Foto: Veliaj ‘del nga liqeni’ me familjen

September 8, 2019 20:13

Foto: Veliaj ‘del nga liqeni’ me familjen

Kryebashkiaku i Tiranës dhe bashkëshortja e tij Ajola janë fotografuar këtë të dielë tek shëtisin me karrocë djalin e tyre, Kajan, në Kodrat e Liqenit Artificial.

Kryebashkiaku dhe zonja e tij duket se po e shijojnë mjaft këtë shëtitje.

Ndërsa shtyn vetën karrocën e të birit, ai duket mjaft i lumtur tek bisedon me bashkëshorten.

 

e.ll./dita

September 8, 2019 20:13
Komento

16 Komente

 1. Klloun September 8, 20:54

  Qe ka dale vetem, kete nuk e verteton dot as nje dhe as dhjete foto, prandaj kot e keni qe perhapni idiotlleqet e katundareve bythlepires te vetequajtur gazetare. Por edhe nese ka dale shetitje, cfare te keqe ka. Mos eshte duke shitur fiq ke pazari i ri dhe u turperua?

  Reply to this comment
 2. mirel September 8, 21:02

  Qelbesira ramiste ka vajtur ti hedhi nje sy monumentit turk?

  Reply to this comment
 3. Peri September 8, 22:36

  Pse nuk vjen te beje nje shetitje ne parkun e mrekullise ne Yzberisht(Astir) ku nuk kr mbjrlle per 5 vjet asnje peme dhe asnje lule ndonese na ke grabitur miliona leke ne muaj taksa vendore per kete qellim!

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri September 8, 22:53

  25 veta paguan Erion Makiaveli nga Leket e takspaguesve shqiptare,per t’rreklamuar Babain dhe Burrin “shembullore” duke shetitur ne”parajsen”
  qe ka ndertuar ai vete si Kryetare Bashkie,ku çdo tulle,pllake edhe peme,eshte prekur nga “dora e tij magjike”.Njeri me te peshtire dhe te neveritshem,nuk besoj se ka ne Shqiperi.Misioni final tij eshte,te kllonoi sa me shume shkerdhatizmin e tij tek brezi i ri.

  Reply to this comment
 5. Mirela September 8, 23:07

  Erion Veliaj eshte kryetari me i mire, qe ka pas ndonjehere bashkia e Tiranes. Ate qe ka bere ai per femijet me kende lojrash, shkolla, kopshte e cerdhe merr bekimin jo vetem nga femijet qe i gezojne, por edhe nga prinderit e femijve dhe gjysherit apo te afermit. Uroj ti behet jeta njemije Erjon Veliajt.

  Reply to this comment
  • Rebel September 9, 04:18

   Moj Mirela!
   Per ty,qe ke shtepine apo mundesine te shetisesh tek liqeni Veliaj eshte i mire!
   Kjo eshte njelloj si per ata qe kane perfituar nga nje hajdut banke,politikan i korruptuar etj,nisur nga miqesia me ate etj!
   Ne te gjitha keto raste perfituesit nuk kane nevoje te mbrojne padronin e tyre,qe u dha sherbimin,por te heshtin,se puna flet vete dhe te lene te qete qe te ankohen vetem ata qindra mijra qytetare e femije qe nuk kane mundesi te argetohen tek liqeni!
   Pra heshtni ju te favorizuarit rastesisht,se Veliaj nuk investoi tek liqeni per ju,por per imazhin e tij mashtrues para te huajve qe shetisin aty!
   Tirana ka 1 milion banore dhe nuk do ngrihen te tere qe t’i cojne femijet tek liqeni qe te luajne ne 5-6 lojrash qe ka aty!
   Ky Veliaj ne se duhej vleresuar duhet te ndertonte ne te gjithe teritorin e bashkise se Tiranes, per te gjithe femijet njelloj kende lojrash,cerdhe,kopshte,biblioteka,kende sportive,lulishte etj per te gjithe femijet ne perpjestim te drejte me sasine dhe dendesine e popullsise per m/2,e jo te mbushen kryqezimet e rrugeve ne qender me disa kende lojrash etj per femijet!
   Por Veliaj nuk punon per te gjithe qytetaret njelloj por vetem per reklamen e imazhit te tij mashtrues!
   Ndryshe nuk ka pse del cdo dite ne tv njelloj si padroni i tij ballist!
   Nje foto e tille eshte shume e peshtirosur,tallese per shumicen e qytetareve te Tiranes qe nuk kane marre asnje sherbim nga bashkia!
   Hyyyyy plehra!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 September 9, 10:58

