Vasili: Rama një “naziskin” i ri, përdori termin “çifut” për hebrenjtë

February 8, 2018 17:42

Vasili: Rama një “naziskin” i ri, përdori termin “çifut” për hebrenjtë

 

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, doli në një deklaratë për mediat, ku tha se ka mbetur i befasuar nga gjuha e Kryeministrit ditën e sotme në Kuvend.

“Të befasuar nga gjuha e tmerrshme Kryeministrit, i cili përdori termin çifut si nazistët për hebrenjtë.

Hebrenjtë kanë qenë miq të ngahershëm të Shqipërisë.

Një gjuhë të një naziskini të ri, i cili po me këtë gjuhë prej naziskini kërkon të qeverisë vendin, po me këtë gjuhë naziskini kërkon të ndërtojë raporte me opozitën shqiptare, po me këtë gjuhë kërkon të ndërtojë me SHBA duke votuar kundër.

Po me këtë gjuhë naziskini i drejtohet popullit të respektuar, mik dhe vëlla të Izraelit.

Hebrenjtë kanë qenë miq të shqiptarëve.

Shqiptarët dhe hebrenjtë i kanë zgjidhur këtë këto çështje me njëri-tjetrin. I vetmi që është jashtë kohës, në vendin dhe psikologjinë e gabuar, e në dëm të Shqipërisë por edhe të marrëdhënieve me Izraelin dhe SHBA, i vetmi njeri i shtrembër në këtë mes është Rama.

Sot psikologjia prej naziskini duhet të  jetë një shqetësim mbarëpopullor”, tha Vasili.

a.s/dita

February 8, 2018 17:42
Komento

22 Komente

 1. petrit February 8, 17:57

  ore c’a ka pesuar ky vasillaqi?
  cojeni ore tek doktorri

  Reply to this comment
  • L.F. February 8, 18:21

   E kane çuar, po doktori pas vizites ju kishte thene; “ky paska vatur”, une nuk kam çfare t’i bej.

   Reply to this comment
   • ULLI MAGNA February 8, 20:43

    ËSHTË URGJENTISHT PËR 8(9)-VJEÇARE KY ‘ZOG INJORANTI’ ! ! ! ! !

    SA PËR ILUSTRIM NGA FJALORI SHQIP (ONLINE) : https://fjale.al/%C3%A7ifut

    ÇIFUT m.
    1. Pjesëtar i një populli, që banonte në Palestinë deri në shekujt e parë të erës sonë dhe që më pas u shpërnda në vende të ndryshme të botës; ai që e ka prejardhjen nga ky popull dhe që banon sot në Izrael ose në vende të tjera të botës; hebre. Gjuha e çifutëve. Ndjekjet kundër çifutëve.
    2. fig. bised., keq. Njeri shumë dorështrënguar dhe që në çdo gjë shikon përfitimin e vet.
    ÇIFUT mb.
    1. Që lidhet me çifutët, që është karakteristik për çifutët, i çifutëve; që është krijuar nga çifutët; hebraik. Populli çifut. Shkollë çifute.

    Reply to this comment
   • ULLI MAGNA February 8, 20:44

    ËSHTË URGJENTISHT PËR 8(9)-VJEÇARE KY ‘ZOG INJORANTI’ ! ! ! ! !

    SA PËR ILUSTRIM NGA FJALORI SHQIP (ONLINE) : https://fjale.al/%C3%A7ifut

    ÇIFUT m.
    1. Pjesëtar i një populli, që banonte në Palestinë deri në shekujt e parë të erës sonë dhe që më pas u shpërnda në vende të ndryshme të botës; ai që e ka prejardhjen nga ky popull dhe që banon sot në Izrael ose në vende të tjera të botës; hebre. Gjuha e çifutëve. Ndjekjet kundër çifutëve.
    2. fig. bised., keq. Njeri shumë dorështrënguar dhe që në çdo gjë shikon përfitimin e vet.
    ÇIFUT mb.
    1. Që lidhet me çifutët, që është karakteristik për çifutët, i çifutëve; që është krijuar nga çifutët; hebraik. Populli çifut. Shkollë çifute.

    Reply to this comment
 2. ??? February 8, 18:12

  Doli dhe zonja e dyte per llapaqenien e dites, se zonja e pare eshte duke bere shopping per cizme te reja.

  Reply to this comment
 3. ! February 8, 18:20

  mua me duket vertete mjaft interesante
  ajo qe ,
  cdo pordh qe leshon nga goja ky sharlatan politikan ,
  ky corape e cizmes se bushtres se Lsi-s
  te perbeje nji Lajm per Medien !

  Reply to this comment
 4. MURADIE February 8, 18:39

  Ne VLORE, Prane SAHATIT kemi pasur nje Lagje, qe e quanim Lagje e CIFUTEVE, te sistemuar qysh ne kohen e Luftes se Dyte Boterore ! Pas Clirimit, ata u rriten, u shkolluan, dolen Doktore, Ekonomiste, Inxhiniere etj. Tovi JOMTOV ishte nje Ekonomist, qe kontrollonte Nd/jet. Zino MATATHIA, shok femijerie, u be mjek Kardiolog, Kirurg ! Dola SARETA, nje Fizarmonicist i mrekullueshem ne Shtepin e Kultures,,,,,Po ti Kaq di!!! Te pakten pyet Tet’ ATE !!!M

  Reply to this comment
 5. Bostonian February 8, 19:24

  Politican palaco, turp qe I zgjithni keto te lsi o popull, turp!
  Nese e kerkon kuptimin e emerit cifut dote Dali se nuk eshte pejorative por eshte thjeshte synonimetnik I marre nga perandoria otomane.

  Reply to this comment
 6. Laveri February 8, 19:59

  Vasken çojeni te Janulla ,qe ta kendoje nje here e mire ne daulle

  Reply to this comment
 7. Kuq e zi February 8, 20:07

  Po ik or palle se fjala hebre ne shqiperi arriti pas 90-s
  Populli jone perhere i ka quajtur cifut dhe ska asgje per ofendim
  Pse ne na quajne albanes apo gjermanet ne gjuhen italiane tedeschi
  Ta dhjefsha opoziten qe po beni keni 5 vjet asnje ide apo kunder ide

  Reply to this comment
 8. Kuq e zi February 8, 20:20

  Meqe po na flet per izraelin mik te shqiptareve ku eshte ndihma e tyre ndaj shqiptareve qe te shlyejne borxhin e luftes se dyte

  Pse nuk njeh kosoven???
  Ishte izraeli qe i shiti serbise pamje satelitore me vlere 10 milion dollar kur milloshevici si pagoi ata e cuan ne arbitrazh prandaj u be publike kjo ceshtje
  Jo me larg por dy dite me pare izraeli i premtoi serbise ndihme kunder kosoves
  Pra jemi ne qe i kemi ndihmuar jo ata
  Kerkojne nga ne diten e memorjes kujt memorje?
  Skemi pse kujtojme ne, jane ata qe duhet te caktojne nje dite per shpetimin qe i beme pa ja permendur kurre
  Ata gati acarohen kur flitet qe shqiperia nuk u ka fije borxhi por krejt e kunderta sepse nqs jo do i kishin forcuar mardheniet me kohe por i forcojne me serbine qe i shpuri ne furre
  Skemi kurrgje kunder atyre si popull por si qeveri na kane dale kunder ky eshte raliteti

  Reply to this comment
 9. Jimi February 8, 20:25

  Historikisht ne shqiperi percaktimi i ketij komuniteti, pa asnje paragjykim nga shqiptaret, jane quajtur cifut, edhe kur u hapem dyert dhe zemrat po keshtu i quanim. Kohet e fundit dikush eshte kujtuar se nje emertese e tille na qenka me ngarkesa antisemite dhe si e tille duhet te zevendesohet me termin izraelite, ose hebrenj!? Fort mire por per ne si popull qe pothuaj per 70 vjete i ka njohur per cifute dhe pa i idenigruar po keshtu u eshte drejtuar, por edhe ata vete e kane ditur shume mire qe nje emer i tille nuk ka patur asnje ngarkese njegative. Tani qe kerkohet qe zyrtarisht te pedoret vetem ky term, nuk eshte e lehte qe edhe te mos besh lapsus, por ama ti more qirie Llaqi nuk ke pse egzaltohesh kaq shume nga ky lapsus!? Rrujna zot! Ta marrin vesh “cifutet” do ta fusin Ramen ne dhe’.

  Reply to this comment
 10. A February 8, 20:33

  Ore ju militante te RILINDJES se PS-se te mender EDI RAMES, beni analize fjaleve, broçkullave te ketij sharlatani. Mos tregoni vehten kaq debila qe ju lane, ju shplane, ju ben lavazh trurin dhe mendjen ky fare barboni dhe endacaku si EDI RAMA.
  Nuk themi gje se ke mendime te majta socialiste, ose te qendres dhe te djathta, por beri analize pallavrave te ketij derdimeni me fjalet dhe deklaratave te tij prej psikopati. Ne si vend dhe si popull kemi simpatite tona per SHBA-ne qe na ka ndihmuar si ne dhe KOSOVEN si superfuqi boterore qe eshte. Prandaj duhet te jemi te kujdeshem kur votojme kundra saj per Jeruzalemin. Me IZRAELIN jemi popuj miq qe ato na e dine per ndere qe ne kohrat me fatkeqe per to ne i kemi mbrojtur dhe me shume shtete qe i kemi mike duhet te jemi te sinqerte dhe korrekte.
  Por, jo me disa shtete si Turqia qe na ka pushtuar e sunduar shkerllyer me shekuj ti lepijme bithen si EDI RAMA qe i ben XHEP TAIP ERDOGAN. Nuk them te jemi armiqe, por as servil.
  Prandaj EDI RAMA nuk eshte asgje me shume veçse me e hudhe ne kosh te plehrave. Po perfiton se edhe opozita nuk eshte pozita te shendosha. Tung.

  Reply to this comment
  • Gringo February 8, 22:02

   O A o koqe kanari, po Gjermani, Anglia, Franca se nuk po shkruaj emrat e 126 shteteve qe votuan kunder qendrimit amerikan jane pro Turqise??? Lexo ca me shume o partizan i persheshit dhe pastaj llomotit neper blogje. Krenar per qendrimin e Shqiperise ne nje linje me politiken e BE (dhe te USA qe deri dje ka njohur dy shtete) por qe fatkeqsisht po deformohet tani nga trapezi Trump.

   Reply to this comment
 11. demo February 8, 23:02

  Emri Cifut nuk eshte sharje m,or hajvan! Ke qene edhe mkinister shendetsie ti.Keto 500 vjetet e fundit keshtu i ka quajtur populli shqiptar Izraelitet.Turqit na quajne Arnaute.Greket na quajne Arvanite.Cfare ka ketu per tu tmerruar! Ne i quajme Egjiptianet Jevgj.Po kete forme ka marre emri Egjipt ne gjuhen shqipe,qe ne thellesi te shekujve.:Egjipt-Evgjit-Jevg-Magjyp.Vertet fjala fasule vjen nga italishtja fagioli,por ne shqiptaret gjellen me fasule here e quajme fasule,here frashulle,here groshe.Ofenmdim do ishte sikur ta quanim pordhe.

  Reply to this comment
 12. Guri i Kamjes February 8, 23:03

  Shqiptaret keshtu i kane quajtur gjithmone izraelitet. Mbase e kemi mare nga Turqia e kjo prej frengjishtes juif. Fjala çifut asnjehere nuk eshte perdorur ne kuptim perbuzes prej shqiptareve. Zoti Vasili e ka gabim.

  Reply to this comment
 13. Aleksander thana February 9, 01:44

  Demo, me kenaqe.

  Reply to this comment
 14. Alban Dega February 9, 07:17

  From: Alban Dega
  Date: December 22,2017 at 7:32:54 PM EDT

  Mendime mbi fakte

  ASSKISERS !

  -Mireseerdhe ne shtepine tende politike
  LSI-PD Zoti Ilir Meta !
  -Per ke votoi Shqiperia !?
  -Per inat te Edi Rames Ilir Meta shkoi te fle me Donald
  Trumpin…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Letra e hapur e Presidentit te Shqiperise Z.Ilir Meta drejtuar Presidentit amerikan Donald Trump eshte nje turp presidencial edhe per nje Republike Bananesh si 8 shtetet qe votian kunder saj.
  Pse !?
  Per nje aresye fare te thjeshte !
  gjeni nje pike ose nen te Kushtetutes se Republikes se Shqiperise qe nje votim diplomatik krejt rutine kerkon miratimin apo konsensusin e Presidentit apo te Kuvendit te Shqiperise me perjashtim te rasteve te cenimit apo kanosjes se sigurise kombetare te shtetit shqiptar !
  Si duket Presidenti akoma nuk e ka marre vesh ose nuk do ta kuptoje se Shqiperia eshte nje Republike Parlamentare dhe jo nje Republike Presidencisle.
  Nuk e di nese para se te shkruante nje leter te tille ai eshte konsultuar me keshilltaret tij per politiken e jashteme apo jo . E kam fjalen per keshilltare dhe konsitucionaliste te mirefillte jo per keshilltare Plepash apo Akademish Domosdove apo Corovode, si Petrit Vasili e Monika Kryemadhi e co.
  Pse!? Gjuha e kryeministrit ne kete leter eshte me teper gjuha e nje kollovari te Monikes qe jo vetem ruajti mbiemrin e vajzerise, nje e drejte krejt ligjore e njerezore e saj ashtu si dhe heqja dore vullnetarisht e saj prej titullit te Zonjes se Pare.
  E kam fjalen per kollovarizmin politik te Metes qe perdori te njejten gjuhe si Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Luan Rama, Sali Berisha, Lulezim Basha, Edi Palokari… qe vetem dy-tri dite me pare i shpallen lufte te hapur “ imperializmit Amerikan”, qe ia kalon edhe asaj te Qoftelargut.
  Mireseerdhe ne shtepine e zmadhuar te familjes tende politike LSI-PD, ku me teper se pjestaren e saj te henen bashkeshortja jote beri Zonjen e saj te Pare me sjelljen e terbimin e saj te skajshem, zjarmine e mashtrimet deri ne bojatisje me te kuqe te “viktimave te dhunes” se vetlyer te Kledes….e co!
  Po sjell nje shembull te femijerise sime kur xhaxhai im i preferuar me dha nje shpulle dhe per tia kundervene gjyshen e pjesen tjeter te familjes une e ngacmova hunden deri sa me rrodhi gjak… Jo boje si cupulinat e LSI ne protesten nekrofile te se henes !
  Nena mori nje fiskel shelgu qe te djeg shume por te demton pak dhe e harrova shpullen e xhaxhait!
  Nena Mona beri krejt te kunderten. Ishte regjizorja e protestes nekrofile ne emer te Kushtetutes per te vonuar, sabotuar, zhbere Vetingun, Reformen ne Drejtesi per shkak te panikut ndaj zbatimit te tyre!
  Ne vend qe Presidenti i shqiptareve pa dallim e babai i shtetit te fshikulloje me qetesi e dashuri bashkeshorten dhe cupulinat e LSI-se per rrenat e mashtrimet e tyre deri edhe tek ambasadori i nderuar Amerikan Z. Donald Lu beri te kunderten.
  Ai iu bashkua,bile me brendine e letres se tij per Presidentin Amerikan Donald Trump ai ia kaloi edhe terbimit dhe cinizmit te tyre duke na u shfaqur edhe me Amerikan se vete Donald Trump !
  Nuk do te habitesha aspak qe ne kabllogramet e Z. Donald Lu per Departamentin e Shtetit te lexoja pas dy tri vjetesh te njejtat fjale si te ish – ambasadorit tjeter te nderuar Amerikan Withers per ish-ministrin e Mbrojtjes se Berishes, Fatmir Mediu ne prag te katrahures Gerdeci, se Presidenti Ilir Meta, qe nuk la gur pa levizur ne qetesi e dashuri kunder Reformes ne Drejtesi na shfaqet tani si me amerikan se vet amerikanet me kete leter turpi !
  A e di Zoti Meta se amerikanet per kete kategori politikanesh por edhe per te gjithe servilet perdorin fjalen shume domethenese asskisers- Bythelepires !
  Jam i sigurte se keshtu do ta lexoje dhe kuptoje edhe Presidenti Donald Trump brendine e saj nese merr mundimin ti hedh nje sy, cka nuk ma ha mendja !
  Jo vetem kaq por a e dini pse !?
  Sepse kurre asnjehere nuk mund te jesh as amerikan, as gjerman, as kinez, as shqiptar i mire pa qene se pari njeri i mire. Dhe anasjslltas ! Aq me teper qe edhe ne saje te teknologjise dhe burimeve njerezore amerikanet dine per cdo politikan jo vetem shqiptar me shume se ata dine per vete.
  Aq me teper kur kane deshmi me ze s figure si ato te tijat jo ne nje faqe por ne te pakten 62 faqe te tjera blloku te pashfaqura ne Shqiperi !
  Pervec kesaj lindin edhe pyetje te tjera lidhur me kete leter turpi :
  Kush votoi per rezoluten?
  A ishte ne te mire apo ne dem te SHBA-se kjo Rezolute!?
  A ndihmoi arroganca e Trumpit dhe ambasadores se tij ne OKB ne votimin kunder SHBA-se!?
  A i sherben paqes apo luftes ne Lindjes e Mesme vendimi i Trumpit per Jeruzalemin !?
  E pyetja kryesore qe do ti drejtoja cdo vellai e motra shqiptare sot do te ishte:
  Per ke do te votoje ti moter, ti vella ?
  Perkrah 9 shteteve qe votuan kunder apo per 128 shtete qe votuan pro saj !?
  Perkrah nje te shtates apo 6 te shtatave te popullisise boterore !?
  Perkrah luftes apo parkrah paqes ne nje rajon lufte si Lindja e Mesme !?
  To be or not to be , kjo eshte ceshtja !
  Jam krenar per popullin e kombin shqiptar si populli me proamerikan e me properendimor ne Bote.
  Kjo eshte jo vetem nje vlere, por nje kult per ne shqiptaret , 95 per qind proamerikane !
  Por askush me shume se amerikanet nuk i urrejne, nuk i percmojne servilet.
  Aq shume sa i quajne: Asskisers-Bythelepires!
  Letra e Presidentit Meta eshte nje mistrecllek ala shqiptar, nje turp, nje gafe e mirefillte.
  Ai eshte tash sa vite nje politikan profesionist , nje diplomat karriere!
  Ilir Meta eshte “ filozofi “ i “qetesise dhe dashurise”, por… por …
  Per inat te Edi Rames shkoj te fleje me Donald Trumpin.

  Reply to this comment
 15. Alban February 9, 07:25

  EDHE VETE CIFUTET E PERDORIN KETE FJALE O HUMBAMENO!
  NA BEN EDHE PROFESORIN E GJUHES PASI E NDRITE SHENDETESINE ME POLITIKEN: “ OPERACIONI DOLI ME SUKSES …. PACIENTI VDIQ “
  NA BEN EDHE GJYKATESIN SUPREM PASI E DREJTOVE DREJTESINE SI LITARIN NE THES !
  SA PER POLITIKEN E NDRITE FARE… TE MBETET OER TE MESUAR ABC-NE E SAJ !!!
  Per me teper lexoni:

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

  Reply to this comment
 16. Kuq e zi February 9, 12:20

  Nga anet tona kur nje njeriu nuk ja hidhje dot thonin qe ai eshte cifut
  Pra krejt e kunderta

  Reply to this comment
 17. Jimi February 9, 13:46

  Komentuesit me siglen “A”! Mire qe ne te gjithe komentuesit qe e kundershtojme qendrimin e qirje Llaqit qenkemi rilindas, po ti qe e konsideron te drejte qendrimin e tij cfare je? Qe te jesh demokrat nuk ka as’gje te keqe dhe nuk te paragjykoj, por pasi e lexova komentin tend, po te pyes! A di shkrim e kendim? Sa klase shkolle ke ber dhe ku i ke kryer? A e ke kapercyer moshen e pubertetit?

  Reply to this comment
 18. Shqiptar Vendi February 9, 13:52

  Na keni care trapin ,pes kaurrengaterrojne dynjane.Namin ka ujku kerdine ben cakalli.Keta haxhi nasto ,vasili ,e soj e sorrollop coban e lloj lloj majko bullgari jane mbushur me miliarda nga pasuria e ketij vendi.Bejne everopianin e kryqit te leshit.Me rac e pabeseqe paskan qen ,tipik kaurre (te pa fe) pa bese e pa karakter.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*