Veliaj dëgjesë me qytetarët: 50 ditë kohë t’u tregojmë vendin atyre që sillen me arrogancë

May 1, 2015 18:02

Veliaj dëgjesë me qytetarët: 50 ditë kohë t’u tregojmë vendin atyre që sillen me arrogancë

Kandidati i Partisë Socialiste për Tiranën Erion Veliaj zhvilloi sot një dëgjesë me banorët e Njësisë Numër 2. Gjatë fjalës së tij Veliaj theksoi se kreu aktual i Bashkisë nga 30 ditë vetëm një ditë është në Bashki.

Më vjen mirë që jemi bashkë PS, LSI, sepse unë besoj se punët e mira bëhen bashkë. Të bëjmë një fushatë të shkëlqyer bashkë dhe të sigurohemi që do fitojmë po bashkë. Në këtë fillim të parë është e rëndësishme për të thënë pse zgjodha këtë njësi. Unë kam lindur pak larg nga këtu.

Më vjen keq në katër vite kemi humbur kohë nga këto aspirata por jemi në kohën e duhur për ta çuar Tiranën në drejtimin duhur. Kjo është një dëgjesë dhe pas kësaj hapje unë do ulem të mbaj shënim nevojat që ka njësia 2. Është mëkat të vish në njësinë dy dhe të bësh zik -zak në kope qensh dhe mendo sa e sigurt është për vajzat. Mbas kësaj dëgjese do dalin përsëri ata të SHQUP-it. 29 nga 30 ditë të muajit është në SHQUP dhe 1 ditë në Bashki. Kur janë kaq të zellshëm pse nuk dolën nga tre herë në ditë këto katër vjet. Pse nuk ndenjën më pak në Holandë dhe më shumë në Tiranë”, u shpreh Veliaj.

May 1, 2015 18:02
Komento

23 Komente

 1. niku May 1, 18:06

  #bashke suksese Erion

  Reply to this comment
  • Lagunari May 2, 09:58

   Tirana me ne fund do kete kryebashkiakun e saj te cilin per fat te keq nuk e ka prej kater vitesh. Shpresoj se kandidati Erion Veliaj do beje pune te mire per Tiranen.

   Reply to this comment
 2. drini May 1, 18:06

  erion veliaj drejtimi i duhur per tiranen

  Reply to this comment
 3. ana May 1, 18:06

  risi,vullnet ,pune elemte qe ti ke treguar gjate ktyre viteve te jetes tende politike per Tiranen dhe qytetaret e saj presim edhe meshume , ti je i duhuri per te

  Reply to this comment
  • fundjarda\ May 1, 18:11

   qente le te lehin karvani vazhdon perpara Erion , ti futju punes sic vetem ti di ta besh dhe do arrish me koken lart ne krye

   Reply to this comment
   • lorena May 1, 18:15

    Per drejtimin e Tiranes eshte i nevojshem nje person me energji dhe aftesi te medha menaxhuese. Realisht kreativiteti, energjia dhe aftesite menaxhuese jane elemente qe karakterizojne Erion Veliajn.

    Reply to this comment
 4. freddo May 1, 18:07

  turpi i tyre si po e lene tiranen

  Reply to this comment
 5. arjoni May 1, 18:07

  je nje super prurje ne politike erjon, do ta nderrosh menyren se si politikanet te sillen ndaj qytetareve, prandaj te sulmojne, se ti ke komunikim publik, je i kulturuar, dhe ti e di si funksion ne Shqiperi, ta marrin per dobesi, se keta duan politikane qe te ofrojne show grushtash e fyerjesh ne parlament e u duket cudi te ndodhe ndryshe.

  Reply to this comment
  • numila May 1, 18:09

   Tirana ka nevoje per nje kryetar qe t’i hape dyert, t’i degjoje per problemet e qytetetit dhe qe te jete i angazhuar per t’i permbushur premtimet dhe pikerisht ti je njeriu i duhur Erion.
   Ti duhet te jesh ne krye te Tiranes, qe te mesosh edhe politikanet e tjere dhe pasardhesit, qe te vendosin qytetarin dhe komunikimin me ta te parin, dhe cdo gje ne sherbim te mireqenies se perbashket.

   Reply to this comment
   • famela May 1, 18:12

    ne 2 vjet transformove teresisht nje institucion nga nje institucion i mireqenies se pushtetareve, qe benin apartamente luksi dhe pishine brenda institucionit, ne nje institucion ne mbeshtetje te shtresave ne nevoje, duke vendosur barazi dhe drejtesi.

    Reply to this comment
 6. rosa blu May 1, 18:08

  tiranen e shkaterroi basha e skisht eguxim t ekandidont ndaj la halim deshtakun

  Reply to this comment
 7. endri May 1, 18:09

  drejtimi i duhur per tiranen Erion Veliaj

  Reply to this comment
 8. demir May 1, 18:10

  do ta fitojm tiranen sepse ajo duhet te menaxhohet nga njerez te afte, pd e lam ta drejtonte edhe pse nuk e fitoi bashkin ajo prap deshtoi ne drejtimin e saj

  Reply to this comment
 9. aon May 1, 18:17

  do e fitojm kete betej bindshem. erion veliaj drejtimi i duhur

  Reply to this comment
 10. klejda May 1, 18:20

  energji, vizion, pune, risi Erion Veliaj ky eshte drejtimi i duhur

  Reply to this comment
 11. neli May 2, 09:54

  kjo eshte ajo qe i duhet tirones,pune e pandalur :).

  Reply to this comment
 12. eva May 2, 10:35

  Duket sikur histroria po perseritet, Erioni servili I Rames ashtu si Ramiz Alia dikur qe I servilosej Enverit, deklaratat e tua populiste nuk tregojne gje tjeter vecse nje njeri te deshperuar qe kerkon me cdo kusht te bej karrier duke perkedhelur ramen mbas shpine dhe duke genjyer popullin. Por ne 21 qershor tiranasit do te te tregojne vendin me voten e tyre.

  Reply to this comment
 13. lili May 2, 16:42

  Na lodhen Kaq shume adhuruesite e Erionit,sa tash as nuk i lexon kush!kujdes vajza e djem: ABC ja e propagandes politik :too much is contraproduktiv!

  Reply to this comment
 14. lili May 2, 16:43

  Segmentation of the’market’

  Reply to this comment
 15. "Horri i Bulevardit" May 2, 17:08

  Doktor Halim Kosova, sduhej te binte ne gracken e saliut, duke besuar se mund te fitoje bashkine nen siglen e sali-lulit.
  Nje burre i mencur, duhet te kete sensin e kujteses, jo te hyje si derri ne thes, ne nje gare qe smund ta fitoje kurre.
  Erjon Veliaj ka treguar me fakte se eshte njeri punetor dhe qe i rri punes qe i eshte ngarkuar, ne koke.

  Reply to this comment
  • lili May 2, 18:20

   Horri,
   Me fakte?
   besojne se faktet e nje karriere si doktor duhet te vleresohen po aq mos ma shume se katapultimi i nje djal pa asnje semestre shkolle te nalte..
   Edhe pa shkol mundesh me qene i qofte,problemi nuk eshte ky,problemi eshte me rrenjtper diplôme qe ke! Bile dr halimi ka nje diplôme qe nuk e ka bâ part time…ketu Fillon dallimi me profesionistin e arivistin!

   Reply to this comment
   • "Horri i Bulevardit" May 2, 23:39

    Per doktor Halim Kosoven, nuk diskutoj imazhin e tij si profesionist dhe si njeri, diskutoj vetem, kush e mbeshtet ne ate gare, mbeshtetje ku do dali humbes, jo si Halim, por si force politike.

    Reply to this comment
 16. Reina May 2, 17:39

  Kush flet per arogance more aman . Po ka me arrogant se ju Eri dhe se qeveria juaj more . Ah mavria ti qe po bie ne gracken e Rames dhe po te ben kurban per bashkine e tiranes .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim