Vasili-Ramës: Ke paguar 86 milionë euro në vit për konçesione në shëndetësi dhe s’kemi asnjë spital të ri

November 16, 2017 11:01

Vasili-Ramës: Ke paguar 86 milionë euro në vit për konçesione në shëndetësi dhe s’kemi asnjë spital të ri

Asnjë spital i ri nuk është ndërtuar në Shqipëri këto katër vite. Ky është fakt jo kazan. 86 milion euro paguan në vit për koncesionet aq sa duhen për të bërë 2 spitale të reja moderne, ky është fakt dhe jo kazan.

Me këto dy fakte e nis reagimin e tij, Petrit Vasili, Kryetar i Grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim në një status në fb.

Sipas tij, Kryeministri ka vetëm llogje kazani dhe asnjë fakt në krahun e tij. “86 milion euro paguan në vit për koncesionet aq sa duhen për të bërë 2 spitale të reja moderne.

Këto janë faktet se kazanin e llogjeve e ka marrë me koncesion kryellafazani”, vijoi Vasili.

Nga Petrit Vasili

Fakti – ska asnje spital te ri ne keto kater vjet,ndersa kazani i kryeministrit – ka vetem llogje.
Asnje spital i ri nuk eshte ndertuar ne Shqiperi keto kater vjet.
Ky eshte fakt jo kazan.
Shkoni pyesni qytetaret ne se kane pare gjekundi ndonje te tille.
S’KA ASNJE SPITAL TE RI ka vetem llogje te kazanit te kryeministrit.
86 milion euro paguan ne vit per koncesionet aq sa duhen per te bere 2 spitale te reja moderne.
Keto jane faktet se kazanin e llogjeve e ka marre me koncesion kryellafazani.

Screenshot 4

November 16, 2017 11:01
Komento

1 Koment

  1. petrit November 16, 12:07

    Sigurisht more qelbesire Vasili, qe as infermier nuk duhet te jesh. Si mendon ti se duhen ndertuar spitale, nderkohe qe njerzit kane nevoje per sherbime te vazhdueshme. E perse duhen spitalet kur njerzit te vdesin nga mungesa e sherbimit (sic thoni ju). Spitalet ndertohen kur te krijohen mundesite qe krahas vazhdimit te sherbimit mjeksor te behen edhe investime per spitale te reja.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim