Veliaj i kujton gjobën PD: Në Marsejë tifozët rusë u dënuan

June 15, 2016 12:02

Veliaj i kujton gjobën PD: Në Marsejë tifozët rusë u dënuan

Kryetari Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj tha se Tirana sot është shumë herë më e gjelbërt se para një viti. Ai tha se Bashkia ka punuar intensivisht për të ndryshuar fytyrën e kryeqytetit brenda një periudhe shumë të shkurtër kohe, teksa i kujtoi dhe PD gjobën e papaguar.

Veliaj tha se kopshtet janë përmirësuar. “Sot ka 11 herë më shumë kërkesa për të regjistruar fëmijët në kopshte dhe çerdhe. Sot besimi i prindërve karshi shërbimit publik është rritur”, nënvizoi kryebashkiaku.

Ai tha se Bashkia ka ngritur tre departamentëve për pastrimin e qytetit, që sot është shumë i gjelbëruar dhe me më shumë hapësira se një vit më parë për qytetarët. Kryetari Bashkisë foli dhe për gjobën ndaj Partisë Demokratike.

Ai për këtë kujtoi se në Marsejë tifozët rusë u dënuan me një gjobë marramendëse. “Çfarë ndodhi në Marsejë. Disa tifozë pisanjosë, rrugaçë dhe zhulsa rusë u dënuan nga UEFA sepse dëmtuan qytetin francez në fjalë. Edhe në këtë po bëjmë, dënojmë ata që shkatërrojnë qytetin. A e duam Tiranën si Europa, atë po bëjmë”, tha Veliaj.

June 15, 2016 12:02
Komento

10 Komente

 1. ??? June 15, 12:47

  Erion, ja ke fut kot tani! Rusia u denua me gjobe per fishekzjarret dhe dhunen ne stadium dhe jo per ate qe ndodhi jashte stadiumit. Uefa nuk ka juridiksion jashte stadiumit, vetem autoritetet Franceze mund te veprojne ne denimin e huliganeve neper rruget e Marsejes. Rrespekt per ty, por kesaj rradhe krahasimi yt nuk ka kuptim.

  Reply to this comment
 2. Syrja Qarri June 15, 13:16

  Nese ata qe te votuan ty Erion, sot ndjehen te zhgenjyer dhe te merzitur me veten e tyre per gabimin qe bene, ATEHERE mund te themi se ky vend ka SHPRESE PER T”U BERE. Ne te kundert , lumi qe n’a ka marre te na degdise ku te doje.
  Ti je shembulli me klasik i POLITIKANIT PORDHAC.
  Sic duket per te qene Rilindas i Mire , kriteret qenkan qe nuk duhet te kesh as Turp dhe as Nder.

  Reply to this comment
 3. Mark uk June 15, 14:08

  U kuptue puna jote me nje shi behari qe ra se sa ke punuar o Veliaj i gabit.

  Reply to this comment
 4. MIR June 15, 14:38

  Kryetari bashkis ka informim te gabuar dhe flet per Marsejen kur tani LIVE tifozet ruse po shtrojne ne dru ato barkderrat pijanece angleze neper rruget e Lille. Ha ha ha ha anglezet tani kane rene ne usta e po i zbutet mire kurrizi.

  Reply to this comment
  • ??? June 15, 16:28

   Ke goje me fol per Anglezet ti more barkthare? Sipas teje te sulmohesh nga kafshe qe mendojne si puna jote kur je duke pire per qejf para ndeshjes qenka gje e mire? Na mbyten barbaret dhe provincialet!

   Reply to this comment
   • MIR June 15, 17:11

    3x?. mos merr kot si flak kashte. Shiko e degjo me shume lajme sqarohu mire se mbetesh pa informim. Meso se kush jane huliganet ruse me pare per te besuar pastaj sikletin e anglezeve me mire. Ke edhe foto ne gazete ku mund te sqarohesh per Ujqerit e Nates.

    Reply to this comment
    • ??? June 15, 19:47

     Une jam me se i informuar se jetoj ne Angli dhe gruan e kam Angleze, prandaj revoltohem kur lexoj idiotesira te tilla.

     Reply to this comment
     • MIR June 15, 20:26

      Revoltohu por informohu mire prap me durim pa komplekse se drurin ne kurriz te anglezeve prej ruseve e kane dhene gjithe burimet informative te mundeshme. Kane ndodhur ne Marseje, dhe sot ne Lille. Pra jo ne Angli ku ke gruan.

 5. DIA June 15, 20:12

  Mo palle po ne Paris qe i vune zjarrin gjysmes se qytetit perse nuk u gjobiten, pastaj kush te jep te drejten ty kopil te krahesosh demonstruesit qe protestonin per padrejtesite qe i ben qeverria jote me huliganet ruse o hale.

  Reply to this comment
 6. vasili June 15, 20:54

  Kam pasur respekt,per Veliaj,nje pragmatist i vecante dhe i suksesshem.
  Por ne te njejten kohe tani,ndjej dhe neveri,pasi mbart sindromin e frikes Rama(frike idiote, paralizuese dhe teper poshteruese nga banda e kulles se erret)
  Si nuk qenkan paguar akoma gjoba e shkaterrimeve te Tiranes,qe bene pisanjoset dhe zhulsat e Saliut,mor capacul,kryetar bashkie?
  Si nuk reaguat aspak,kur loku i Saliut,sy-peshkaqen,hajduti dhe vrasesi, vazhdon tju dhjese ne koke,ty dhe tahires,kur per tere naten,shqetesuan popullin e kryeqytetit,me fishekzaret e dhuruar nga meta prej cepanit,per festimin e dhit-lindjes se capacule-hanemit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*