Veliaj dhuron ndihma për fëmijët jetimë dhe të varfër në Gjirokastër

Redaksia Online June 6, 2013 13:42

Veliaj dhuron ndihma për fëmijët jetimë dhe të varfër në Gjirokastër

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Gjirokastrës, Erion Veliaj, ka vizituar sot qendrën e fëmijëve jetimë dhe të varfër në Gjirokastër. Veliaj ka mbështetur nismën e Kryqit të Kuq për muajin e fëmijëve në vështirësi, duke dhuruar disa ndihma modeste. Duke qëndruara larg politikës, Veliaj ka zhvilluar një bashkëbisedim të ngrohtë me fëmijët e kësaj qendre.

“Nuk jam këtu si kandidat për deputet, nuk kërkoj votën tuaj, unë thjesht jam një si ju dhe e di shumë mirë çdo të thotë të rritesh në mungesë të njërit prej prindërve. Sapo dëgjova për nismën e Kryqit të Kuq në Gjirokastër për muajin e fëmijëve jetimë dhe në vështirësi ekonomike, mblodha të gjithë stafin dhe u nisëm drejt jush. Nuk është e lehtë të rritesh në mungesë të prindërit dhe në vështirësi të tilla ekonomike, prandaj ne sot jemi këtu për të shprehur mbështetjen tonë sado modeste. Një fëmijëri e vështirë na mëson të jemi më të fortë përballë problemeve dhe sfidave të jetës dhe na forcon më shumë për të luftuar për një të ardhme më të mirë”, është shprehur Veliaj.

Ndërkohë, punonjësit e kësaj qendre kanë kërkuar më shumë vëmendje dhe mbështetje nga qeveria për të lehtësuar jetën e kësaj kategorie fëmijësh.

 

Redaksia Online June 6, 2013 13:42
Komento

17 Komente

 1. Martini June 6, 14:20

  Duhet te shikojme me shume HUMANIZEM nga qeveritaret. Bravo Z. Veliaj.

  Reply to this comment
 2. Tigri 14. June 6, 14:22

  ja nje njeri me vlera qe del aty ku duhet. Kjo eshte pra kjo. te jemi njerezor me pare. Kjo i hedh ne toke te gjitha sharjet e gjyshit sali, kjo eshte ne te vertete ajoq e ka nevoje shoqeria. Bravo erion

  Reply to this comment
 3. Zeneli June 6, 14:25

  Ska me njerez te ndershem dhe zemergjere ne qeveri, jane korruptuar nga parate e pista. Shqyqyr zotit qe kemi te pakten opoziten qe nuk e ka harruar popullin e thjeshte.

  Reply to this comment
 4. Maksi June 6, 14:27

  Foto te lajmi flet vet !! skemi ca ti themi ketij lajmi pervec se fjaleve te mira dhe gjerat e bukra qe erion veliaj dhe partia socialiste po bejn per ne !! Nuk kam fjale ta komentoj seriozisht Kjo e mire qe po beni do ju shperblehet ne fitore me 23 qeshor

  Reply to this comment
 5. gesti June 6, 14:31

  JA CDO TE THOTE TE JESH MBI TE GJITHA NJERI PASTAJ KANTIDAT PER DEPUTET , DHE NJEHERESH HUMAN DHE PUNTOR, URIME ERION KJO VLEN PER TU VLERSUAR SHUME

  Reply to this comment
 6. ari June 6, 14:31

  nuk do te doja te thoja shume pasi cdo gje flet vete ndonjeher, vetem jam krenare qe eshte pjese e skuadres se rilindjes, njerez te tille jane perher e me shume te rralle

  Reply to this comment
 7. tanja June 6, 14:35

  Erioni eshte shembulli i nje djali kurajoz dhe me zemer te mire…bravo i qoft ai eshte shembull per tu ndjekur nga Rinia Shqiptare.

  Reply to this comment
 8. denisa June 6, 14:35

  ky akt humanitar duhet te jete nje shembull per te gjithe ata qe kane sadopak mundesi per ti dhene qofte edhe nje fjale te mire ketyre njerzve qe nuk paten fatin tone, urime erion si perher fal miresi

  Reply to this comment
 9. helio June 6, 14:44

  urime zoti veliaj jeni shume djale i shkelqyer dhe i pakrahasueshem , ps duhet te jete krenar pe ty , vetem kush nuk i ka patur nje nga prinderit i kupton ata femije

  Reply to this comment
 10. rei June 6, 14:50

  Bravooo Erion, ti ke treguar shpesh se je djale me zemer…ti do te jesh zeri i cdo te riu shqiptare ne parlament pas 23 Qershorit…Rilindje

  Reply to this comment
 11. dea June 6, 14:52

  Erion bravo te qoft , ti gjithmone ke treguar qe ne radhe te pare je njeri dhe pastaj nje djale i zghjuar dhe nje politikan vizionar…e gjithe Gjirokastrat te mbeshtet Rilindje…me 23 Qershor voto numrin 29.

  Reply to this comment
 12. albana June 6, 14:59

  bravo erion veliaj je modeli i deputetit qe duhet ta ndjekin te gjithe ke nje karakter t epapare dhe nje humanizem te madh ti meriton te jesh deputet i gjirokasters,meriton votat e ketij populli

  Reply to this comment
 13. ergi June 6, 15:03

  erion veliaj eshte modeli i nje deputeti te shkelyqer qe ka vleresuar shume popullin qe ka vleresuar shume politiken ne vend dhe ka popullin mbi gjithcka ne cdo kohe ndaj ky njeri duhet mbeshtetur

  Reply to this comment
 14. elona June 6, 15:10

  erion veliaj ka bere shume per popull gjithmone dhe ka qene nje nder aktivistet per t emos thene me i miri ne ndihmen ndaj popullit dh pro t drejteave t eshqipatreve emigranteve dhe te vaefeerve

  Reply to this comment
 15. arber June 6, 15:12

  erion veliaj meriton shume respekt nga kjo zone nga ky popull qe u la ne mjerim nag saliu nderkohe qe erionv eliaj po mudnohet qe sado pak ti ndihmoje ata ndaj urojme qe sa me mrie te shkoje fushata e tij

  Reply to this comment
 16. bertin June 6, 15:13

  erion veliaj eshte modeli i nje politikani brilant i nej plotikani qe duhet vleresuar qe mendon vetme per popullin e qe gjithmone sjell risi ndaj ky nejri ak vlera per ate cka perfaqeson dhe ate cka i jep popullit

  Reply to this comment
 17. denari June 6, 15:14

  ndaj ne 23 qerhsor te gjithe gjirokastitetdueht te mebshtesin erion veline paritne socialiste dhe modelin e saj me nej program t eshkelqyer per nje rildinej shqipatre,bravo sesi ky njeri po jep kaq shume epr ket popull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*