Vdes ish-presidenti italian Carlo Azeglio Ciampi

September 16, 2016 12:56

Vdes ish-presidenti italian Carlo Azeglio Ciampi

Ish-presidenti italian, Carlo Azeglio Ciampi vdiq sot në moshën 95-vjeçare, thanë burime të agjencisë italiane të lajmeve, ANSA.

Ciampi u lind në Livorno në vitin 1920 dhe ishte president i Italisë gjatë viteve 1999-2006.

Ai ka qenë edhe kryeministër 1993-1994 si edhe guvernator i Bankës së Italisë gjatë viteve 1979-1993

September 16, 2016 12:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin