Vazhdon përplasja në PD, kryetarët e degëve: Ish-ministrat të ishin larguar

October 9, 2015 09:25

Vazhdon përplasja në PD, kryetarët e degëve: Ish-ministrat të ishin larguar

Vazhdon përplasja midis krerëve të Partisë Demokratike në rreth dhe ish-ministrave.

Kështu, kreu i PD-së në Gjirokastrës, Roland Bejko i konsideron shfaqje teatrale kërkesat e ish-ministrave, të cilët i kërkuan Bashës pak ditë më parë që të merrte masa ndaj tyre.

Bejko thotë se kërkesa për komunikim etik vjen pikërisht nga ata që nuk e kanë pasur një komunikim të tillë të shkuarën.

“Kryetarët e PD-së të degëve meritojnë respekt e mirënjohje, sepse me sakrifica të papara e pa asnjë shpërblim e mbështetje financiare po mundohen të rindërtojnë atë ngrehinë që disa nga ‘spikerët’ e sotëm e shpërbënë me qetësi, dashuri dhe arrogancë për 8 vjet me radhë”, shkruan Bejko në një reagim në rrjetet sociale.

Edhe kreu i PD-së së Vlorës, Moisi Meminaj, mban qëndrim të ashpër, ai kërkon nga deputetët dhe ish-ministrat që të mos bëhen pengesë për ringritjen e degëve të partisë. “Ju lutem na lini të qetë të punojmë për fitoren e 2017-s, ta riformatojmë, ta sjellim sërish PD-së ashtu siç i takon”, shprehet ai.

Meminaj thotë se edhe ish-ministrat duhet të ishin larguar në momentin që Berisha dha dorëheqjen. “Kur iku Sali Berisha dhe dha dorëheqjen, këta të tjerët duhej të ishin bërë shkrumb e hi. Duhej të ishin fshirë. Ne kemi një kryetar të zgjedhur dhe legjitim”, ka deklaruar ai.

October 9, 2015 09:25
Komento

2 Komente

  1. vasil October 9, 10:47

    Ju lutem ju te Dites,botoni cdo gje,cfare ka thene kjo qenie,po te keni deshire,por ama pa ja nxjerre surrane.

    Reply to this comment
  2. ne emer te popullit October 9, 10:49

    Te lehin si zagar dhe te hane njeritjetrin,sepse kane 25 vjet qe po na nxijne jeten me papergjegjesine e tyre,megjithate kekojne pushtet ne 2017.Kete do ta fitojne kur te shikojne veshin pa pasqyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin