Një foto e qetë në Tiranë nga i dënuari për mashtrimin e… 60 mijë personave

April 24, 2016 11:39

Një foto e qetë në Tiranë nga i dënuari për mashtrimin e… 60 mijë personave

Vebi Alimuçaj ka themeluar në vitin 1992 shoqërinë “VEFA” në të cilën kishte rolin e ortakut të vetëm dhe administratorit.

Për aktivitetin e ushtruar në shoqërinë “VEFA”, Vebi Alimuçaj është deklaruar fajtor nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë në vitin 2000, për veprën penale të “Mashtrimit”, vjedhjes së pasurisë me anë të gënjeshtrës, në dëm të 63 587 personave.

Pas ankimit të bërë nga personi nën hetim Vebi Alimuçaj në lidhje me këtë vendim, përfundimisht Gjykata e Lartë me vendimin e vitit 2002, ka vendosur deklarimin fajtor të personit nën hetim Vebi Alimuçaj për veprën penale të “Mashtrimit”, më shumë se një herë, më konkretisht 57 923 herë.

Aktualisht ai është i përfshirë në një tjetër hetim për disa llogari bankare të zbuluara në Budapest, Hungari.

vehbi_alimuca_ne_kafe_24398

April 24, 2016 11:39
Komento

4 Komente

 1. E po kjo pune! April 24, 18:56

  ore mos eshte ndonje kokebardhe tjeter se keta duken te gjithe njelloj… mire leku, po u shkaterruan familje, iken njerezit nga syte kembet ne emigracion, u fut sherri mes njerezve, iken jete…kosto e piramidave ishte fatale por ja qe u morem me banakun dhe ata qe ishin pas!

  Reply to this comment
 2. Shefqet Cela April 24, 22:07

  Po te germohet edhe pak dalin edhe ca hesape ne Hollande qe bien ere te parave te grabiturra nga Muça dhe trasheguar nga Basha. Vjerfi i ketij, nuk ka qeene kot ortak i Alimuçes.

  Reply to this comment
 3. 6943036754 April 24, 22:55

  Kush fshihet pas atij.. Pyesin zotin arpi sa ivodhi vefes,SA vodhen drejtoret e vefes pse sgjykohen
  po dhesin qe mori sekretarja etij ..MICI nga borshi..

  Reply to this comment
 4. Jobs April 25, 02:09

  Mua me vodhi leket e shtepise dhe banoj me qera,ndersa ky hajduti ne vend qe t’i sekuestrohet shtepia e gjithcka jeton si mbret!
  Ku eshte drejtesia ketu?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim