Veliaj e Nikolla takohen me nxënësit e ekselencës në Tiranë

September 15, 2015 16:35

Veliaj e Nikolla takohen me nxënësit e ekselencës në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla janë takuar me fëmijët e ekselencës.

“Unë besoj se aseti numër një në një qytet janë njerëzit e midis këtyre njerëzve, aseti më i vyer janë pikërisht nxënësit e ekselencës së Tiranës”, u shpreh Erion Veliaj gjatë takimit.

Duke vënë në theksin në disa gjëra që ende nuk kanë ndryshuar në mentalitetin dhe sjelljen tonë prej së kaluarës, kreu i Bashkisë së Tiranës është shprehur se shpesh njerëzve u shihet guna dhe jo puna, por kjo gjë nuk duhet të qëndrojë më në fuqi dhe se duhet bërë gjithçka për ta hedhur poshtë e për të mos marrë parasysh “epitetet “djalë mami” apo “vajzë mami”, nëse dikush prej këtyre nxënësve i jep më shumë vëmendje rezultateve që arrin në shkollë”.

September 15, 2015 16:35
Komento

1 Koment

  1. nasi i portokallise September 15, 23:27

    ku jane ata qe kan mbaruar ekselence e minixtre me ufo universitet///////
    talluni e beni show
    ne pune keni me diploma si jotja

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim