Vasili: Programi ynë, realist dhe me këmbë në tokë

Redaksia Online March 24, 2013 13:47

Vasili: Programi ynë, realist dhe me këmbë në tokë

LSI ka gati një draft të programit të saj elektoral, i cili është tejet realist dhe me këmbë në tokë. Kështu u shpreh në një konferencë shtypi nënkryetari Petrit Vasili. Sipas tij, LSI ka hartuar një draft të tillë pas shumë konsultimesh me specialistë dhe pas shumë seancash dëgjimore me njerëzit në të gjithë vendin, ku janë dëgjuar  shqetësimet e të gjitha kategorive, për t’u pasqyruat në program.

Vasili u shpreh se alternativat rivale janë aspak realiste, “madje shpesh shkojnë deri tek fantastikja”. Sipas tij, çdo element i programit të hartuar nga LSI shoqërohet nga përllogaritja e kujdesshme lidhur me efektet financiare. “Programi i LSI-së ka një sens shumë të fortë social, sepse ka dy këmbët e tij thelbësore, ekonominë dhe punësimin. Po ashtu janë përfshirë edhe çështje të mëdha, si zhvillimi i bujqësisë, arsimit apo sektorit shëndetësor”, tha Vasili.

Programi elektoral pritet të mirëkuptimin e anëtarëve të LSI gjatë Konventës që do të mbahet në prill, kohë gjatë të cilës pritet edhe pozicionimi i kësaj partie në koalicion.

 

Redaksia Online March 24, 2013 13:47
Komento

4 Komente

 1. Gezimi March 24, 14:23

  Nuk e di a ka njeri me tru ne koke qe t’ju besoje juve te LSI. Jeni bere hajdute parash, trafikante votash dhe mashtrues shifrash. Beni premtime qe asnjehere nuk i keni mbajtur. U eshte kthyer fytyra ne sholle kepuce. Por juve ju mungon dhe kjo lloj fytyre. Thjeshte, jeni te pacipe!

  Reply to this comment
 2. TONI PALAS March 24, 15:31

  As bija e kamzes si beson me ketyre pushtave ,kujtojn se kan punesuar ca militant dhe kujtojn se do marrin vota, harrojn qe dhe gjysma e ketyre qe jan te punsuar nuk do ja japin voten se kur shohin ate thithlopeh hadut me program vjedhje ne dor.

  Reply to this comment
 3. BAY AREA Ca. March 24, 15:38

  Karagjoz i rradhes, pasi bete ” integrimin ” e Shqiperise ne Komunitetin Evropian , tani thoni se jeni me kembe ne toke.? Deri me tani kembet i paskeni pasur te ngriura Perpjete. Do te zhvilloni ekonomine dhe do te rrisni punesimin , do zhvilloni bujqesine , arsimin , Shentetesine ( e ke xhan zotrote ) domethene deri me sot paskeni bere Vrima ne uje. Keto mashtrime do t’ miratoni ne konventen e LSI (Lev.Soc. per Interes) ne muajin Prill dhe pozicionin e kesaj Partie ne koalicion per te vjedhur si me Saliun. Eshte nje shprehje Prill, Maj pi…t mos j’u ndaj, futi nje te maruar se ngele moteleve e tek shtepit e te tjereve. Mbase mos je tek shoqate e LGBT e te biem ne gjafe kot o ……. i rradhes

  Reply to this comment
 4. lumtor shkreli March 24, 20:15

  Po ik ore kodoshi i sonjes,bashke me ilimonen & co,po kush ju beson me ju ore parti kuplara(bordello)ore kurve e piset,ore burre grua ,bashke me ilir hajdutin e imoralin,po me ke do fitoni more pisa,me homosexsuale nga shkodra e lazha?ptuuuuu fare e piset paskeni qene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*