iki” Shkruan Vasili në një status në facebook.

 

o.j/dita

October 27, 2018 10:04
Komento

17 Komente

 1. Babalja October 27, 11:15

  Ik o rk

  Reply to this comment
  • Bolearti October 28, 07:12

   Cuni I zyshes, Tir Vasili, qe e rifnin perdite ne hkolle se nuk e bente shurren bashke me shoket. Kishte bilbilush, nuk kishte bile.

   Reply to this comment
 2. Arben October 27, 13:02

  Pret te fuse ju ne burg.prit se erdhi

  Reply to this comment
 3. A October 27, 15:00

  Sa me dhimbeset qy EDI KRISTAQ ANETA RAMA, ngeli me tepsi ne dore duke shperndare byreçka miletit, por asnjeri nuk ja din per nder. Keshtu eshte kur e ke tepsine pa kapakt se ti marrin byreçkat te tjeret. Ketu je treguar ore RAME budalla, sepse nuk ke kerkuar tepsi + kapak.
  Ne Paris ke qene leckamani, barboni, pisanjosi dhe zhgarravina me e njohur, kurse ketu nuk je asgje, sepse te gjithe te marrin neper goje.
  Ah çfare te beri ai i poshteri FATOS NANO, kur te pa ne Paris ne ate gjendje te solli ne Tirane e te beri Minister i Kultures. Bo, kur edhe çunin e modh e ke bere me ndihmen e babes, sepse ishe i lodhur, i rraskapitur. Me vjen keq per ty qe po ben per kete milet dhe askush nuk ta din.
  Ti kerkon ti japesh vetura te reja pas vitit 2009 dhe keto debilat te thone jo qe jo.
  Me dhimbsesh shume u lodhe, sa te semuresh, leri kete pune, se nuk ta din njeri per nder. Te iku FATJA te la gjenazen ne dere. O bo, o bo …!

  Reply to this comment
 4. emigranti October 27, 15:25

  po e bene gati per Ty, nuk e ke marre vesh o thes me lkesh.Sa i trash qe je mo derezi.Po ik or se nuk ta ve njeri ne pull , o trap i Mones..

  Reply to this comment
 5. Mali October 27, 16:10

  Petrit kozma Vasili nje thundrak qe vec bythelepirjes se ilir floriri nuk nje gje tjeter.A mund te behet persembari nje njeri pa dinjitet,.turpin ta gjej brenda vetes se si i pa fytyr qe eshte vec budallalleqe di te thote.

  Reply to this comment
 6. Dodona mbi Tomorr October 27, 16:56

  More Petrit !Ben pyetje qe e di vet pergjigjrn !”—Cpret akoma Edi Rama…?” Po pret qe te “shperbleje” ty se e ke ndihmuar tere kete kohe me “keshillat “e tua!

  Reply to this comment
 7. C'a bohet kshtu October 27, 17:51

  Vasili, ne zyre Rama po te pret ty dhe Monen t’ju rrasi nga nje …
  ja prandaj po rri ne zyre.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic October 27, 18:45

  Dinamika e Partise Socialiste eshte jashtezakonishte e zhdervjellte dhe e pa arritshme nga forcat e tjera politike shqiptare.!
  Gjithnje ka qen e afte tu paraprije situatave te pasardheshme.!
  Nje veprim i mature ne kohe dhe hapsire.!

  Reply to this comment
 9. hë për hë October 27, 19:36

  Ca hiçer e njerez problematike qe i mbledh dhe i fut ne liste kryetari ne parti, japin pastaj edhe mend, ben dhe moral si ky tipi ketu i pa moralshem, dhe per para si hijenat “perbetohen” se do ta bejne me te mire kete shqiperi.

  Reply to this comment
 10. Babale October 27, 20:32

  Rama nuk iken pa te qire ty nenen dhe babane!

  Reply to this comment
 11. Balli Kombetar October 27, 20:46

  Petrit Vasili eshte nje vemje qe vuan kompleksitetin e varferise intelektuale dhe profesionale, vuan pazotesine per te bere poloitike si politikan dhe per kete perdor arsenalin qe vjen nga lashtesia: fyerjen, dhunen verbale, instiktet kafsherore. Nuk paska te ndrequr. Qenkerka ne epoken e gurit. Meshire se nuk di ç’ben. Mut rrugesh.

  Reply to this comment
 12. qytetar October 28, 04:25

  O vaso jam nje dashamir i familjes tende,Pash nderin nese kete tille mos i turpero me.jen ere e qelbur nga koka tek kembet.Boll qe Iliri me Monen te hoqen si bebelino nga kreu i partise per ty duhej te ishte kembane alarmi qe je i pa deshirueshem per te tute,Nderkohe qe roli i llapaqenit qe te kane dhene eshte akoma dhe me i dhjere ndaj ik nese ke pak nder

  Reply to this comment
 13. sopiqoti October 28, 08:57

  O doktor i “bajgave” ! Rama rin ne zyre se ka haruar te te mari leje ty.

  Reply to this comment
 14. edona November 1, 22:08

  respekte per xhafen . sa per vasilin mendoj qe eshte nje deshtak.

  Reply to this comment
 15. likee November 1, 23:25

  Ti shif te ikesh vete , qe te lirosh vendin nje here e mire . Tu be qefi per xhafen , nrm se doni njerez qe spunojne ne krye te ministrive ju.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim