Vdekja në Kavalishencë, drejtori i arrestuar kushëri i Taulant Ballës

December 14, 2019 14:53

Vdekja në Kavalishencë, drejtori i arrestuar kushëri i Taulant Ballës

17 urdhër-arreste ka lëshuar Prokuroria e Durrësit pas tërmetit që i mori jetën 51 personave në qytetin bregdetar, Tiranë dhe Thumanë.

Ndërsa 8 persona janë ende në kërkim, mes 9 të arrestuarve janë edhe dy zyrtarë të ministrisë së Brendshme, Kujtim Hasa dhe Ahmet Doda, funksionarë të lartë të shtëpisë së pushimit e njohur si “Kavalishenca”, ku humbi jetën edhe komisar Bajram Hadërmetaj.

Ahmet Doda, i cili është edhe djali i tezes së Taulant Ballës, është arrestuar në cilësinë e drejtorit të shtëpisë së pushimit dhe akuzohet për “Shpërdorim detyre”.

Ndërkohë që vartësi i tij, Kujtim Hasa akuzohet për “vrasje me dashje”.

Arrestimi i tyre ka ardhur pasi godina e Kavalishencës ishte shpallur e pabanueshme që prej tërmetit të parë të 21 shtatorit, madje drejtuesi Ahmet Doda kishte organizuar edhe një tender për rikonstruksuinin e saj.

Tender, i cili ishte shtyrë për në 27 nëntor që të zhvillohej.

Ahmet Doda

Ahmet Doda

j.l./ dita

December 14, 2019 14:53
Komento

14 Komente

 1. Episa Pilospata December 14, 15:05

  Shif kur te dalin militantucat e Riqindjes te thone qe nuk ka asgje te keqe dhe qe ne gjithe boten cunat e tezeve politikanet i bejne drejtora shteti

  Reply to this comment
  • Kuazionodo December 14, 15:08

   Hahaaa
   Jo mo jo, do thone qe fakti qe e kane arrestu do te thote qe eshtw merite e Rames 🙂
   Se per militanqorrat kur prokuroria nuk vepron “edi rama nuk eshte prokuror e gjykates”, kur vepron thone bravo “edi rama”.
   E keni kot se militantucat nuk kane tru, kane aq sa u lejon truni i liderrit.
   Kur e ka dhe ky t vogel, vaj medet

   Reply to this comment
 2. na mbyten injorantet turcelinj December 14, 15:34

  Po ju qe keni komentuar deri tani,me ke jeni?
  Nuk dukeni si militantuca,por dukeni si karuca

  Reply to this comment
 3. RROFTÈ HASHIM THAÇI December 14, 15:35

  Té ishte ARRESTUAlR edhe Arben HAJDUT Ahmetaj , sepse éshté RREZIK KOMBÉTAR pér VJEDHJE , ZHVATJE , GRABITJE dhe PLAÇKITJE !!! Arben KRYEKURVÉ Ahmetaj duhet té qéndroj sa mè LARG té jeté e mundur nga FONDET e BE , €UROT dhe DOLLARÉT $ $ $ $ $ pér RINDÉRTIMIN e SHQIPÉRISÉ , sepse éshté NJÉ KRYEHAJDUT i PÉSHTIRÉ dhe i NEVERITSHÉM !!! NUK e dallon asgjé KRYEBANDITIN Arben HAJDUT Ahmetaj nga KRYEHAJDUTÉT e PD KRRIMIT dhe LSI HAJDUTÉRISÉ siç jané : Petrit KRYEHAJDUT Vasili , Vangjel KRYEHAJDUT Tavo , Edmond KRYEBANDIT Haxhinasto , Ridvan KRYEHAJDUT Bode , Genc KRYEHAJDUT Rruli , Tritan KRYEHAJDUT Shehu me PRESHIN E LUSHNJES né BYTHÉ apo edhe Ardian KRYEHAJDUT dhe KRYEHORR FULLANI i BANKÉS sé SHQIPÉRISÉ ! ! ! I BÉJ THIRRJE PUBLIKE PROKURORISÉ sé POSAÇME (SPAK) dhe US EMBASSY té DORÉZOJNÉ DOSJET E ZEZA té kétyre FAQEZINJÉVE dhe SURRATZINJÉVE , qé ti ARRESTOJNÉ menjéheré kéta KRYEHAJDUTÉ ORDINERÉ dhe tju SEKUESTROJNÉ gjithçka qé kéta KRYEKURVA HAJDUTÉ Politikané DISPONOJNÉ ! KUJDES KUJDES KUJDES KUJDES KUJDES me FONDET e “RINDÉRTIMIT” , sepse KRYEHAJDUTI Arben BANDIT Ahmetaj po “ZGURDULLON SYTÉ” , dhe i ka béré ato si “ÇAKÉRR” , pér té VJEDHUR dhe PLAÇKITUR gjithçka qé do i dalé pérpara !!! VDEKJE HAJDUTÉVE dhe KRRIMINELÉVE té Politikés KARAPUTANÉ 29 Vjeçare pa pérjashtim !! RROFTÉ SHQIPÉRIA ! RROFTÉ KOSOVA

  Reply to this comment
 4. seat vlora December 14, 15:56

  O ZOT, cfare surrati qe paska kusheriri i Taulant B…ythes

  Reply to this comment
 5. MH December 14, 19:35

  Pse mo,me sintoma te monizmit i kunderviheni njerezve.

  “” Vdekja në Kavalishencë, drejtori i arrestuar kushëri i Taulant Ballës “”.

  Fjala e urte popullore thote:
  Cdo mish varet ne krraben e vet!!!

  Shqiperia me keto paqavure demokratike te perziera sa stil monist e ca stil kapitalist ka perfundue ne nji qorbe te flliqur qe nuk ka demokraci qe e njeh kete te llahtarisunen alla demokraci shqiptare.

  Reply to this comment
 6. specialisti December 14, 20:01

  Sikur nuk ka Durresi kuadro qe te vihen drejtore nga Librazhdi.

  Reply to this comment
 7. Kazani mediatik December 15, 00:57

  E paskan si race fytyren e paperpunuar !

  Reply to this comment
 8. Adih December 15, 20:00

  Kazionodo @..
  Jo mor jo Rama , duhet ta fillonte me arestimin e Vangjush Dakos ,drejtorit te urbanistikes ,e pastaj ky kushuriri i PALLES , do ishte nga fundin i listes .Prandaj jepi cezarit ate qe i takon .

  Reply to this comment
 9. Sul Pumi December 16, 01:43

  Kazani [email protected]
  Pse nuk e ke mare vesh ti .

  o katunar edhe sikur te nderosh 7 lekure qytetar nuk behesh kurre . Cfare prisje ti nga Pallat e librazhdit te ngjanin si qytetare .???

  Reply to this comment
 10. alphade December 16, 01:44

  Zoti Cela ! Qe shqiptaret t’ju ngrejne ne krah me broho-
  ritje duke iu quajtur “Mesia” duhet te merrni ne dore 3-4
  dosje te politikaneve kryesore qe te gjithe shqiptaret e
  zakonshem I dijne me emra e mbiemra dhe nga zone e
  rrethe e kane prejardhjen dhe mos humbni kohen kot me
  “termetin” dhe pergjigjesit e tyre qe Jane vetem ca “ciron-
  ka” me emra te panjohur. Fjale te bukura fole ne intervis-
  ten Tuaj te fundit por c’po shohim Ja keni marre kenges
  partizane “Dale ngadale po vjen Behari…..” Mjere ne si
  POPULL dhe lum Ju si pushtetare…! Sot lexova nje ar-
  tikull ku deklarohej se SHBA kane deshtuar ne luften kun-
  dear korrupsionit ne Europen Lindore ! Do te ishte nje
  trishtim dhe brenge infinit nese Ju filloni me “CIRON-
  KAT” dhe humbni kohen kot duke u marre me to,me nipin
  baxhanakun, djalin e halles apo tezes ….! Me reaksion
  zinxhir !! Vritet Hajdarmataj tropojani sepse donte te flin-
  te vecas nga kursantet dhe arrestohet X- Y ,djali I tezes se filanit sepse filani eshte kushuriri i njerit qe ka nje post
  te rendesishem ne kete apo ate parti….” Aresyeja e mos
  aresyes qe me magjeps me bukurine tende…..” i drejto-
  hej Donkishoti Dulqinjes se Topozes ! Edhe Ju si SPAK
  nese do te merreni me CIRONKAT,duhet thene qe ne fillim se e keni humbur davane perballe shqiptareve qe po presin me durim e ankth rezultatet prioritare dhe im-
  paktante ….! Z. Cela ! Pse nuk merrni si piknisje zotin
  Llalla dhe te vazhdohet me vicidolet,cepanet,bashajt, va-
  silet e pse jo edhe jo edhe kupolen e politikaneve socia-
  liste e keshtu me radhe te gjithe politikanet,majtas e djath
  tas pa dallim “feje,krahine dhe ideje”….!
  Shenim: Sot u duk ne Gjykate zoti Zaganjori dhe kerkon-
  te sipas “Ligjit” te formular po nga vete Ai dhe kerkonte dy paga te plota dhe gjys page plus pensionit per gjithe
  kohen e punes,30-40 vjecare…Kesaj “NISME” thuhet nga
  media Jane bashkuar edhe 5-6 “hiena” te tjera te ish-sis-
  temit te Drejtesise se korruprptuar deri ne metastaze qe
  keta mytebere e perfaqesonin. Idem disa dite me pare,
  nje hajdut tjeter i ish- governator I BSH kerkonte te “drej-
  ten” e tij, “rikthim me detyre” ,pasi vodhi 21 milion Euro,
  dhe perfitoi per “5 dit burg” 450 milion leke “demshper-
  blim” dhe tash kerkon “rikthim ne postin e gevernatorit”,
  ne vend te Zotit Sejko ?! A e shikoni Ju shqiptare se c’ve-
  te ne kete “demokracine e dhjere shqiptare” !? Ne kohe te tjera,me sakte ne kohen e XHAXHIT, sot do Ju kishte
  harruar emri ketyre briganteve te paskrupullt ! Sic vrehet
  te gjitha LIGJET keta hajna,mafioze e kriminele i kane
  bere per veten e tyre per te grabitur e plackitur shqiptaret,
  me mbeshtejen e frymezimit te kryemafiozeve te Shqipe-
  rise: Berisha- Meta…! Konkluzioni: Ne Shqiperi ,perkohe-
  sisht duhet vendosur DENIMI KAPITAL sa te qerohen te
  gjithe hajnat,kriminelet, mafiozet ,korparata e banditeve
  qe i kane bere gjemen Shqiperise dhe KOMBIT SHQIP-
  TAR !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim