Veliaj: Kallëzim penal PD-së për vandalizëm dhe shkatërrim të pronës publike

February 24, 2016 21:50

Veliaj: Kallëzim penal PD-së për vandalizëm dhe shkatërrim të pronës publike

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kallzon penalisht Partinë Demokratike për vandalizëm.
Pohimi i Veliajt u bë gjatë një intervistë në “Tonight Ilva Tare” ku dha sqarime mbi projektin e shumëdebatur në parkun e Liqenit të Tiranës.
Nuk është lajm padia e Partisë Demokratike ndaj meje. Lajm është kallëzimi penal që kam bërë sot për Partinë Demokratike për vandalizëm. Nuk do ta kalojnë vetëm me një gjobë”, deklaroi Veliaj.
I pyetur nga Tare nëse cilësimi i protestuesve kundër ndërtimeve në Parkun e Liqenit si vandalë, kryebashkiaku tha se:  “Gjej definimin publik të fjalës vandalizëm. Do të thotë një akt i dhunshëm i pronës publike, kjo ka ndodhur. Ajo nuk është shtëpia ime por një aset publik”.
Kryebashkiaku sqaroi më tej gjithë procedurat ligjore të ndjekura për ndërtimin e këtij projekti të pranuar dhe të kërkuar sipas tij, nga qytetarët e Tiranës. 
February 24, 2016 21:50
Komento

6 Komente

 1. KERKOJENI TEK VETJA February 24, 22:11

  Absolutisht asnje leshim nuk u duhet bere vandaleve,qe dine vetem te shkaterrojne e te perçajne . Ligji duhet te veproje me te gjithe fuqine e tij, qe njerezve t’iu imponohet deri sa ti’u behet edukate respektimi rigoroz i ligjit nga kushdo qofte .

  Reply to this comment
 2. elio February 24, 22:36

  Nje pyetje kisha: po’ sikur ta padisim kete “te fiqve” per pusetat e pambyllura dhe demet e qytetareve, per asfaltin e hapur the gropat qe po na shkaterrojne makinat, per sherbimet e bashkise qe nuk punojne…??? Nuk jam kondra!!!

  Reply to this comment
 3. Ambientalisti. February 24, 23:04

  PSE?

  Denimi duhet te filloje qe kur nuk u be trasparence per kete ndertim,qe kur nuk u pyet qytetari i Tiranes per kete ndertim,po keshtu nuk u pyeten ambientalistet,pse?

  Reply to this comment
 4. Trasparenca February 25, 09:21

  VELOJA, SHERBETOR I ISHAVE.

  Edhe ky veloja eshte me renje familjeje komuniste,e planifikuan me kohe te studioje ne Amerike, qe ta kene ishat veglen e tyre.
  Tani pasi i dhane fronin, po nxjer koken se c’lloj eshte?
  Eshte sherbetori i ishave, tani keta jane mosha 3,me pasuri te zeza.

  Reply to this comment
 5. info analitike February 25, 11:08

  Kallezimi penal ndaj Veliajt eshte lajm shume i mire sepse tregon shpirtin e mashtrimit dhe te hakmarrjesqe mbizoteron tek ky njeri. Arriti deri aty sa te fshihte faktin se kishte plotesuar nje fletegjobe te firmosur duke ia lene fajin policit bashkiak. Po pse more zuzar ai qe keqperdor firmen e tjetrit cfare eshte??? Po edhe plotesimi iasaj gjobe eshte bere ne shkelje me ligjin si per datat qe nuk perkojne, per shumen e cila e tejkalon tagrin ligjor dhe per vleresimin e demeve i cili nuk bazohet ne asnje analize ekspertesh por eshte vene sipas qejfit. A do te “harassen” kesaj here Ajola, mami i Erjonkes dhe Linda me sharjet dhe fyerjet e Erjonkes ndaj qytetareve te Tiranes qe e kundershtojne.
  Ja degjojeni se cfare konsiderate ka ai per qytetaret e ketij qyteti: http://www.panorama.com.al/une-jam-votuar-nga-njerezit-e-mencur-sjam-ketu-per-te-qeverisur-te-marret88/
  Problemi eshte se jane pikerisht keta “te mencurit” qe po i kundervihen me me force lali Erit sepse zhgenjimi eshte i thelle: http://www.panorama.com.al/leter-e-hapur-per-erion-veliajn/

  Reply to this comment
 6. vandalizem =shperdorim detyre February 25, 14:24

  shume mire rigoroz me ligj per shkaterrimtaret.por vjendimri dhe
  mbaji 780 milionet leke per kopshtet qe nuk kane ngrohje e
  mos u tall me kend lojrash, kur je perpara nje amfiteateri,qe na pershendete diten e fitores se rilindjesdhe qe e ke kthyer ne magazine koshash e fshesash dhe ish magazina e ndermarjes se gjelberimit,qe sot e drejton blendi gonxhe,eshte bere kafe camerino,
  vera re se e ka hequr edhe reklamen, pse fshihen?
  makinat futen brenda ne lulishtetajvani,eshte hedhur beton…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*