Vasili: Zgjedhja e kryeprokurorit e paligjshme, e pohon dhe vet Arta Marku

January 15, 2018 12:07

Vasili: Zgjedhja e kryeprokurorit e paligjshme, e pohon dhe vet Arta Marku

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i është rikthyer dhe njëherë debatit për integrimin në BE dhe shkruan se Rama e minoi mos integrimin me zgjedhjen e paligjshme të kryeprokurorit.

Po ashtu Vasili në postimin e tij në Facebook, shkruan se dhe Arta Marku e ka pranuar se ka pasur boshllëqe ligjore në zgjedhjen e saj.

Postimi i plotë

Kryeministri minoi qellimisht integrimin evropian me zgjedhjen e paligjshme te kryeprokurorit.

Kryeprokurorja Arta Marku pohon me gazetaret, ne menyre korrekte, se ka boshlleqe ligjore per ceshtjen e zgjedhjes se prokurorit.

O Kryeminister a ke veshe ta degjosh.

Ka boshlleqe ligjore.

Kushtetuta flet qarte e prere se boshlleqet i ploteson vetem Kuvendi i Shqiperise me vote duke ndryshuar ligjet.

Nuk i ben dot as ky kryeministri i kapur, as komisioni i ligjeve,as interpretimet ne anglisht, as 69 votat kriminale qe rrezuan shtetin ne 18 dhjetor.

Kryeministri i vuri qellimisht minat reformes ne drejtesi ne 18 dhjetor,ne funksion te strategjise se tij te antiintegrimit europian “integrimi i pamundur”.

January 15, 2018 12:07
Komento

3 Komente

 1. MH January 15, 13:50

  Ik se je ba i neveritshem.Nuk paraqet aspak talent si mjek per politike.
  Je ba si dhi e zgjebosur dhe shume e vrerosur.
  Ti je i fundit i peljades se mjekeve qe nuk ia thoni politikes.

  Reply to this comment
 2. Izeti January 15, 15:20

  Kur ske cipe ,ske ci ben Doli perseri ky sharlatani plak dhe servil. . Ik ore bythelepires,,,,,si do besh ti dhe ca si takemi jot kur te mos keni me.bythe per te lepire,le qe ju sngeleni pa pune.se do dalin bythe te tjera perseri per te lepire. Eshte zanat me.lek si duket ,ja keni ndjere lezetin ju plera,,,,

  Reply to this comment
 3. peoples January 15, 16:33

  Ky eshte i denje vetem per te mbathur kuajt….Shpifarak,genjeshtar,hipokrit,njeri i peshtire me nivel medioker,pa personalitet…alla Ilir Meta Lsi-a

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim