Vdekja e dy ushtarakëve shqiptarë, ngushëllon Sekretari amerikan i Mbrojtjes

May 15, 2019 20:27

Vdekja e dy ushtarakëve shqiptarë, ngushëllon Sekretari amerikan i Mbrojtjes

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar  mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi.

Pranoni ngushëllimet e mia të thella për vdekjen tragjike të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Mbajmë zi për humbjen e tyre dhe ndajmë dhimbjen me Shqipërinë. Humbja e tyre është një kujtesë e dhimbshme për  rrezikun me të cilin përballen ushtarët tanë ndërsa mbrojnë lirinë“, thuhet në mesazhin ngushëllues të Shanahan.

Shanahan ngushëllon edhe familjet Hasanaj dhe Tanushi, ndërsa  uron shërim të shpejtë Rreshter Kapajn.

 

v.l/ Dita

May 15, 2019 20:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*