Vasili protestë kundër Veliajt për ekipin e Tiranës

March 5, 2016 16:47

Vasili protestë kundër Veliajt për ekipin e Tiranës

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili është shfaqur me kritika të forta ndaj bashkisë së Tiranës për mungesën e fondeve për ekipin e futbollit “Tirana”.

Si tifoz i këtij ekipi,  Vasili ka kërkuar nga Bashkia e Tiranës më shumë vëmëndje dhe sponsorizim me fonde për ekipin e Tiranës.

“Ndjehem i zhgënjyer si tifoz ” ka thënë Vasili i cili kërkoi nga bashkia e Tiranës të akordojë menjëherë fondet e nevojshme për ekipin e kryeqytetit.

March 5, 2016 16:47
Komento

5 Komente

 1. intelektuali March 5, 17:16

  Ja fadromisiti i Edvinit po i gadit LEKAT qe do te fitoje bashke me BOSIN e tij tek Parku i Liqenit dhe do te qetesoje gjakrat e tifozave te Tirones.

  ose me sakte:

  Maks Veli ja zbathi breket per lakmine e Erit te Rilindjes socialiste kur i tha:

  ME KETO LEKA UNE DO TE BEJA 200 PARQE LOJRASH.

  Reply to this comment
 2. blloku i lsi-se March 5, 18:06

  O petrit vasillaqi thuaj ilirit te marrin bllokun se tirana shpallet kampione ik o debil lere futbollin larg nga politika

  Reply to this comment
 3. londi March 5, 18:06

  Ti je me keq se ato bucet e pd qe bon ham ham, sa qe minister shendetsie ne kohen e pd I qelbe fare spitalet, dhe tani I drejtohesh beqjas gjith kritke, kuptohet ajo pun se te eshte prekur thell interes.i

  Reply to this comment
 4. antonio March 5, 22:39

  Cfare lekesh kerkon ekipi i Tiranes,kur e ka nje president??
  Ky ekip nuk perfasqeson te gjithe qytetaret e Toiranes ndaj nuk ka asnje kuptim qe t’i jepen leke!
  Nuk mjafton vetem emri TIRANA,qe jy ekip tre quhet i Tiranes!
  Megjithate klubi i Tiranes i eshte BORXHLI qytetit te Tiranes sepse ka GRABITUR dy stadiume qe kushtojme miliona euro falas sic edhe ai “DINAMO dhe ai ku stervitet tek qyteti i nxenesve!
  A nuk jane nga LEKEDT E QYTETAREVE TE Totanes keto pasuri kolosale qe i jepen vetem ketij klubi,kur te tjeret nuk kane as fushe ku te sterviten???

  Reply to this comment
 5. antonio March 5, 22:41

  Cfare lekesh kerkon ekipi i Tiranes,kur e ka nje president??
  Ky ekip nuk perfasqeson te gjithe qytetaret e Toiranes ndaj nuk ka asnje kuptim qe t’i jepen leke!
  Nuk mjafton vetem emri TIRANA,qe ky ekip te quhet i Tiranes!
  Megjithate klubi i Tiranes i eshte BORXHLI qytetit te Tiranes sepse ka GRABITUR dy stadiume qe kushtojme miliona euro falas sic edhe ai “DINAMO dhe ai ku stervitet tek qyteti i nxenesve!
  A nuk jane nga LEKEDT E QYTETAREVE TE Totanes keto pasuri kolosale qe i jepen vetem ketij klubi,kur te tjeret nuk kane as fushe ku te sterviten???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*