Vdekja e Demaçit, Kadare: Të tronditur si rrallëherë në jetë, miku ynë i pazëvendësueshëm

July 26, 2018 22:05

Vdekja e Demaçit, Kadare: Të tronditur si rrallëherë në jetë, miku ynë i pazëvendësueshëm

Pas vdekjes së aktivistit Adem Demaçi, ka reaguar dhe shkrimtari i famshëm shqiptar, Ismail Kadare.

Në një letër dërguar familjes, Helena dhe Ismail Kadare, i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjes, ku thonë se ndihen të tronditur si rrallëherë në jetë.

“Te tronditur si rrallë herë në jetë, ju dërgojmë ngushëllimet tona për humbjen e Ademit të shtrenjtë, mikut të pazëvendësueshëm, të domosdoshëm si rrallëkush për ne dhe për kombin, Ismail dhe Helena Kadare.”, thuhet në letrën e shpërndarë në media.

o.j/dita

July 26, 2018 22:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?