Veliaj betohet nesër: E nisim mandatin e dytë aty ku lamë të parin: Te puna për fëmijët

July 29, 2019 12:33

Veliaj betohet nesër: E nisim mandatin e dytë aty ku lamë të parin: Te puna për fëmijët

Erion Veliaj do të bëjë nesër betimin për të nisur mandatin e dytë për transformimin e Tiranës në një qytet europian dhe bashkëkohor. Betimi i Veliajt do të bëhet para Këshillit të ri Bashkiak, i cili po ashtu do të konstituohet gjatë ditës së martë. Lajmin e bëri të ditur kryebashkiaku, gjatë takimit ku po prezantohen punimet e disa studenteve të Harvardit me fokus shtimin e hapësirave për fëmijët. “Sot është zyrtarisht aktiviteti im i fundit për mandatin e parë dhe e mbyll në këtë notë bisedën e gjithë gjërave që kemi bërë në mandatin e pare.

Nga nesër fillojmë një rrugëtim të ri, me ceremoninë e betimit pasdite, dhe më pas me punën rutinë. Ajo që ma mbushi zemrën me gëzim është fakti se fëmijët kanë qenë refreni i këtij mandati të parë, i këtyre katër viteve të para, dhe besoj se nuk kishte mënyrë më të mirë se sa ta mbyllnim prapë me një temë që ka të bëjë më fëmijët, me mënyrën se si do i formësojmë lagjet tona, qoshkat, sheshet poshtë pallatit në një nivel kapilar”, tha Veliaj.

Ai gjithashtu theksoi se përvoja e mandatit të parë do i shërbejë shumë Bashkisë së Tiranës në këtë mandat të dytë për të bërë tashmë gjërat dhe sidomos investimet për fëmijët dhe të rinjtë si e ardhmja e këtij vendi nëpërmjet një studimi dhe jo thjesht me imagjinatë. “Sot e kemi luksin dhe mundësinë që të kalojmë në një nivel tjetër, kemi mësuar shumë gjëra në këtë mandat të parë dhe besoj se një ndër gjërat që kemi mësuar është se t’i shohim fëmijët apo të rinjtë si e ardhmja.

Kemi gjetur prej vitesh një alibi për të mos u marrë me ta sot dhe për të thenë, bravo ti je ke ardhmja, do të thotë që me ty do të merremi më vonë, ndërkohë që e kemi ndryshuar këtë filoziofi. Kemi filluar të flasim për fëmijët sot, për të rinjtë sot, për ata që janë kujdestarë, qofshin edukatorë, mësueset, nënat, dadot, sot, pra për ata që i aksesojnë këto shërbime sot. Besoj urgjenca e fjalës sot është diçka që na mobilizon për të bërë një planifikim shumë serioz në katër vitet që vijnë”, tha Veliaj.

l.h/ dita

July 29, 2019 12:33
Komento

7 Komente

 1. Rebel July 29, 13:23

  Ti je mashtrues,Veliaj!
  Ti i ke trajtuar mijra femijet e Yzberishit (KMY) njelloj sic bente klika Tito-Rankovic me kosovaret.
  Per 4 vjet u ke marre miliona leke banoreve me taksat vendore,por nuk ke ndertuar asnje cerdhe,asnje kopesht,asnje shkolle,asnje kend lojrash,asnje lulishte,asnje biblioteke,asnje kend sportivo etj!
  Ku i ke cuar milionat tona o mashtrues!
  Ti i ke diskriminuar femijet e Yzberishit,se ti ke hedhur miliona per femijet qe banojne afer zyres tende osé atje ku bie me shume ne sy.
  Por harron se te gjithe femijet kane te drejte te trajtohen kudo njelloj.

  Reply to this comment
 2. Edhe une shes fiq July 29, 14:01

  Perse nuk ankohesh tek Platforma Shqiperia qe duam ?! Hahaha….Na cave trapin Yzberishti, Yzberishti. Ketu po vjen e gjithe Tirana era mut dhe beton, ti me nje vrime i bie fyellit.

  Reply to this comment
  • Peza July 29, 21:02

   Te dhjefsha ty dhe platformen fantazem,qe eshte per Shqiperine qe NUK E DUAM!
   A di gje ti,o kelysh bushtre se cfare hallesh ka zgjidhur kjo platforma e Rames,pervec pordheve me rigon qe i HA TI DHE MILITANTET E RAMES tru shplare?
   A ke degjuiar ndonje te korruptuar te denoncohet aty?
   Po tenderin korruptiv te unazes se re,mos e denoncoi njeri tek platforma e dhjere?
   Po PPP-te korruptive te Rames mos i denoncoi njeri tek plaforma e Rames?
   Po varferine ekstreme te shumices se popullit,mos e denoncoi njeri tek platforma!?
   Pse ke alergji per 50 mije banoret e Yzberishtit,ti o kelysh naziskini,apo te duken si te burgosurit e Aushvicit?
   Rama eshte njelloj si pushtuesit naziste dhe ne shume drejtime ia ka kaluar edhe banditit Berisha!
   Rama i perbuz fukarenjte se ai vete kurre nuk ka vuajtur per buken e gojes!
   Rama eshte mashtrues,arrogant,mendjemadh,ka fjalor rrugacesh,eshte mbrojtes i korrupsionit dhe eshte i PA AFTE si kryeminister!
   Rama duhet te shporret nga qeverisja dhe PS-ja!
   Rama eshte armik i LANC-it dhe i Shqiperise!

   Reply to this comment
  • Rebel July 29, 21:05

   Thuaj sat eme te vij te provoje fiqte e mij,se i ka falas dhe bio!

   Reply to this comment
  • Hajriu July 29, 21:31

   Cfare te ka bere Yzberishti ty,o te shkerdhefte Kina gruan,motren dhe gocen,qe shkruan me kaq urrejtje?
   Ti je RRACIST si Veliaj,o moterqire!
   Kur eshte racist shqiptari per shqiptarin o qen i zgjebosur,si te mos jete gjermani,italiani apo greku?
   Ti duhet vrare me buke ne goje o qen zaberhan!

   Reply to this comment
 3. Arben July 29, 17:33

  Nje hu I madh nga prapa, kjo te pret.

  Reply to this comment
 4. bart72 July 29, 20:14

  Pidhin e mamit do merrje Po ta fali lulushja bashkine se i dhe lekat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim