Vdes minatori në Pukë

December 19, 2012 09:38

Vdes minatori në Pukë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit në minierën e Lumbardhës në Pukë.

Një minator 20-vjeçar ka humbur jetën aksidentalisht pasi është zënë poshtë nga një masiv dheu brenda në galeri.

Sipas informacioneve viktima është 20-vjeçari Elton Gjeta i cili sapo kishte përfunduar turnin e natës dhe do të nisej për në shtëpi.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Siguria e punës në minierat e vendit është një nga problemet më serioze pasi vetëm gjatë këtij viti kanë humbur jetë disa minatorë.

December 19, 2012 09:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*