Vasili: Zero tolerancë hajdutërisë dhe kriminalitetit shtetëror!

September 3, 2018 11:26

Vasili: Zero tolerancë hajdutërisë dhe kriminalitetit shtetëror!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vesili ka deklaruar pas mbledhjes së grupit parlamentar se  nuk do të ketë më tolerancë ndaj hajdutërisë dhe kriminalitetit shtetëror.

Ai tha se zyrtarët po e përdorin “poshtërsisht” realitetin e pandëshkueshmërisë.

Vasili shtoi se Shqipëria po përballet momentalisht me një situatë kriminaliteti që rezulton të jetë ndër më të rëndat në vend.

“Shkodra po përballet në mënyrë të përditshme me krime të njëpasnjëshme, njëri më i rëndë se tjetri. Krime që kanë nxjerrë në pah një shtet që e ka të pamundur të veprojë. I ka duart e lidhura sepse ka qenë përdorues dhe ka qenë njësh me kriminelët në të gjithë situatat e qeverisjes apo në zgjedhje. Për këtë arsye janë kriminelët që diktojnë dhe në komisariatet e Shkodrës, dhe nuk është më shteti. Kjo situatë kriminale ka diktuar dhe një rrënim ekonomik të pandalshëm”, vijoi më tutje kreu i grupit parlamentar të LSI-së.

s.a/dita

September 3, 2018 11:26
Komento

4 Komente

 1. tosi sales September 3, 11:57

  po ju i keni gjithe drejtoret prapa hekurave per vjedhje me tenderat e hajduteve te leshitdhise o particke e cizmeve ne ajer, dhe e naziskineve te hermit veror te Jales. late nam per ju tregohen barceleta dhe sidomos qysh ku kumandantja doli me uniformen ushtarake

  Reply to this comment
 2. Floriri i Krrabes. September 3, 12:53

  Po mire more Vasili, ore koke rrjepur u plake e nuk poqe, o koke loqe, po blloku i Likes cfare ishte, apo mbante shenime per “fukarane”, po Drejtorin e Rrugeve ku e ke ore qelbo, tenderat ne Ministrine e Shendetesise kur ishe vete Minister i ktheve ne Banka di Napoli te familjes dhe ne bankomat qe fusje “PIN” dhe te rridhnin parate.
  Je per burg ore hajdut, te fala baxhelles Mona Cizmja dhe dy vajzave te saj Bores edhe Eres me fytyra si disk zetori qe jane kthyer ne “First Lady” dhe shetisin me fshatarin nga Cepani i Skraparir ku pula ha mut dhe gur, e Likja eshte bere miliar-derr me bordero (bordello) shteti.

  Reply to this comment
 3. uuuaauuu September 3, 13:47

  kryetari juai u kap me ze dhe figure

  Reply to this comment
 4. MH September 3, 13:47

  Fillo nga Likja i yte qe te kuptojne te tjeret ma ne thelb iden tende:Tolerance ZERO!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?