Vatikani pranon emërimin e Visar Zhitit si të ngarkuar me punë

March 13, 2015 16:39

Vatikani pranon emërimin e Visar Zhitit si të ngarkuar me punë

Visar Zhiti ka mundur që të marrë pëlqimin e  Vatikanit për të qenë i ngarkuar me punë i Shqipërisë.

Nga Ministria e Jashtme bëjnë të ditur se institucionet e dy vendeve kanë rënë parimisht dakord për emërimin e Zhiti në këtë detyrë.

Fillimisht Zhiti u propozua për të qenë ambasador, por Presidenti Nishani do ta refuzonte.

Në kushtet e mungesës së ambasadorit në selinë e Shenjtë, i ngarkuari me punë është autoriteti më i lartë përfaqësues i Shqipërisë në Vatikan.

March 13, 2015 16:39
Komento

6 Komente

 1. i ri March 13, 18:07

  I urojme suksese per te miren e Shqiperise dhe per vehten e tij,,,,!

  Reply to this comment
 2. Mark uk March 13, 20:46

  Nuk ka vend nje musliman ne Vatikan as nje katolik ne Meke.Po kjp ashte injoranca e te pa feve ish komunistet.

  Reply to this comment
 3. besimtari March 13, 23:33

  Nje person me shume vlera ,qe e meriton vendin ne Vatikan. Fene e kane krijuar njerzit , Krishti nuk bente dallim midis tyre, por AI ishte Mesia , qe bente vetem te mira e mrekulli, Pune te mbare z,Visar Zhiti !!

  Reply to this comment
 4. demo March 14, 11:28

  Midis poetit martir dhe kapterrit anonim,fitoi poeti.

  Reply to this comment
 5. Alphade March 15, 02:47

  Mark Uk ! Vendet arabe cojne myslimane ambasadore ne Vatikan ! S’ka asgje te keqe !
  Megjithate mire do te ishte nje i fese katolike dhe te tille ka sa te duash katolike te perga-
  titur per ta kryer me dinjitet detyren e diplomatit ne Vatikan….!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin