29 Nëntor 2015 

Vdes këngëtari italian Little Tony

3
Redaksia Online
Postuar më: 28 Maj, 2013 tek Kulture
Little+Tony

Vdes në moshën 72-vjeçare këngëtari italian Little Tony. Elvis Priestley në versionin italian ka ndërruar jetë në spitalin Villa Margherita, ku gjendej i shtruar prej tre muajsh.

Shfaqja e tij e fundit në Sanremo ka qenë ajo e vitit 2008, ku interpretoi këngën autobiografike “Non finisce qui”, e cila shënoi rikthimin pas infarktit që kishte kaluar pak kohë më parë.

Little Tony njihet në Shqipëri më së shumti për këngën “Cuore Matto”.

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=6evhDnQtSDw

Faleminderit per vleresimin!
Si ju ben te ndiheni ky lajm?

 • asnje ndjesi
 • I kenaqur
 • i shqetesuar
 • i trishtuar
 • i indinjuar


3 Komente


 1.  
  bravo !

  me vjen keq..! dikur,enderronim me kenget e tija…ishte kengetari i gjenerates time…!
 2.  
  Gezimi

  Me erdhi keq per kete lajm. Jemi rritur duke degjuar fshehurazi kenget e tij dhe te plejades se madhe te kohes! Per admiruesit, po jap tekstin e kenges “zemer e cmendur”.

  Il cuore matto che ti segue ancora
  e giorno e notte pensa solo a te
  e non riesco a fargli mai capire
  che tu vuoi bene a un altro e non a me.
  Il cuore matto, matto da legare
  che crede ancora che tu pensi a me
  non ? convinto che sei andata via
  che mi hai lasciato e non ritornerai!
  Dimmi la verit?, la verit?
  e forse capir?, capir?
  perch?‚ la verit? tu non l’ hai detta mai.
  Il cuore matto che ti vuole bene
  e ti perdona tutto quel che fai
  ma prima o poi lo sai che guarir?
  lo perderai, cos? lo perderai.
  Dimmi la verit?, la verit?
  e forse capir?, capir?
  perch?‚ la verit? tu non l’ hai detta mai.
  Il cuore matto che ti vuole bene…
  Il cuore matto, matto da legare…!
 3.  
  shqipfolësi

  Kjo është jeta. Lind, jeton, lufton, përpiqesh të bësh mirë dhe në fund ikën ..përgjithmonë! Këngëtar i brezit tonë që e admironim shumë kur ishim në gjimnaz. U preftë në paqe!

Lini nje pergjigje

(e domosdoshme)