Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart në prag të 21 qershorit

June 9, 2015 11:09

Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart në prag të 21 qershorit

Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin dhe kanë lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës.

Kanë qenë disa momente përpara se Veliaj të ngjitej në skenë për të prezantuar programin e tij në konferencën “Sfidat dhe mundësitë për Tiranën”, ku dy rivalët për kryetar bashkie mes buzëqeshjeve shkëmbyen disa fjalë.

Madje kandidati i djathtë i dha një këshillë rivalit të tij politik në lidhje me mikrofonin, me të cilin në minutat e para të prezantimit të platformës së tij pati edhe disa probleme të vogla teknike.

“Mbaje mikrofonin afër se mezi dëgjohesh, që ti përcjellësh qartë mesazhet”, mësohet ti ketë thenë Halim Kosova rivalit Veliaj.

Ndërsa ky i fundit i ka thënë “faleminderit”

Po ashtu Veliaj ka shtrënguar duart edhe me deputeten e PD Jorida Tabaku. Ndërsa Kosova ka shkëmbyer edhe një përqafim me Arbjan Maznikun.

June 9, 2015 11:09
Komento

30 Komente

 1. zela June 9, 11:16

  Bukuri e zgjedhjeve.
  Bravo!!!

  Reply to this comment
  • maksi June 9, 11:39

   o halim shtrengoja duart zotit erion veliaj !! ai eshte drejtimi i duhur dhe tirana do jete gjithshka e ribere nga duart e erion veliaj !! sduam me te meremi me partin demokratike qe na ka renuar dhe na ka bere tiranen si ne vitet 95-96 !!!

   Reply to this comment
   • heda June 9, 12:00

    vleresoj shume gjestin e dy kandidateve kryesore per bashkine tiranes mbi te gjitha eshte e rendesishme realizimi i zgjedhjeve te ndershme dhe fitore kandidatit me te mire qe premton me shume per te ardhmen e tiranes, kete gare e meriton me shume se kushdo tjeter e meriton Erion Veliaj eshte i duhuri.

    Reply to this comment
  • sabina June 9, 11:41

   bravo erioni me pelqen shume modestia e tij gjesti i takimit me kandiadtin halimi tregon shume vlere dhe qytetari per Erion Veliaj.

   Reply to this comment
   • eldorida June 9, 11:44

    Erioni eshte njeri energjik me mendje te hapur, i cili si ti trajto dhe respektoj me te vjetrit pa bere dallime pavarsisht se e ka rival apo mik . Me Gjestin qe kane bere me lart eshte per tiu thene bravo te dy kandidateve pavarsisht se ne politike Erioni po shkelqen .

    Reply to this comment
   • Renata June 9, 11:48

    Ne vendin tone ndodh rralle qe dy kundershtare politik te shtrengojne duart. Partite politke duhet te mesohen te bashkepunojne mes tyre per ti sherbyer interesit kombetar dhe nje xhest i tille eshte per tu pergezuar qe po largohemi nga nje mendesi e gabuar qe ka ekzistuar prej shume kohesh ne politken Shqiptare.

    Reply to this comment
   • Fredi June 9, 14:19

    s’po marr vesh se c’ka ktu per ti pelqy Erjonit tuaj o njerez totalisht te impostuar artificialisht, nese ka noigjo te pelqyeshme ne kte takim eshte kujdesi i Halimit per Erjonin qe te jete i qarte ne dhenien e mesazheve. …amon se po na e qisni qefit kte fjalen BRAVO, EDHE PSE DIKUR ME HUMOR THONIM QE BRAVO I THUHET VETEM GOMARIT

    Reply to this comment
  • xhulia June 9, 11:43

   Erion Veliaj eshte nje nga politikanet me pozitiv e mendjehapur qe ka politika shqiptare. me pa me te voglin dyhsim qe kjo eshte nje sjellje qe i vjen natyrshem. gjest per tu vlersuar 🙂

   Reply to this comment
  • Ymeri June 9, 11:43

   a kete halimin e morren me qafe keta me rafte pika , se lane te merrej me ato gaxhmixhet e veta atje te klinika po e perlyen me turpin e pertacise se lulit per kater vite me rradhe

   Reply to this comment
  • orela June 9, 11:47

   bravo eshte nje gjest per tu pergezuar, sjellje e nje lideri me vizion dhe mendjehapur. personalisht nuk kisha as me te voglin dyshim te sjellja plot kulture e finese e kandidatit te mazhorances

   Reply to this comment
  • klea June 9, 11:48

   Nuk ka sesi Erioni mos tregoje qytetarine qe e karakterizon edhe kete radhe tregoi mbi te gjitha nivel ne raport me kandidatin Halimi duke dhene nje shembull per politiken e vendit qe mbi te gjitha duhet te mbizoteroje bashkepunimi dhe mirekuptimi.

   Reply to this comment
  • raimond vlonjati June 9, 18:03

   Halim Kosova esht nje fenomen I ri dhe pozitiv ne politiken tone ndaj duhet votuar qe te fitoj.
   Erioni esht shum I ri per ate poste dhe nuk e meriton
   Esht fyerje per socialistet e tjere me eksperience zgjedhja e Erionit

   Reply to this comment
 2. kozetafecanji June 9, 11:23

  ju lumte keshtu ka lezet dhe jo fyerje dhe ofendime sic kane bere gjith keto vite

  Reply to this comment
 3. Risti June 9, 11:34

  Pse jo dicka e mire.

  Reply to this comment
 4. joni June 9, 11:37

  bravo kandidatet per qytetarine. megjithate veliaj perdite po shpalos zgjidhje per problematika. do te kisha dashur te njejten gje edhe nga kosova. kjo gje fatkesisht nuk ndodh pasi shqupi ka interesa te errta per tiranen dhe halimi eshte thjesht nje kukull. te shikohet cfare beri basha me bulevardin del ne pah cdo gje.

  Reply to this comment
 5. male osdrimi June 9, 11:38

  Asnjeri nuk ka force te perballet me shtjellen e se keqes qe ka mberthyer kete vend. Duhet mareveshje mbarekombetare per ti thane ndal se keqes LSI

  Reply to this comment
 6. Tangulovski June 9, 11:42

  …………nje leksion e bukur per thartiren ( uthullen qe ka thyer enen e saj ) pidi.

  Reply to this comment
 7. eldorida June 9, 11:44

  Erioni eshte njeri energjik me mendje te hapur, i cili si ti trajto dhe respektoj me te vjetrit pa bere dallime pavarsisht se e ka rival apo mik . Me Gjestin qe kane bere me lart eshte per tiu thene bravo te dy kandidateve pavarsisht se ne politike Erioni po shkelqen .

  Reply to this comment
 8. Sokrati June 9, 11:55

  Bravo ! Ju lumte ! Kjo tregon se edhe politika po rilind! Kjo tregon se Saliut po i mbaron fitili i kandilit ,pa vaji eshte mbaruar me kohe …. Te mesoi Lulushi se c’eshte kundershtari…pasi edhe ketij po i mbaron vaji i kandilit……..

  Reply to this comment
 9. dori June 9, 12:08

  ky eshte nje gjest i mire dhe shembullor porr porr , kjo nuk mjaftone per te bere figure te mir o halim sepse te gjithe te pam dje dhe nuk dije te lidhje dy fjale si mund t flasesh me fjal ne ajer e te thuash do degjoj hallet e qytetarve do ja kaloj ekspertve dhe do jap zgjidhje, ska sens dhe dje vulose humbjen tenden. Tirana duhet te rikthehet ne drejtimin e duhur me erion veliaj

  Reply to this comment
 10. leka June 9, 12:16

  ky eshte nje gjest i mir , esht rilindje dhe ne politike , koha e saliut mori fund tashme. halimi pavarisht ketij gjesti dje ne opinion vulosi humbjen e tij sepse nuk kishte asgje te qarte dhe konkrete per tiranen . Erioni e ka tashme te sigurt fitoren.

  Reply to this comment
 11. alis June 9, 12:30

  Fundja kush nuk do te takoje z.Halim! Eshte nje zoteri i vertet, dhe Erioni eshte duke e pare gjithe kenaqesi!

  Reply to this comment
 12. eri June 9, 12:32

  Gjithnje e me shume bindem qe Halimi meriton te jete Kryetar i Bashkise se Tiranes!

  Reply to this comment
 13. anisa June 9, 12:35

  Pergezoj dr.Halimin per qytetarine qe e tregon dita-dites dhe per programin e shkelqyer per Tiranen! Kemi besim se ju do e coni Tiranen drejt zhvillimit!

  Reply to this comment
 14. abi June 9, 12:46

  Miresia, thjestesia dhe fisnikeria e Halimi Kosoves zbut dhe kundershtarin me te eger! Te pergezoj per programin e shkelqyer!

  Reply to this comment
 15. Reka June 9, 14:05

  Kot i u fute kesaj pune mo Halim. Ti je burre i mire por ama nuk duhej ta haje kete keqperdorim. Nejse. Erz me u ba thojne shkodranet.

  Reply to this comment
 16. bato June 9, 15:07

  Halimi nuk qenka burre! Si ore nuk ka mesuar njecike nga Berisha qe cdo kundershtar e quan bandit, kriminel, mafioz, klan i Zemunit, me nene e moter prostitute, me baba kriminel, me gjysher e stergjysher te lidhur me krimin?!
  me siguri Saliu ka filluar ta urreje Halimin se po tregohet njeri i ndershem e i qyteteruar. Ku e njeh Sala qyteterimin. I rritur ne mes te dhive, flinte bashke me lopen, me jastek nje kercu e jo prej pambuku, beri dush per here te pare ne konviktet e mjekesores ne Tirane.

  Reply to this comment
 17. Artela June 9, 17:07

  Eshte mese e dukshme kjo pamje ! Duket qarte se kush eshte njeri e kush eshte tjeter. Vetem i shef dhe arrin te kuptosh kush eshte njeriu popullor , i drejte , social , i punes dhe i pergjegjeshem . Keto fjale i perkasin doktor Halim Kosoves pasi Eri Zymbyli duket si skuth e papagall qe vetem mashtron e genjen popullin . Fitore Halim Kosoves per pune dhe dinjitet

  Reply to this comment
 18. lulushi June 9, 17:43

  Halimi ne foto çon gishtin dhe pohon fitoren e Erjonit , e shikon seç i thot hyra me para haram bera me Lulin gam gam dhe me shkoj paraja per lesh .

  Reply to this comment
 19. lato June 9, 22:22

  Kjo eshte marreveshja e Mukjes(!)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim