Veliaj bën për ujë të ftohtë Rektorin e Bujqësorit, shkolla në Kodër-Kamëz do bëhet

April 9, 2019 22:05

Veliaj bën për ujë të ftohtë Rektorin e Bujqësorit, shkolla në Kodër-Kamëz do bëhet

Në bashkëbisedimin me studentë dhe pedagogë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, mbi ecurinë e Paktit për Universitetin, rektori i Universitetit Bujqësor të Kamzës Bahri Musabelliu u vendos disa herë në vështirësi nga kreu i Bashkisë Erion Veliaj. Ky i fundit paraqiti disa prova të cilat faktonin “heshtjen” e rektorit të këtij universiteti përpara ndërtimeve pa leje që kanë mbirë në zonën e kampusit. Një tjetër provë e cila u paraqit ishte se si kreu i këtij universiteti nuk kishte lejuar juristët që të paraqiteshin në gjykatë, duke i hapur kështu rrugë kalimit të truallit tek privati.

Nga ana tjetër, Veliaj shprehu vendosmërinë e Bashkisë së drejton për ndërtimin e shkollës publike në Kodër Kamëz, tokë e cila tashmë ka kaluar në pronësi të Bashkisë pasi privati është shpronësuar.

Vetë Bahri Musabelliu pranoi se nesër do të paraqitet në prokurori e cila ka nisur hetimet për të gjitha shkeljet që ai ka bërë në krye të Universitetit Bujqësor të Tiranës.

v.l. Dita

April 9, 2019 22:05
Komento

2 Komente

 1. alphade April 9, 23:09

  Ketyre kapobandave qe drejtojne universitetet u duan
  bere libri i shtepise. Jane bere si sheiket arabe,te degje-
  neruar e korruptuar deri ne palce ! Qerojini nje sahat e
  me pare keta bajga qe u vjen ere km larg. Ne te semes
  “Pashallaret e Kuq” ……!

  Reply to this comment
 2. Popullore April 10, 00:08

  Vetting ne Arsimin Universitar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*