Vatnikaj: Pas shkarkimit tim qendron “kushëriri” Berisha, që më përndjek akoma

June 17, 2015 08:48

Vatnikaj: Pas shkarkimit tim qendron “kushëriri” Berisha, që më përndjek akoma

Ish-drejtor i Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, ka rrëfyer shkarkimin e tij pas skandalit të “Plazhit të Gjeneralit”.

Ai thotë se pas gjithë kësaj çështje qendron Sali Berisha, të cilin e ka dhe kushëri të largët.

“Me ish-kryeministrin Sali Berisha kam patur njohje të vjetra, jo vetëm kaq, por edhe siç është shprehur edhe vetë në biseda me të njohur të tij në lidhje me origjinën, rezulton se në breza më parë kanë pasur mbiemrin që kam unë sot, dhe për këtë arsye mendoja se raportet do të ishin korrekte, ashtu siç edhe nisën në fillim, por më pas u ftohën deri në shkëputjen përfundimtare, e cila për fat të keq nuk pati asnjë dozë burrërie.

Para se të më largonte, më dërgoi fjalë se do të më lëvizë, pasi po të sulmon Presidenti i Republikës, Bamir Topi, me qëllim që të goditej kryeministri Berisha.

Ky justifikim m’u duk i pavend dhe nuk e kam besuar kurrë”, thotë ai për Shqiptarja.com.

Vatnikaj shprehet se Berisha vazhdon ta përndjekë akoma.

Ai thotë se me anë të Bujar Nishanit, Berisha kontrollon KLD-në dhe nuk e lejon atë që të rikthehet në pozicionin e gjyqtarit.

June 17, 2015 08:48
Komento

14 Komente

 1. blerim June 17, 09:02

  Krimi ka vetem nje emer sali berisha, eshte mashtruesi numer 1 i ketij popullit dhe vazhdon akoma te mare ne qafe qytetaret e tij, para dy vitesh mori pergjigjen e gjithe shqiptareve, qe politika e tij esht e mbrapshte dhe nuk e meriton te perfaqesoje popullin ne parlament. krimi dhe saliu jane e njejta gje,ne qofte se permend njeren, i ke thene te dyja

  Reply to this comment
  • kld June 17, 09:20

   partia demokratike e cila akuzon qeverine socialiste per kapjen e drejtesi eshte ajo qe akoma ka ne sistemin e drejtesin njerzit e vet te cilet jane terorist luajal te sali berishes i cili i vuni ato ne keto poste. tani edhe bujar nishani qe eshte e zor aty nga saliu vazhdon te jete servil ndaj atij!

   Reply to this comment
   • Anonim June 17, 11:08

    Ka bere shume ” koka turku” Saliu. Gramoz Pashko, Azem Hajdari, Sokol Olldashi, dhjetra te tjere te larguar thjeshte e vetem qe Saliu te mos rrezikonte pushtetin e tij. Nuk do jete e larget dita kur ky plak matuf do mbaje pergjegjesi per gjithcka te keqe i ka shkaktuar ketij vendi.

    Reply to this comment
    • Pilo Lala June 17, 15:21

     Vatnika fle ne tufat me Dollare. Kontrollojani dyshekun.
     Kthimi Pronave duhet te shkoje ne Prokurori dhe Gjykate. Ky kelysh i Berishes per 22 vjet, tani del kunder, si i pabese qe eshte.
     Tani kerkon te haje akoma si Noter apo Avokat.

     Reply to this comment
  • toni June 17, 09:31

   kjo eshte e verteta e saliut ku nuk ka burreri as per kushuri, as per shok dhe per asnje tjeter. saliu do vec ushtaret qe i kontrollon nga mengjesi ne darke. por problemi ketu del qe presidenti vazhdon dhe cdo vendim e merr i urdheruar nga saliu. kjo eshte ajo qe na la pd dhe shume njerez edhe sot prej saliut nuk e marrin dot te drejten qe i takon

   Reply to this comment
  • kontroll June 17, 10:24

   eshte mese e qarte se vendi nuk mund te heci perpara ne rast se sali berisha nul venod te terhiqet para kohe ose te vij fundi i mandateve te njerzve qe ai ka vendosur neper institucione kyce. vetem atehere shqipria mund te rilind plotesisht dhe reformat e socialisteve te kene efekt te plote.!

   Reply to this comment
  • sulltan June 17, 10:53

   sali berisha vendosi para se tel ente pushtetin njerzit e vet ne te gjithe postet me pushtet per te siguruar vazhdimsine e kontrollit mbi keto institucione. kjo eshte nje element qe ndikon negativisht ne zhvillimin e vendit pasi keto marrin urdhra vetem nga saliu, po ne fund te mandatit te tyre rilindja do perfshij edhe kete fushe..

   Reply to this comment
  • Falmerajer June 17, 11:05

   Ah Saliu. Ky kriminel, ky vrases i popullit te tij, kjo monster qe dogji vendin e xhvati popullin. Ka futur ne punet me te piseta te gjithe zinxhirin familjar. E bija Argita i merrte rryshfet cdo biznesmeni te huaj qe vinte e investonte ne Shqiperi. I biri ka prona ne te gjithe vijen bregdetare nga Shengjini ne Vlore. Liria ishte perfshire ne afera me Beketin. Per Saliun fjalet jane te teperta, misherim i se keqes.

   Reply to this comment
 2. albi June 17, 09:05

  berisha vazhdon akoma te jete perseri ai kriminel qe ka qene me perpara, ai qe mashtron dhe perfiton nga populli i tij. politikes se tij te mbrapshte i ka ardhur fundi dhe kete ia treguan qytetaret para dy vitesh me voten e tyre, nuk e kuptoj akoma se pse nuk futet ne burg ky njeri per te gjitha te keqijat qe ii ka bere ketij populli

  Reply to this comment
 3. icardi June 17, 09:08

  i vetmi kryeminister qe ka vrare popullin e vet, qe ka vjedhur tenderat per te ndertuar supervilat e tij ne bregdet dhe po i vetmi qe hiqet si i ndershem. sali berisha eshte turpi i poitikes shqiptare, vendi i tij eshte ne burg per te paguar gjithe te keqijat qe i ka bere ketij populli.tani kuptohet fare mire qe KLD-ja ka qene ne dore te krimineleve

  Reply to this comment
 4. e verteta June 17, 10:16

  Nuk jam mare me komentuesit e ndryshem sepse kane te drejten e tyre te mendimit, por kur lexon me shume mendime militantesh dhe jo llogjike pa fakte, me detyron te nderhyi…..zoterine ne fjale Vatniken e kam njohur personalishte ne pune kur ishte ne drejtesi dhe nme detyren nga e cila u shkarkua….ju siguroi se kur ishte ne drejtesi, punoi mire kjo edhe se nuk kishte formuar lidhjet e veta por ne detyren qe u shkarkua, ju siguroi se u fal sepse ishin ato lidhje te cilat ky i mohon, sepse ishte per ne burg pasi kishte vjedhur me dokumenta te fallsifikuara, siperfaqe toke dhe prona te tjera…..tani nuk i flet as ndershmeria dhe sa profesionalizmi por i flet pacipesia e tije……pikerishte keta tropojane si ky Vatnika apo ai qe fshihet ne Turqi dhe shume te tjere, kur shkroi ate percaktim te ketij populli…..

  Reply to this comment
  • Astrit June 17, 10:53

   Ky vodhi e falsifikoi sa desh por ia hodhen bashkepunetoret e ne fund i mbeti prushi ne dore. U fal pikerisht sepse kishte lidhje me pushtetin e kish punuar per ta! Tani do te laje duart si dikur por thjesht s’i hyn me ne pune njeriu-idioti mendon se mund te beje shantazh por s’e kupton qe eshte vete i shantazhuari i pare i kesaj historie e s’ka nga leviz!

   Reply to this comment
 5. lato June 17, 10:38

  Me siguri komenti i mesiperm eshte i Saliut.

  Reply to this comment
 6. emigranti June 17, 14:40

  Home, ja gjetet fillin. Pash zotin kush ka te drejte, tropojani 1 apo tropojani 1 fraksion 1

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim