Vasili: Skandali i 2 mld eurove e rrëzon Ramën brenda ditës

November 23, 2017 12:13

Vasili: Skandali i 2 mld eurove e rrëzon Ramën brenda ditës

 

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ashtu si dy ditë më parë vazhdon të akuzojë kryeministrin Edi Rama se Shqipëria rrezikon të paguajë rreth 2 miliard euro për prishjen e disa kontratave.

Deputeti i LSI tha se kjo shumë parash është një tërmet financiar për ekonominë e vendit, duke na kujtuar vitin 1997.

Edhe sot, Vasili i ka bërë të njëjtën thirrje kreut të qeverisë duke e akuzuar se nuk flet nga frika e madhe pasi e di që ky skandal e rrëzon nga pushteti brenda 24 orëve.

Statusi i plotë

“Kryeminister boll u trembe, fol per 2 miliardë eurot, kursejua shqiptareve nje 97′ te dyte!

Skandali i 2 miliard eurove eshte me i rendi, qe mund te imagjinohet. Kryeministri e ka prej kohesh ne tavoline.

Kryeministri nuk flet nga frika e madhe per pushtetin e tij sepse e di mire qe ky skandal i 2 miliard eurove e rrezon per 24 ore.

Ai eshte pergjegjes direkt per disa nga keto gjyqe pasi i ka frymezuar e mbeshtetur personalisht veprimet antiligjore dhe per demin kolosal financiar qe ka ardhur prej ketyre veprimeve.

Skandalin nuk e ka zbuluar opozita, por Avokatura e Shtetit,e cila e ngriti me shume te drejte dhe pergjegjshmeri kete afere gjigande.

Humbja e 2 miliard eurove eshte nje tragjedi me dimensione politiko shoqerore te ngjashme me tragjedine e vitit 97′.

Kryeministri lodhet kot duke u fshehur.

Te gjithe e dine qe kur te ndodhe kjo tragjedi,kryeministri do te ike duke i lene pas zjarrin Shqiperise,njelloj si ata qe ne 97′ pasi i vune zjarrin iken nga vendi.

Shqiperia dhe shqiptaret lenguan per vite te tera pasojat e 97″.

Ndaj kryeministri nuk ka asnje te drejte qe te heshte më, sepse Shqiperia nuk eshte prone e tij.

Kryeminister kurseja Shqiperise nje 97′ te dyte.

 

 

November 23, 2017 12:13
Komento

5 Komente

 1. fredi November 23, 13:19

  Fillo te shkruash kujtimet zot. Vasili ,tam tami juaj per zgjedhje te parakohshme apo skenar ’97 nuk trembin as femijet e kopshtit

  Reply to this comment
 2. tomorraku November 23, 16:20

  More dereziu ti mbete duke mallkuar Edi Ramen qe te “bjere”per ti zene vendin ti , me qene nuk ishe i afte per ta fituar me votim te rregullt!

  Reply to this comment
 3. tomorraku November 23, 16:21

  More dereziu ti mbete duke mallkuar Edi Ramen qe te “bjere”per ti zene vendin ti , me qene se nuk ishe i afte per ta fituar me votim te rregullt!

  Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. November 23, 17:32

  O petrit vasiljevic,as mos te shkoje ndermend nje 97 e dyte,sido qe ta sillni ju pjellat e ligesise dita e gjykimit per mijra krime e superkorrupsione po ju afron,dhe per kete te jeshe i bindur vsiljevic bashke me kriemadhen e metovicin dhe berishovic-bashovicin e medijvicet me shoke e shoqe,nuke ka pushtet,e ligje apo leke te piset e lobim qe t’u shpetoje nga ndeshkimi.Besoni ju pjese e jashteqitjes shqiptare ne dite e vite deri me sot.Doni apo nuke doni ju mije kenetash e mizakali,drejtesia do te behet se e ka kerkuar me force,SOVRANI,USA dhe BE-ja.

  Reply to this comment
 5. Alban Dega November 23, 20:57

  HAJDE VASIL SHKOLLEPERLUMI HAJDE !

  Replike detyruar me nje shkollshum

  CURATE A TI MISMO DOCTOR .. !

  – Instruktoret e Donald Lu-se apo
  Chinchizkhanet e Shqiperise !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Doktor Petrit Vasili, e ndriti Shendetesine shqiptare qe e la ne agoni e koma te plote
  Shkolleshumi Petrit Vasili e shkelqeu Drejtesine qe e shtremberoj edhe me shume se Manjani e Halimi !
  Vendosi ne krye te hurgjeve burgaxhi qe u hanin edhe ushqimin kolege ve te tyre !
  Vendosi ne krye te hipotekave taksidare te LSI-se e hajna te Partise se tij !
  Profeti Petrit Vasili e shpalli veten Kryeminister para se te beheshin zgjedhjet!
  I kishte bere hesapet pa hanxhine demos !
  Petrit Vasili e sfidoi e beri karshillek kryministrit te koalicionit te tij, duke mos iu pergjigjur telefonatave te tij diten e Mukjes Nr. 2 tani !
  Pamja e tij kur Rama i futi krahun Bashes dhe i perzune nga dalla e komplotet te madh, me kujtoi nje buf kenete !
  Pasi arriti gjithe keto fitorje me gisht ne prapanice, shkolleshumi Petrit Vasili u hodh pertej Oqeanit !
  Sot Doktor Vasili i dha vetes tagrin e mesuesit dhe udhezuesit edhe te Washingtonit dhe Ambasadorit me shqiptar se ai e krejt LSI – a e marre se bashku me kuc e me mac Zotit Donald Lu !?
  Ambasadori Lu ti kerkonte Qeverise te hiqte impunitetin Tahirit, tha ish ministri i Drejtesise dhe kandidati i LSI-se per Kryeminister te Shqiperise !
  Po Pse ore derdimen shkollshume, ish minister i Drejtesise kush heq imunitetin e nje deputeti Qeveria apo Kuvendi !?
  A nuk ishte Partia jote LSI qe bashkoi votat me PD-ne e Sali Bashe dekriminalizimit ne KQZ kunder shkarkimit ne flagrance te nje ish burgaxhiu ne krye te Bashkise se Memaliajt !?
  Hajde dekriminalizim kryekriminelesh me ze e figure ne krye te tyre apo….
  Bir Vasil e Nenes
  Ke te qaje me pare!?
  Sali Pash Toptanin
  A doktore tuxhare !?
  Na mbyten shkollshumet
  Shlkollshume …
  shkollperlumet !
  Cka nuk di shkolleshumi Petrit Vasili.
  Petrit Vasili ka aq shume shkolle sa i jep mesim edhe Uashingtonit efhe Brukselit, edhe Moskovit !?
  Shkolleshumi di gjithcka !?
  Edhe me shume se Uashingtoni !
  Stop…
  Eshte nje shprehje 600 vjecare spanjolle:
  Sabelotodo es sabelonada !
  Gjithckaditesi eshte asgjeditesi !
  Edhe nje keshille shendetesore per Dr. Profesorin shkolleshume Petrit Vasili :
  Curate a ti Mismo Doctor !
  Sheroje veten Doktor !
  Nuk behet fjale vetem per shendetin fizik !
  Se pari per shendetin mendor !
  Ajo qe pranohet pa medyshje eshte qe ;
  Deliri i madheshtise eshte deliri i marrezise!
  Kuroje veten Doktor !
  Askush si ju doktoret Sali Rrumpalla, Ali Spahiu, Dritan Preshi,… Petrit Vasili nuk e semuri e rrenoi Shqiperine !
  Ia le lexuesit jo vetem shqiptar te gjykojne a jane ata shkolleshumet apo shkolleperlumet e mendjepaket e Shqiperise !
  As Chinchizkhani dora vet nuk do ta kishte rrenuar e kolapsur kaq keq !
  Paskeni kryer Shkollen e Shejtanit jo te Insanit!
  Lanet !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim