Vasili, akuza zyrës së BE në Tiranë: Bën piknik kur duhet të flasë

February 19, 2018 16:15

Vasili, akuza zyrës së BE në Tiranë: Bën piknik kur duhet të flasë

 

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se zyra e BE-së në Tiranë “hesht kur duhet të flasë dhe flet në mes të natës për çështje që nuk i takojnë”.

Reagimi i Vasilit vjen pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës ku shprehu idenë e një presidenti për të dy shtetet.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Shqipëria është mbërthyer ne darën e papunësisë,varfërisë dhe pasigurisë publike te rende ku çdo ditë ndodhin vrasje e grabitje.

Kryeministri këput njërën idiotësi pas tjetrës, që publiku të heqë vëmendjen nga plagët e thella të shoqërisë shqiptare.

BE në Bruksel reagoi për idiotësinë e kryeministrit për “presidentin kooperativist të shumë shteteve”, ndonëse në fakt është kohë e humbur të merresh me të.

Çudi e madhe kjo BE në Tiranë. Ndërsa flet edhe në mes të natës për punë që nuk i përkasin fare hesht e bën piknik kur duhet të flasë.

Shyqyr qe është Brukseli të paktën…se këta të BE në Tiranë janë më të rëndësishëm dhe nuk kane kohë…

a.s/dita

February 19, 2018 16:15
Komento

4 Komente

 1. Ohoooo February 19, 16:20

  Doli ky koqja plak ,,,,,,o servil I peshtire ,,or hajvan ,,,,,,

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi February 19, 17:05

  Ca ke o mut te ofendoi like floririn?

  Reply to this comment
 3. M a r k o February 19, 17:53

  Meshiroje o Zot kete zorre b….the

  Reply to this comment
 4. Shefqet Cela February 20, 12:55

  “Shkolle shumi” e beri kercenimin e radhes.
  Si lum ne qe e kemi kete mender intelektual.
  Te me falni per mungesen e edukates, por ky biçim servili
  ta fok, siç thoshte gjyshja ime, “shkolle pake” por edukate e mençuri, ku e ku me shume.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*