Vdekja e Astorit, UEFA merr vendimin për ndeshjet e kësaj jave

March 5, 2018 19:57

Vdekja e Astorit, UEFA merr vendimin për ndeshjet e kësaj jave

Vdekja tragjike e futbollistit 31-vjeçar, Davide Astori ka tronditur si sportdashësit në mbarë botën ashtu edhe institucionet.

Pasi Federata Italiane e Futbollit i shtyu të gjitha ndeshjet që ishin planifikuar të luheshin ditën e djeshme, UEFA ka vendosur që të mbahet 1 minutë heshtje në të gjitha ndeshjet e Champions League dhe Europa League të kësaj jave.

Davide Astori, ish-kapiteni i Fiorentinës, ndërroi jetë të dielën në dhomën e hotelit, një vdekje e dyshuar nga një atak kardiak.

o.j/dita

March 5, 2018 19:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*