Vdes në aksident aktori i serialit ” Ertugrul”

May 27, 2018 19:36

Vdes në aksident aktori i serialit ” Ertugrul”

 

Lajm i hidhur për produksionin, aktorët dhe ndjekësit e serialit historik turk, “Ertugrul”.

Aktori Arda Oziri, i cili luan rolin e Goktug, mikut të besuar të Sadettin Kopek, ka ndërruar jetë tragjikisht mëngjesin e së dielës pas një aksidenti me motor.

Sipas “Haberturk” aksidenti ka ndodhur rreth orës 3:30 të mëngjesit, kur motori i tij me tri rrota rrëshqiti në rrugë duke u përplasur me barrierat në Umraniye të Stambollit. Oziri, i plagosur rëndë, u dërgua me shpejtësi në Spitalin e Umraniyes, por nuk arriti t’u mbijetojë plagëve pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve.

Nëna, motra dhe kunati i aktorit mësohet se kanë mbërritur në Stamboll nga Izmiri për të marrë trupin e viktimës.

Ai iu bashkua serialit “Ertugrul” në vitin 2017 duke i dhënë jetë personazhit “Goktug”, si njeri shumë i besuar i Sadettin Kopek dhe ndihmës i tij në përgatitjen e grushtit të shtetit.

Aktori 39 vjeçar ka luajtur në më shumë se 15 seriale që prej vitit 1997.

Oziri, i lindur më 14 shtator 1978 në Izmir të Turqisë, përveç aktrimit ishte shumë i dhënë edhe pas muzikës dhe njihej si vokalist i grupit “Anemi”.

l.h/ dita

May 27, 2018 19:36
Komento

11 Komente

 1. nje antiturk i betuar May 27, 19:44

  Sa merak qe beheni dhe ju , sikur nuk ka turq sa te duash…

  Reply to this comment
 2. KATHARSIS May 27, 20:06

  E KA ZENE HAKU I GJERGJ KASTRIOTIT. PERENDIA E MESHIROFTE.

  Reply to this comment
 3. NJI MYSLIMUT ME PAK NE BOTE URRRAAAAAAA May 27, 21:44

  SEKUR TE ZHDUKEN TE GJITHE MENJIHER
  RRACA DJALLIT TURK NGA KJO BOTE

  DO MBYLLEJ EDHE VET VRYMA E OZONIT

  Reply to this comment
 4. demo May 27, 21:48

  Gjergj Kastrioti i vriste vete,nuk kishte nevoje per ndihmen e TE MADHIT.

  Reply to this comment
 5. Nora May 27, 22:57

  Sa te pa shpirt jeni ju komentuse

  Reply to this comment
  • Ola May 28, 08:59

   e mi HANEME”Nora”
   mjerishte neve na mungon ai shpirt qenesh anadolli ,

   i oestit njerezore Turk .,sepse mjerishte s’kemi lidhje gjaku
   me rracen e djallit .

   Reply to this comment
 6. ti je kryqmut e qihesh ne byth si derri plato May 28, 08:41

  plehra pedera te vatikanit qe vjedhin vrer,zoti jua coft ne shpijat tuaja

  Reply to this comment
 7. Kuku May 28, 12:09

  Ngushllime popullit shqiptar per trollet e dites

  Reply to this comment
 8. Kuku May 28, 12:17

  Vende te lira pune: komentues ne media online
  Rroga: e mire
  Adresa: pergjithesisht Moske

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?