Veliaj largon Florenc Hoxhën, emëron Skerdi Drenovën në krye të INUV

July 31, 2015 09:28

Veliaj largon Florenc Hoxhën, emëron Skerdi Drenovën në krye të INUV

Një ditë pas marrjes së detyrës, kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka emëruar edhe drejtorët e parë në disa institucione të rëndësishme. Pasi premtoi në fushatë se një nga vendimet e para të tij do të ishte largimi i Florenc Hoxhës dhe zëvendësimi i tij, burime nga Bashkia e Tiranës shprehen se Veliaj ka vendosur që t’ia besojë këtë pozicion Skerdi Drenovës, i cili do të jetë drejtori i ri i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor.

Burimet bëjnë të ditur se pas marrjes së detyrës nga kreu i i ri i INUV do të kryhet një audit për të parë gjendjen në të cilën ndodhet ky institucion. Skerdi Drenova është me profesion inxhinier dhe ka punuar disa vite në media. Prej kohësh ai është marrë me biznes dhe njihet për aftësitë e tij shumë të mira menaxhuese.

Një tjetër emërim është edhe ai i Arli Naska, i cili do të mbajë postin e drejtorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve Tiranë. Naska ka punuar si drejtues në disa institucione të rëndësishme dhe gjithashtu ka drejtuar disa degë bankash të nivelit të dytë në Shqipëri. Së fundi ai mbante pozicionin e administratorit në një kompanie private.

July 31, 2015 09:28
Komento

8 Komente

 1. john July 31, 09:52

  po ffillon edhe ky si basha me miqte e tije ;;; MOS TE BEJNE ME NDERTIME SE E BENE LEMSH TIRONEN .. TE BEJE PARQE DHE TE RREGULLOJE TIRANNEN …UNAZEN E MADHE TA MBAROJNE SE …TIRANA ESHTE QYTETI ME I PISET NE EUROPE ..

  Reply to this comment
 2. farukaqis July 31, 10:10

  florenc basha -berisha vakabond skedinash pijanec rrugesh

  Reply to this comment
 3. Tuneli Kalimashit July 31, 10:35

  Edhe Inxhinjer ne media dhe e bene Shef te Policise Bashkiake Tirane, kesaj i thon o ti lum miku Pushtet Privat Velia-Rama.
  Faji eshte i joni dhe jo i juaji qe ju besojme edhe kur na genjeni qe do shkrijme policine bashkiake !!!

  Reply to this comment
  • ermir July 31, 11:48

   o palle ne te gjithe boten ka polici bashkiake ndersa INUV eshte tjeter gje o cecen dhe qe e drejton nje ing.eshte zgjidhja me e duhur po eshte veshtire qe ti kuptoni ca gjera ju,,,,,,

   Reply to this comment
 4. berishovicc July 31, 13:14

  PER ERMIR,,, SHUM E DREJTE POR KUJT TI THUASH,,,,,SHUM PERSONAVE JU KA NGEL NE MES TE BALLIT,,DY GISHTAT PERPJETE,,,,,,,

  Reply to this comment
 5. Lili July 31, 13:40

  Transparenca Fillon me ky ka punuar ne fillan kompani,qe te shohim a ka a jo konflikt interesi,e jo si ky artikel qe nuk thot asgje te verifikueshme per punet qe i Kane bâ po vetem ‘ disa funksione’ te kryera nga ‘ inxhinier ne media’ e ne disa biznesse!

  Reply to this comment
 6. sokoli July 31, 14:37

  Amaini, ne kini perendi , vendoseni kete foto qe shoqeron shkrimin ne hyrje te bashkise. Me tipik rrugaci e tip beu nuk ka ……….se do na marr malli per kete trim….

  Reply to this comment
 7. Iremila July 31, 14:51

  Sa te pa fytyr qe jane!Vazhdojne te qendrojn akoma ne bashki keta felliqesira.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?