Veliaj: Do luftojmë për 61 mandate, s’ka rëndësi nëse futet opozita

May 3, 2019 13:25

Veliaj: Do luftojmë për 61 mandate, s’ka rëndësi nëse futet opozita

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi se në zgjedhjet e 30 qershorit do të synohet fitimi i 61 mandateve në Këshillin Bashkiak.

Veliaj nënvizoi se pavarësisht nëse opozita do të hyjë ose jo në zgjedhje, kjo mazhorancë garën e ka me veten për të arritur një rezultat më të mirë dhe për të vijuar projektet transformuese për Tiranën që kanë nisur.

Nëse opozita vazhdon  të refuzojë të marrin pjesë apo të sjellë një alternativë për Tiranën përveçse të bllokojë projektet, ky është vendimi e tyre. Unë e kam thënë gjithmonë: ne garën e kemi me veten tonë.  Çdo vit duhet të jemi më mirë se viti që ishim dhe në mandatin tjetër do të duhet të jemi më mirë se sa mandatin që lamë pas.

Në mandatin e ardhshëm jam i bindur do të bëjmë punë akoma më të mira dhe do të mirëpresim në këtë këshill bashkiak edhe pothuajse po aq anëtarë të rinj që besojmë do t’i bëjnë nder këtij qyteti dhe punës që është nisur këtu.

Siç e thashë ne do të luftojmë për çdo mandat për të 61 mandatet. Nuk ka rëndësi futen ata ose futen parti të tjera të vogla, për ne marrja seriozisht e fushatës është fillimisht respekt ndaj votuesve”, deklaroi Veliaj.

Ai nënvizoi se Këshilli i ri do të ketë një shumicë të re që do të mundësojë marrjen e vendimeve të rëndësishme. Ai premtoi se më e mira do të vijojë në katër vitet e ardhshme.

“Ne të kemi edhe një listë rezervë ku duam të promovojmë dhe shumë nga të rinjtë dhe të rejat tanë për t’u siguruar që Tirana e ka një këshill bashkiak aktiv me një shumicë që na mundëson të marrim vendime të rëndësishme, të ecim shpejt dhe nëqoftëse mendoni se ecim më shpejt dhe transformuam Tiranën këto katër vite, ju garantoj më e mira është përpara”, shtoi ai.

o.j/dita

May 3, 2019 13:25
Komento

22 Komente

 1. Te gjitha duhet te kalojne PS-se . Nuk i duhet len me ne dore kafsheve te satanit pd-lsi jeta e qytetarit Shqiptare . May 3, 15:14

  me cdo menyre ne te miren e Shqiperise

  te gjitha Bashkite duhet te drejtohen nga Socialistet

  qe mendojne per jeten e qytetarit shqiptare ,

  jo maskarenjeve te bandave pd .-lsi qe mendojne per veten dhe fisin e vet

  duke i bere naften interesit qytetare dhe Shqiperise .

  Koha e shpellarve ne pushtet mori fund njiher e pergjithmone . Auuuuuuuuuuuuuuuus

  (Die neandertaler erwartet nur den Todt in der Höhle !)

  Reply to this comment
  • Komentuesi pa pagese May 3, 15:40

   Hahahaha….tipik militant injorant. Mire qe bastarduat mediat shqiptare, te pakten mos bastardoni gjuhen gjermane !

   Reply to this comment
   • Nji shqiptar i vertet ,me par se te bej sumlepirsin e bolepirsin e Partive ne ate vend ,zgjedh te bej Shqiptarin Realist May 3, 16:51

    tipik injorant ?

    uahahahah .

    Te thuash te verteten qenka injorante per shpellaret e kriminelet e atij vendi ?

    ha- ha .-ha !

    Mediat nuk bastardohen asnjiher nga komentet qe i sherbejne Shqiptareve dhe vendit tone ,

    por nga komentet e pseudoshqiptareve sipuan jote !

    Sigurishte qe je nji Arscloch me pagese ,kte s’e ve ne dyshim asnji ktu .

    Eshte e njohur tashme per njerezimin e Boten e qytetareuar se , rraca e anadollakut ,te shpeplarit ,

    ato qe ka ber e ben vet – ja vesh tjeterit !!!!!!!!!!!

    (und was betrifft die Deutsche Sprache hier , ist nicht aufgabe den idioten mitzureden . Geh Fick Dich ins Knie – Schwuchtel – wird dich gut tun )

    Reply to this comment
    • Komentuesi pa pagese May 4, 07:57

     Bobobo…. Nder te tjera qenke edhe psikopat. Ta thashe edhe me lart, te pakten gjuhen gjermane lere rehat. Je rrot trapi fare..

     Reply to this comment
     • .Nji shqiptar i vertet ,jo pederast rrugesh May 4, 10:12

      komentues me pages,

      hahaha ,

      i ngjaj un atij surrati qe shef ti ne pasqir ?

      mesiguri jo . ueuuu ! shpellari vec gjuhes se shpelles ,
      dika edhe gjernabisht lol !!!!!!!!!!!!

      hahaha

      un e di se cilen gjuh kzupton ti

      gjuhen e shkerdhatave te rruges .

      sa goma dogje dje rruges ?

      (Komm blas mir mal richtig ein ;dann wird’s du deinen Ruhe finden )

      -ta bafsha baben e shpells me ate te qenve te rruges –

  • Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET May 4, 11:19

   O i lajthituri i rama-vicerve, a e din ti perse u ndertua burgu i Recit? Ta theme une, per politikanet e superkorruptuar e te superkriminalizuar te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot. Dhe sidomos per ato politikane qe nuk kane te ndalur ne ligesi dhe sot e kesaje dite, sikurse jane dyshja rama-vice, velia-vice me shoke e shoqe qe vazhdojne te trimerohen nga fuqia superkorruptive e kriminale e pushteteteve, te denoncuar me ze, figure e deshmi te gjalla sa istitucionale aqe dhe me teper popullore. Dhe se fundi per dobicerit e docerve te palles se jashteqitjes shqiptare ne dite e vite, qe mbi supe i rendojne mijra krime e superkorrupsione, u theme; se nga askushi erdhet tek askushi do te shkoni, por me nje fund te turpshem e pa kthim. Nuke ka leke te piset e pushtet pa kufi brenda jashteqitjes shqiptare qe mund t’ju shpetoje nga bange e Drejtesise. Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza, dhe mijra femije te mbetur jetim, pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e te tjetersuar me fuqine korruptive te tre pushteteve qe kerkon Drejtesi dhe jo porthe me rigon; thote populli. Besoni e binduni njehere te vetme ne jete e ndaluni ne pangopesite e ligesite tuaja sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e ligji dhe Zoti t’u meshirojne.

   Reply to this comment
   • Nji shqiptare i vertet ,qe tall cart me idiotat nee internet May 4, 11:45

    kush te kerkoj mendim ty mer cop idioti !

    hikni mer boni noj pun ne shtepit tuaja o skicofren

    se ngelet tu derdellit si nastradina ktu ,pa ditur cfar thoni .
    edhe pensionist por edhe iddiot ,kjo sekur nuk shkon .

    ( ehe nji keshille miqeesore nga te gjith ju idiotet e Dites ktu . Mos perdorni ato terma qe un ju ngjis juve ,ne komeentet e mia sepse tregoni qarte se sa inferiore jeni en cdo aspekt te “Lajthitjes” qe ju karakterizon .

    Jeni te gjith jashtte cdo Realiteti e Llogjike Njerezore ,

    vetem cfryni bulcit tujaja prej idiioti te frustruar ,jeni te paafte

    jovetem te diskutoni nji X -teme , por edhe nuk arrini te kuptoni dot asgje .

    hajt vazhdoni ee lehni tani ,sepse s’ju pagun kafsha e shpelles ne fun muajit .

    Reply to this comment
 2. Prisni se nuk keni pare akoma gje.... May 3, 15:17

  Z. Veliaj ata qe ti i quan opozite perfshi edhe hajdutin me Bllok ne Dore Like Floriri jane tradherae dhe anrishqiptare, jane kriminele te padenuar, lene te lire nga shefi yt Ed Rama.

