Vdesin 104 persona, helmohen nga alkooli i falsifikuar

February 11, 2019 09:54

Vdesin 104 persona, helmohen nga alkooli i falsifikuar

Një total prej 104 personash kanë humbur jetën në Udar Pradesh dhe Uttarakh, në Indinë veriore, pas konsumimit të alkoolit të falsifikuar, raportuan mediat lokale.

Më shumë se 50 vetë vdiqën në periferi të Saharanpur në Utah Pradesh dhe 18 të tjerë vdiqën në Kolegjin Mjekësor Meerut, sipas agjencisë së lajmeve IANS.

Në Haridwar dhe Utahahad janë raportuar 32 vdekje.

Sipas zyrtarëve indianë, të paktën 200 njerëz janë arrestuar deri më tani për helmimet masive nga falsifikimi  i alkoolit.

Ndërkohë më shumë se 10,000 litra  pije të dyshuara janë konfiskuar.

Qeveria e Utah Pradesh ka urdhëruar një hetim të gjerë në këtë rast.

l.h/ dita

February 11, 2019 09:54
Komento

2 Komente

 1. MH February 11, 14:09

  Edhe ne Shqiperi ne vitet e para te alla demokracise u helmuane njerez nga pija e alkolit Raki me alkol metilik.
  Nuk kemi cafre te bejme.I ka demokracia keto per te nuhat fitmin e lekut pa njerezi ne te semes te veje.
  Keni ndigjue ndonji rast si keto te ket ndodhur ne sistemin e diktatures.Une di qe nuk ka ndodhur.Po te ndodhte e varnin per topesh autorin.Nji sistem diktatorial qe kontrollonte cdo ushqim per te kene i sigurt per popullin.Urdheroni e kundershtoni.Bile kam hobi ti hyjme dhe krahasimeve per cdo gje.Urdheroni dhe po te doni i rreshtojme krahasimet Made in demokratikja dhe Made in Diktatura.

  Reply to this comment
 2. Milan February 11, 19:18

  Nuk ke pse i rreshton mjafton emri diktature.Apo harrove sa njerez vrau e persekutoi heroi yt Dulla edhe pa alkol

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim