Vasili: Vizita e Hoyt Brian Yee, një shans për kompromis

May 14, 2017 12:53

Vasili: Vizita e Hoyt Brian Yee, një shans për kompromis

 

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një statusi në faqen e tij në “Facebook” në lidhje me vizitën e Zv.Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit të SHBA, Hoyt Brian Yee.

Vasili shkruan se vizita e zyrtarit të lartë amerikan është një shans për kompromis dhe procesin e integrimit evropian.

Zv.ndihmës Sekretari i shtetit të SHBA, Hoyt Brian Yee nesër në Tiranë. Një shans për kompromis, që mundëson vazhdimin e integrimit europian dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme. Një shans për momentin dhe qetësinë që duam dhe aspirojmë të gjithë”, shkruan kryetari i LSI-së, Petrit Vasili.

May 14, 2017 12:53
Komento

1 Koment

  1. Arber I May 14, 16:56

    Jo, nuk eshte shans per kompromis, se nuk eshte perfaqesues i LSI-se, por urdher per te zbatuar ligjet e nje shteti demokratik.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*