  Reply to this comment
 3. fery May 3, 17:23

  Zbulohen takimet e fshehta të Thaçit, Ramës dhe Batonit me Vuçiqin por edhe Frederika Mogerini te vilet Kosovy do ti tuboje me 7 e 8 maj ne Tirane dhe Ti kryebashkiak Erion Velijaj lufto kunder ketij takomi sepse nqs.realizohet plani ugurzi i ndarjes se Kosoves s hyjne shume ne as 6 dhe as 66 bashkisk te PS

  Nga Prof. Dr. Enver Bytyçi,

  Pas përfundimit të Samitit të Berlinit ne Berlin te Gjermanise dhe përplasjeve që janë shfaqur ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama , presidenti te Kosovës, Hashim Thaçi me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj si pasojë e presionit që i kanë bërë këtij të fundit për heqjen e takës, ka shkruar për takimin që ndodhi atje.
  Ai përmes një shkrimi ka thënë se plani për shkëmbim territoresh mes dy shteteve akoma nuk është varrosur dhe nuk është hequr nga rendi i ditës por mbetet rrezik potencial.

  …Fol për Kosovën, por mos intrigo kundër Kosovës, zoti kryeministër…?!
  Presioni që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kanë bërë kryeministrit Haradinaj është bërë temë diskutimi e replikash të ndërsjellta midis protagonistëve dhe pjesmarrësve në Samitin e Berlinit. Kryeministri I Kosovës i akuzoi publikisht të dy “vëllezërit siamezë pro serbë”, Ramën dhe Thaçin se “ata i kanë bërë më shumë presion për taksën sesa vetë Vuçiq në Berlin”! Edi Rama u përgjigj me formulën e tij standard kur i djeg e vërteta se “Askush nuk më ndalon të flas për Kosovën”! Këtë lloj formule ai e ka shpreh në publik sa herë është zënë ngushtë dhe nuk ka patur përgjigje për kritikat që i janë bërë në raportet e tij me Kosovën.
  Ndërkaq e vërteta është se zoti Rama, bashkë me Hashim Thaçin dhe Baton Stanishiqin nuk flasin për Kosvën, por intrigojnë kundër saj. Nëse rendisim të gjitha deklaratat e tyre, atëherë secili do të shohë se në diskursin dhe veprimtarinë e këtyre tre protagonistëve të ndarjes së territorit të Kosovës ka vetëm intrigë, shejtanllëk, gënjeshtër, maska, mashtrime, me një objektiv të vetëm, të realizojnë me çdo kusht projektin e Beogradit për Serbinë e Madhe. Samiti i Berlinit ishte një dështim i madh për ta, por nuk e ka varrosur projektin serb të shkëmbimit të kufijve me Kosovën. Me datën 7 maj Aleksandër Vuçiq do të jetë në Itali për të kurdisur dhe njëherë tik-taket e orës së këtij plani dhe një ditë më pas do të vijë në Tiranë, me qëllim që të rekordojë punën në koordinim me Edi Ramën. Atë ditë në Tiranë do të jenë edhe Hashim Thaçi e Baton Stanishiqi. Këta të katër do të takohen jashtë kamerave e në fshehtësi nga publiku, me qëllim që të projektojnë kundërmasat në kundërpërgjigje ndaj Berlinit. Këtu do të jemi dhe do të shohim se cila do të jetë intriga e radhës kundër Kosovës! Dhe përsëri Edi Rama do ta justifikojë intrigën e tij me formulën “Askush nuk më ndalon të flas për Kosovën”!
  Këta të katër nuk do të flasin më 8-9 maj për Kosovën, por kundër Kosovës. Atyre do t’u vijë në ndihmë gjithashtu viktima tjetër e Berlinit, Frederica Mogherini, e cila do të jetë ato dy ditë në Tiranë. Prej së paku katër vitesh ata kanë folur dhe kanë vepruar ethshëm kundër saj, kundër shtetësisë së Kosovës, kundër integritetit territorial të saj, kundër institucioneve dhe kushtetutës kosovare. Këtë punë do të vijojnë ta bëjnë edhe pas Berlinit. Të qenit kundër nuk është njëjtë me të folurit për diçka. Këta liderë, tre shqiptaro-serbë dhe një serb bashkë me Mogherinin, janë bërë bashkë jo vetëm kundër Kosovës, por edhe kundër Bosnjë-Hercegovinës, kundër Maqedonisë së Veriut, kundër Malit të Zi dhe vendeve të tjera të Europës Lindore ku jetojnë pakica të rëndësishme. Nëse ndodh me Kosovën shkohet te shpërbërja e këtyre shteteve.
  Në Berlin kryeministri i Bosnjë-Hercegovinës foli hapur për rrezikun që përbën vepra antiKosovë e presidentit serb, presidentit kosovar dhe kyzeministrit shqiptar. Por edhe presioni për heqjen e taksës nga ana e Ramës dhe Thaçit e ka intrigën e vet. Baton Haxhiu e trajtonte si tragjedi përgjigjen negative të Haradinajt dhënë presidentit Macron për këtë çeshtje. Në fakt tragjedi do të ishte nëse Haradinaj e heq taksën ndaj mallrave serbe që hyjnë në Kosovë. Në këtë çeshtje gjithashtu Kadri Veseli u shfaq në favor të kërkesës së Beogradit për heqjen ose suspendimin e taksës me pretendimin se ajo e ka kryer tashmë funksionin e saj.
  E vërteta është se të gjithë këta me heqjen e taksës synojnë largimin e Haradinajt nga posti i kryeministrit. Që Vuçiq, Thaç, Rama e Baton Stanishiqi nuk duan ta shohin Ramush Haradinajn në krye të ekzekutivit të Kosovës, kjo tashmë është e provuar. Shkaku është se Haradinaj, siç shkruante Der Spiegel, pengoi planin e tjetërsimit të territorit të Kosovës. Dhe me qëllim që ky plan të rikthehet në skenë atyre u duhet të largojnë taksën e bashkë me taksën edhe autorin e saj, Ramush Haradinajn. Kjo është intriga e radhës që Edi Rama ka përdor në Samitin e Berinit kundër Kosovës dhe kryeministrit të saj. Me një gur të vrasë dy zogj: Edhe ta realizojë projektin e penguar në Berlin të ndarjes së Kosovës, edhe të hiqet para Merkel e Macron si faktor në Ballkan, për shkak të rënies së krediteve nga kriza politike në Shqipëri.
  Rama, Thaçi, Batoni janë tashmë të pabesueshëm në opinionin shqiptar. Ata duhen izoluar si mashtruesit më të mëdhenj në historinë e shqiptarisë, jo vetëm si njerëzit që punojnë më së shumti kundër Kosovës e pro Serbisë. Nisur nga faktet e shumta dhe lodhja që këta njerëz pa dinjitet e pa atdhe na kanë shkaktuar do të doja që këta të bojkotohen, të mos shihen në ekranet televizive, të mos dëgjohën se çfarë thonë, të mos ndiqen në deklarata që bëjnë, madje të mos intervistohen dhe të abondonohen edhe në rastet kur thërrasin konferenca shtypi, sepse njerëzit janë lodhur nga intrigat, mashtrimet dhe gënjeshttrat e tyre.

  Lulzim Basha , Monika Kryemadhi e gjithe opozita shqiptare protestat e tyre duhet urgjentishtd ti orjentojne kunder ketij takimi antishqiptar Rama , Vuciq , Thaci , Mogerini , Haxhiu dhe kushe e di se cfare e kushe tjeter mund te jete aty ne Tirane me 7 e 8 maj sepse ne Tirane ato dy dite perveq Kosoves do te mbrojet edhe Shqiperija andaj , gjithe shqiptaret ne kembe dhe gjithe shqiptaret me 7 maj drejte Tiranes

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri May 3, 17:30

  Hajdutet dhe antishqiptaret Erion Makiaveli dhe Edvin D’Rame drogaxhiu,ne mungese te karrikes elektrike,duhet te denohen me burgim te perjetshem.

  Reply to this comment
  • aaaahahahah Zagar QORRI doli nga Shpellaaaa hahahaaa May 3, 18:00

   sot nuk je duke djegurn goma rrugeve te shqiperis

   ti mo trimi Selfo Qorrit ?!

   hahahahahhh

   per ju bandat amntishqiptare Gijotina eshte pak

   furra elektrike ben pun me putanat e grekut r serbit

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri May 3, 18:48

    Un kam nje profil,ti jo!Kjo tregon,se ti je putane e grekut ose serbit,ashtu si Edvin D’Rame drogaxhiu.Komentet e mia mund ti lexosh
    edhe para 10 vitesh,tuajat as para nje Dite!Kjo tregon,se ti je jo vetem shpellare,por edhe mashtrues dhe i pabese si Erion Makiaveli.
    Do te flasim troç,hapur fare,ju drejtua Rama militanteve;pa korrrupsion nuk ka zhvillim,prandaj mbyllini syte,qepeni gojen,ose ja ku
    eshte dera,per ata qe nuk jan dakord.E pate vete se çer i bona Majkos kur nuk votoi ligjin per shembjen e Teatrit!Ne i kemi premtuar
    ndryshe popullit,tha nje militant i ndershem,nga ata te gardes se vjeter,nga ata naivet qe besojn akoma ne idealet socialiste.Erion,
    thirri Rama Veliajn qe e kishte ne krah,shpjegoja pak ti,se nuk kam nerva te merrem me kto toçat.Ka dy opinione per pushttetaret dhe militantet qe na ndjekin pas,tha Veliaj,budalla nese je i ndershem,shkerdhate nese je i korruptuar.Doni te humbisni vendin e punes
    qe e keni jo konform ligjeve,por vetem se jeni zagare militante?-tha Veliaj.Jo,ishte pergjigja.Atehere,cilin opsion do te zgjidhnit ju,
    shkerdhata apo budallenj?-shkerdhata,ishte pergjigja nje zeri.Ju lumte tha Veliaj,qe me kuptuat kaq shpejt.Dhe qe tani e tutje o
    shkerdhata,ju do te jeni zagaret tane,dhe do te lehni kur t’ju urdherojm un dhe rama,do te suleni vetem atehere kur t’ju ndersejm ne.
    Rrofte Partia,un edhe rama..urra,urra,urra.Je i modh i tha Rama Veliajt,ke durim derri,je tamom si Milva(Ekonomi),Endri(Fuga),se mu
    m’leshojn nervat fare.Po nuk musha hunden ,nuk e perballoj dot Sal malokun.Jan keshillat e Sorrosit per ne te tre, tha Veliaj,qe na
    porisiste,se sensi i nderit eshte armiku i suksesit.Duroni edhe sikur t’ju poshterojne disa here,sepse, nese e kaloni kete prove,
    mesohesh.Edhe me mashtrimin eshte po e njejta gje.Genje sa më me guxim,qe kundershtari te dyshoje tek vetvetja.Un kam
    genjyer aq shume,sa kundershtaret e mi jan lodhur dhe me pranojn tani ne heshtje.Edhe diçka tjeter te rendesishme,shtoi Veliaj;
    mos ju pergjigj kurre pyetjeve qe te bejn,sidomos kur te vejne para alternatives,per nje pergjigje PO ose JO,mos degjo kurre pyetjen
    deri ne fund,por vazhdo pa nderpreje duke promovuar genjeshtrat,sepse kur degjon,sidomos ne mentalitetin shqiptare,ta kan
    mbyllur gojen,je i humbur.Do ta provoj i tha Rama,duke e pyetur se si ja del vetem(i mrekulluar nga supershkerdhatizmi i Veliajt),
    se un pa ndihmen koneve te mia,Balles dhe Braçes,zverdhem dhe me dridhen duart.Hahaha…qeshi me te madhe Veliaj,kot nuk
    paguaj un(nga fondet e Bashkise)25 veta.D.m.th e paske kllonu shkerdhatizmin tend 25 here ne nje koh rekord?Ndryshe nuk mund
    ta shesesh genjeshtren per te vertete, tha Veliaj.Kaq shume shkerdhata do na hajn koken i dite,i tha Rama.Se kur s’ka vende te tjera
    ne Bote,i tha Veliaj,kot nuk po e mbush thesin plot un.Po mu n’Tirone don me m’lon ti?- i tha Rama.Ti ishe jasht,ne France ,i tha Veliaj,
    dhe erdhe me u vendos ne Peze dhe Surrel,fqinje me katundaret!Robt ku ti kesh i tha Rama, ne natyre kam vendosur te banoj se jam artist.Artist?!-hahaha,ironizoi Veliaj,piktor hahahaha…,qe ne Bienalen e Venecias ti cilesuan punimet,si pikturat e nje adoloshenti
    kolegji nen efektin droges!Kuj i thu kshu ti mor bythqire muti ,mor te q…grun.Hahaha…..qeshi Veliaj dhe ja dha vrapit,duke treguar
    edhe aftesite sportive.

    Reply to this comment
    • ziGUR qORRI & shashkat e tij tymuese May 3, 20:52

     CFAR DERDELLIT O IDIOT

     KE PERFAQSON TI MER ZAGAR QE DERDELLIT KTU SI KAPOSHI MAJE PLEHUT !

     TE GJITHE ATA QE SULMOJN VELIAJN DHE RAMEN

     JANE PUTANAT ANTISHQIPTARE NE SHERBIM TE GREKUT E SERBIT

     ASGJE NGA KTO MUSHKONJAT QE MBUSH THESIN ZOTROTE
     SKAN PESH PER NJEREZIT NORMAL PER QYTETARET E VERTETE SHQIPTARE

     ————-

     ESHTE SHUME E THJESHTE PER GJITHE BOTEN

     KEMI NJI) EDI RAMA & ERJON VELIAJ

     QE I ZBARDHEN FAQEN SHQIPERISE

     DHE DY KRIMINELE E BASTARDE ANTISHQIPTARE

     BERISHA META QE NUK KAN LEN GJO PA I SHKATERRU E VJEDH KTIJ VENDI !!!!!!!!!

     TANI SE QORRI NUK KA SY

     FAJIN S’JA KAN ATA DY KAMPIONET EDI & LALI ERI

     Reply to this comment
     • Zigur Qarri May 3, 21:31

      Perseri pa profil,perseri i pabese,tipik”rlindas”me njeqind fytyra dhe karaktere!Ti nuk ke minimalen e sinqeritetit,minimalen
      e etikes se komunikimit,kerkon te diskutosh!Si mund te diskutosh me nje”Njeri”te tille?Qendroi besnik vetvetes mor djale dhe
      pastaj te tjereve,ndryshe do mbetesh askushi deri ne fund.

     • ziGUR qORRI & shashkat e tij tymuese May 3, 23:38

      te genjen un s’jam ktu te diskutoj me tipa si ty

      seepse ju mbeshtetsit e bandes se sharlataneve ee kriminenelave ,
      keni nji problem te madhe qe eshte ;

      jUVE NUK JU FUNXIONON LLOGJIKA E ARSYEJA

      keni nji ngjashmeri me arabistanin ne mentalitet ,

      sepsee atje nuk kuptohen kurr njerzit me njeeri tjetrin

      sepse kan mangesi ne koke .

      Se ti gjarpeon ne tjeter rruge e na bo kriminelin

      me etike ,kjo eshte pjes e karakterit tat prej gjarpri

      por qe kan vler vetem per boten e sharlataneve ku bo pjes ti .

      shko e boj noj masazh bythve te bashes sonte ,
      qe te ket forc me dal neser perseri rrugeve .plehra

     • Zigur Qarri May 4, 11:21

      Perseri pa profil,anonim,i pabese,si Erion Makiaveli dhe Edvin D’Rama.Ti erdhe poshte meje si bajgë,jo per te diskutuar!
      Ti nuk ke profil,nuk ke indetitet,nuk ke personalitet,nuk ke minimalen e rrespektit per vetveten,je pa dinjitet.Dhe nje tip
      i tille,do te luftoje te keqen!?Ti je e keqja vete!

 5. bart72 May 3, 19:36

  Te del naten ne gjume Ardit Gjoklaj ho te qifsha rrobet

  Reply to this comment
 6. Plaku Xhuxhumaku May 3, 22:40

  O Erjon Ahmadinexhadi po nqs opozita nuk futet ne zgjedhje, ta merr mendja qe nuk ka si i fiton bashkite,m keshtuqe ju pordhot e Edvinit mund te fitoni edhe 100 bashki, nga ato te Maeqdonise.

  Reply to this comment
 7. Genti May 4, 06:01

  Po perse duhen bere zgjedhje kur nuk ka nje opozite alternative per tu votuar?

  Kete ekuacion le ta zgjidhi Erioni i fiqve te Sorrosit. C’te duhen zgjedhjet ty o Ronce. Humbje kohe. Thjesht emero ato 61 mandate, dhe mos u hallakt.

  Kete lloj demokracie te mesoi Sorrosi, kur te rekrutoi si megamashtrues i fiqve te tezges aty ne America.

  Reply to this comment
 8. Gege Kosova May 4, 09:21

  Nga tri opo,zitat aktuale ne Shqiperi,ne zgjerdhje, sic ka deklaruar, vetem opozita jashte institucionale e rruges,dhunes dhe shkaterrimit, ose “Qeveria nen hije”nuk merr pjese ne zgjedhje,pa plot esimin e “kushteve”.Dyn opozitat tejar,ajo ne par lament dhe ajo “Bindja Demokratike”ne formim marrin pjes ne zgjedhje natyrshem per subjkete garueseme te gjitha te drejtat,KQZ kete d uhet ta plot esoje,informoje dhe zgjidh ligjsisht.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim