Veliaj i emocionuar, zbulon emrin e djalit: “Kajan, tironsi më i ri në qytet”

October 8, 2018 20:20

Veliaj i emocionuar, zbulon emrin e djalit: “Kajan, tironsi më i ri në qytet”

Kajan është tironsi më i ri i kryeqytetit. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj zbuloi sot përmes një postimi në rrjetet sociale emrin e djalit të tij, i cili lindi mëngjesin e së shtunës në maternitetin shtetëror ‘Koço Gliozheni’.

Ai falenderoi stafin e mjekëve te kryesuar nga doktori Orion Glozheni për kujdesin që treguan, si dhe të gjithë ata që e kanë uruar për lindjen e Kajanit.

“Ne u bekuam këtë fundjavë me birin tonë Kajan – tironsin më të ri në qytet! Mirënjohje nga zemra krye-Doktorit të Tiranës Orion Glozheni, dhe Gencit, Dritës e Valit nga ekipi i tij i mrekullueshëm tek Materniteti i ri. Shumë dashuri e mirënjohje për gjithë urimet tuaja!”, shkruan Veliaj.

 

v.l/ Dita

October 8, 2018 20:20
Komento

14 Komente

 1. Bukur kur lind nji jete e re ... October 8, 20:53

  Ti rroje ,
  me jet te gjate Tironsit me te ri .

  Reply to this comment
 2. Tirana October 8, 22:15

  Djali tu rroje! Po c’kuptim ka emri Kajan, ju lutem?

  Reply to this comment
  • the punisher October 9, 00:53

   Kajan quanin Qazim Mulletin shoket e femijerise.

   Reply to this comment
  • Komunist i Penduar Thellë October 9, 01:20

   Eshte emri i plote i shkurtimit “Kajo”, si puna e Kajo Karafilit.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 9, 09:09

   lali varet nga pikvështirimi!!
   kajan-ka janë,ndoshta i ka lindur si pyetje erit lal!!
   kajan-omer kajan
   kaj an-mbaja anës!!
   k a jan-“k”mund ta përdorësh në shumë raste!pra a janë K??
   sa më shumë të vrasësh mëndjen aq më shumë mund të prodhosh!!

   Reply to this comment
   • Komunist i Penduar Thellë October 9, 17:56

    Ti censure duhet te dish qe kjo qe them une, nuk eshte se e gjeta duke u menduar e duke bere hipoteza (meqe ra fjala poeti e ka emrin Omar Khajam, jo Kajan). Emri Kajan eshte vene me kohe andej ketej Shqiperise, sidomos ne zonen Pogradec – Korçë dhe shkurtimisht Kajanet thirreshin Kajo. Nuk mund te them qe e di me siguri se cfare i ka shkuar neper mend ketij fiq-shitesit kur ka vendosur ti vere djalit te tij kete emer, mbase ne fillim fare mund te kete pasur nder mend Karjan, pastaj i ka dale “r”-ja teper dhe ia ka vene Kajan.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 October 10, 10:19

     flm për sqarimin!!
     i gjithë komenti tim ishte për të ….,pak humor!!
     në tërë kuptimin e fjalës nuk më intereson aspak emri i djalit të lali fikut!!
     i jati po tregohet një bastard i politikës shqiptare,në tërë kuptimin e fjalës!!
     fjalët e tjera nuk ja vlejnë!!në shqipëri vendosen emra nga më të çuditshmit!!si gjithë shoqëria shqiptare ne nuk kemi një linjë vazhdimsie!!
     shkojmë ashtu rrakapjekthi tërë kohën!!

     Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu October 8, 22:33

  Erion (Lali Era) Kajan te te rroje, por ai asnjehere nuk do te jete tirons, ai po do te jete nje tiranas ashtu sic je edhe ti zotnia jote.

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 October 9, 09:04

  a thu ta fillojë karrierën politike dh eky si i jati??
  me fiq??
  apo do të ndjekë gjirmët e vajzës buçko të çiftit meta-kokmedhi??
  do të interesohet direkt për partinë??

  Reply to this comment
 5. Taku October 9, 10:08

  Kajan !?
  KEta paskan qene “stoned” kur i ka ven emrin

  Reply to this comment
  • enter"" October 9, 14:55

   oh amon, kur perdor edhe ti terma anglisht “stoned”.

   Ah te mjere, na e peshtiroset me kete idiottesine tuaj ti fusni shqipers lloj lloj termash anglisht a thua se kjo ju ngre nivelin….ahhhh brez I dhjere

   Reply to this comment
 6. Toni October 9, 10:20

  Ti roje..e ta kete me jete…per te tjerat o popull mos u lodhni..shume…nuk ju kushton gje ..nje urim…qe ua beri drite ate hale Tiranen..

  Reply to this comment
 7. Mark U.K October 9, 13:49

  Zoti e past ne dore!Mos harro leket e shperblimit,Kur te rritet do ju takoj ne burk keni vjedhur ju mbet ne fyte.

  Reply to this comment
 8. Messerschmidt October 9, 13:50

  Emer mongolo-turk-arrixhinj i vuri sic jane dhe vete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim