Sa lekë morën Rita dhe Ermali nga Bashkia?

June 5, 2018 20:22

Sa lekë morën Rita dhe Ermali nga Bashkia?

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka sqaruar përmes një lidhjeje telefonike në emisionin “Dita 8” se koncertet e realizuara në Tiranë, të cilat mblodhën në shesh mijëra adhurues të këngëtarëve të ftuar, kanë kushtuar 0 lekë.

“Të gjitha kanë qenë falas sepse këtë kemi dashur të bëjmë që në fillim e këtë kemi bërë. Unë besoj se të rinjve shqiptarë duhet t’u jepet mundësia të shohin një koncert falas”, u shpreh ai.

Krahas këngëtarëve me famë brenda përbrenda vendit, të ftuar për të performuar në sheshin “Skënderbej” kanë qenë Ermal Meta, fituesi i festivalit Sanremo në Itali, dhe Rita Ora, e cila përmes hiteve të saj muzikore cilësohet si një ndër yjet e popit modern.

s.a/dita

 

June 5, 2018 20:22
Komento

10 Komente

 1. Arben June 5, 21:55

  Normal “sponsorizohet” nga

  koncesionaret qirilindas ja nxjerrin

  Popullit nga hundet qysh neser..

  Reply to this comment
 2. Bureto June 5, 22:42

  Në paragrafin e parë thuhet që ‘koncertet kushtuan zero lekë’. Kuptohet që njerëzit nuk paguan gjë. Atëhere zero lekë ka qenë kosto për arkën e Bashkisë! Sikur të ishte më shkoqur, që këngëtarët performuan falas, pra nuk u paguan. Kështu bien dakord dhe kënaqen edhe më kritikët.

  Reply to this comment
 3. info analitike June 5, 23:09

  Po qy edhe per martesen e vet tha qe e kishte bere me pensionin e mamit. Per besueshmeri qy te le Griselden me barre mo.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana June 6, 02:25

  S’barojne e nuk mund te numerohen idiotizmat e shqiptareve me gomarin qe I dha uje te ftohte apo to ngrohte!

  Reply to this comment
 5. Lili June 6, 08:24

  Le te dallin tash kengtaret e te na tregojne sa kerkuan page per kete koncert…
  Transparenca e Erionit eshte e cuditshme,edhe jo aq evropiane…
  Allez,encore un effort camarade,per me na treguar gjithe koston e vertete.

  Reply to this comment
 6. Dibrani June 6, 10:13

  A jeni normal o popull ,..a me te vertet e besoni qe Rita me stafin e saj dhe aeroplanin e pronutuar nga Britania erdhen Falas.
  Duhet meqen bleres fiqsh te besosh nje genjeshter te till.

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 6, 10:15

  RITA ORA KENGETARE BOTERORE ANGLEZE,

  apo:

  ARTISTE BYTHEJASHTE KOSOVARE SI BLEONA AMERIKONJA?

  sepse:

  Me thene te drejten Rita Sahatciu apo Rita Ora mua me duket si boshnjakja famoze e Titos, Lepa Brena ne moshen 80 vjecare qe kendon 5 minuta dhe i fut REMAKE-un me kompjuter per katunare dru me pre kokpalare qe mbushen sheshin Skenderbej duke kercuer zgupthi si majmune xhungle, te kenaqur nga bamiresia falas pa LEKA qe nuk njeh kufinj e Erion Veliajt qe po mbush Tironen me Kullat e tij prej betoni si Kulcedra apo Perbindesha te lakmise rilindase te Edvinit.

  Rita Ora

  apo:

  Rita Sahatçiu?

  sepse:

  Wikipedia thote:

  “…born Rita Sahatçiu; 26 November 1990…”

  THIS IS A QUESTION!

  Reply to this comment
 8. Skeptik June 6, 11:59

  Rita Ora nder yjet e muzikes POP. Te nderua autore pse i beni lexuesit per te vjelle.Kur do heqim ne shqiptaret dore nga ekstremizmi i demshem qe demton dhe artistet vete. Kur do behemi te moderuar dhe ti shikojme gjerat jo “Bardhe e Zi” por dhe me ngjyra te ndermjetme. Rita Ora yll i muzikes POP,Rita sa kalon kufirin nuk e njeh njeri kush eshte. Ndoshta Kosova se e shikojne dhe nga kembet e kofshet. Autore behuni moderues dhe lerjano publikut te vendose…..

  Reply to this comment
  • intelektuali June 6, 13:06

   Ne Bote Rita Sahatciu kosovarja apo Rita Ora anglezja me shume njihet si modeli qe reklamon veshjet e Madones kundrejt nje pagese modeste,

   ndryshe:

   SA DISQE CD KA SHITUR DERI TANI KUR ESHTE KAQ FAMOZE?

   Reply to this comment
 9. Dash June 6, 12:14

  Dakort me ty o AlexanderThana ,po me ke flet ,,shqiptaret jo te gjithe) ,i nxjerin bisht edhe vezes i thone fjales….ketu duket kush ska me ca te merret..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?