Vatër e re zjarri në Greqi, rrezikohet parku i famshëm arkeologjik

July 25, 2018 18:39

Vatër e re zjarri në Greqi, rrezikohet parku i famshëm arkeologjik

Një zjarr i ri ka shpërthyer këtë pasdite në shpatin e malit në Rodos, jo larg parkut arkeologjik të Monte Smith, që cilësohet “Akropolili i Rodosit”.

Për shkak të erërave të forta që mbizotërojnë në zonë, zjarri u përhap shpejt dhe qielli është mbuluar me tym të dendur të dukshëm nga qendra e qytetit, raportojnë mediat greke.

Zjarrfikësit janë mobilizuar për të vënë flakët nën kontroll. Një helikopter raportohet se është në vendngjarje.

o.j/dita

July 25, 2018 18:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?