    Rebel
    ti ke përmëndur mungesën e barazisë në ndërtimet që “ka bërë” lali fiku,unë do të përmëndja dhe mungesën e ndershmërisë që ka pasur lali fiku!!
    tenderat pa konkurencë dhe me vlerë të shumfishuara nga realja!
    vjedhjen që ka bërë lali fiku nga këto kontrata që ju ka dhënë “miqve të tij” ashtu si i quan pjesa më e madhe e tallashit shqiptar!!këtu nuk kemi dhurata për miq por përdorim “miqsh” për të xhvatur paratë e bashkisë së tiranës!!lali fiku si tregëtar që në lindje nuk ka miq,ka mardhënje ekonomike!!më jep të jap,në rasitn e lali fikut kemi të jap do të më japësh pjesën time kur të kesh marrë paratë!!

    sa për lojrat ke të drejtë,por megjithëse ato janë të nevojshme,ka shumë gjëra të tjera që tirana i ka më të nevojshme,i ka jetsore!!
    shkollat,kopshtet,rrugët,adresat,parkimet,kanalizimet,përpunimin e ujërave të zeza,lidhjet e rregullta elektrike e telefonike,etje,etje!!
    të gjitha këto bëjnë që të kemi një qytet europian!!
    me qytet europian nuk kuptohet vetëm pamja e bukur(që nuk është jetsore),por funksionimi perfekt i tij!!një qytet ku çdo gjë dihet dhe funksionon si një sahat zvicerian!!një qytet ku postjeri ta çon shpejt dhe sakt letrën në shtëpi!ku spedicioni të çon mallin e porositur në një kohë rekord!ku trasportuesi i mallit ose personi që çvendoset nga një vënd në tjetrin,nuk harxhon kohë,por bën punë të vlefshme!!
    për këto gjëra do ta përgëzoja lali fikun dhe jo si mirela që ka një kënd tepër të ngushtë shikimi,vetëm fëmijët”,e aq më pak tia bëj jetën “njemije”!
    sepse ndryshe nga mirela,unë e quaj detyrë të veliajt dhe jo dëshirë të tij,bërjen e punës për atë rrogë që merr!!sepse ndryshe nga mirela unë lali fikun nuk e shikoj si perëndinë që na “plotëson lutjet”tona,por si një puntor me kontratë që paguhet nga paratë e mija,të mirelës dhe të gjithë qytetarëve të tiranës!

    Reply to this comment
   • Feniks September 9, 23:04

    anticensure!
    Veliaj nuk punon per qytetaret por per vete dhe imazhin mashtrues te qeverisjes se Rames!
    Une jan socialist,por kurre nuk kam qene dakort me qeverisjen antipopullore e te korruptuar te Rames ne keto 6 vjetet e pushtetit te tij!
    Rama pasi e shpalli veten mbret me “grushtin kushtetues”te 2008,e filloi realizimin e mbreterimit te tij me rrenimin e PS-se duke e bere ate inekzistente duke na mashtruar me parullen fallco “nje antar nje vote”,qe kurre nuk u zbatua vecse per te turullosur fukarenjte nga trute qe kane besua tek sofizmat e Rames!
    Mbushi asamblene dhe kryesine socialiste me njerez anonime,por te bindur ngaj padronit,qe me pas i kaloi edhe ne ministrite e pushtetin lokal!
    Tani me keta jenicere nuk pyesnin me jo vetem per popullin,ndaj te cilit nuk kishin asnje detyrim,sepse ishin caktuar me lista direkt nga padishahu ndersa per bojatisjen e sundimit te tij diktatorial nxorri nga axhenda demagogjine dhe propaganden gebelsiane qe e konkretizoi te shqiptarizuar me emrat sugjestionues si “bashkeqeverisja me qytetaret”,”rilindja urbane”,”Shqiperia qe duam”,”bashkia qe duam”,”kryebashkiaku qe duam”,”Pedonalet urbane”,”100 fshatrat turistike” dhe kulmi arriti me projektimin dhe ndertimin e veprave gjigande te tipit “Kombinati celiku i partise” ,por si karikature e tyre!
    U hodhen miliarda leke ne sheshin Skenderbej,krejtesisht te pa justifikuara,sepse keshtu ndodh kur shteti dhe bashkia nuk ka nje plan strategjik te zhvillimit ku te jene percaktuar prioritetet kryesore ne investime sips studimeve shkencore ku jane nevojat me emergjente ne perpjestim te drejte me sasine dhe dendesine e popullsise per m/2, pavaresisht nga largesia e tyre nga qendrat e qyteteve dhe rrugeve kryesore qe i duhen pushtetareve per te reklamuar imazhin e vet antipopullor!
    U hodhen rreth 30 milion euro per bulevardin e ri tek stacioni i trenit,totalisht i parakohshem para shume nevojave te tjera me te nguteshme qe ka Tirana,aq me shume qe aty kishte nje sasi e vogel banoresh!
    Vertet duhet punuar per perspektiven,por kur ke te gjitha ish komunat rreth Tiranes,tashme pjese e bashkise,qe kane qene dhe jane pa asnje element baze te jetes ne komunitet si cerdhe,kopshte,shkolla,kende lojrash e sportive,biblioteka,lulishte,rruge te shtruara,ndricim rrugor mes pallateve,pastrimi nga plehrat etj nje pushtet i pergjegjshem sado i pa afte te jete,keta elemente jetesore duhet t’i kishin ndertuar ne radhe te pare e jo te mbilleshin mijra peme tek liqeni,ndersa ne Yzberisht me 50 mije banore per 5 vjet nuk eshte mbjelle asnje peme apo lule,kur nga banoret bashkia grabit miliona leke taksa vendore,por nuk i ka kthyer ne sherbim te banoreve dhe kane fytyre te thone se kur te kemi me shume do ju japim me shume!
    Mire turp nuk kane,as pergjegjesi,por frike nga ligjet pse nuk kane,qe diskrimojne banoret brenda bashkise te ndare ne kategori si sklleverit dikur?
    Ky eshte shteti qe ka krijuar sulltani Rama,prandaj duhet shporrur sa me pare!
    Propaganda gebelsianhe e perhapur nga vete ai,se “Rama punon me shume se te gjithe para ardhesit”,se “Nuk tjeter me te mire se Rama”,se”Po iku Rama do vije Basha ” etj jane aq mashtruese sa edhe Gebelsi nazist,po te ngrihej nga varri do jepte doreheqje!
    Por ne mbeshtetje te plote te Rames eshte vene i gjithe media ne vend!
    Kritikohet Rama me pambuk,me shume politikisht,por anashkalohen shkeljet e shumta ligjore sidomos korrupsioni galopant!
    Askush nuk merr mundimin t’i beje pyetje Rames se “Pse iu desh ta krijoje sajesen e tij fantazem te “bashkeqeverisjes me qytetaret”?Askush nuk i hyri ne detaje faktevfe se kjo e ashtuquajtur “bashkeqeverisje” ka qene dhe eshte rrenuesja e shtetit ligjor,demokracise dhe mbrojtesja e korrupsionit!
    Si nuk u ka bere pershtypje qindra gazetareve,analisteve,opinionisteve,politikaneve te opozites,pa le prokurorise se ne takimet e perjaveshme te Rames me koordonatoret e kesaj “bashkeqeverisje” nuk ka dale asnhje denoncim per korrupsion,por vetem per legalizime,punesim etj?
    Mos valle nuk ka korrupsion,apo se keto denoncime seleksionohen djallezisht nga rrogtaret e kesaj kucedre amorfe per te fshehur realitetin?
    E gjithe media ka heshtur kur u njoh me raportin e Bankes Boterore,qe konstatonte se ne Shqiperi gati gjysma e bizneseve jane informale dhe se 37% e te te punesuarve punojne ne te zeze duke i shkaktuar arkes se shtetit qindra milione euro ne vit,duke mos derdhur taksa e tatime,kontribute per sigurimet shoqerore e shendetesore ,qe mijra te punesuarve nuk u njihen vitet e punes per efekt pensioni as edhe perfitojne sherbime falas ne shendetesi!
    Nderkohe ky shtet i korruptuar,qe ka mbyllur qellimisht syte para nje katrahure te tille kriminale,me siguri ka bere pazare korruptive me keto biznese dhe nga ana tjeter per te kompesuar kete boshllek gjigand,eshte i detyruar te derdhe miliarda leke per pagesat e pensioneve!
    Heshti media,por heshti edhe qeveria per dy muaj dhe kur u tulat cdo gje,qeveria filloi AKSIONIN mashtrues dhe propagandues gebelsian per gjoja luften kunder informalitetit sikur ketu behej fjale per 5-6 dyqane fshati e per 50% te bizneseve ne shkalle vendi!
    Dhe ky kryeminister arrogant,qe ua ka mbyllur gojen te gjithe qytetareve te vet per te bere ankesa ne te gjithe zyrat e shtetit e te pushtetit vendor,tani na ben thirrje qe te denoncojme informalitetin!
    Nje kryeminister si ky mos e paste edhe ARMIKU e jo ne!
    Dhe media keto shifrat e BB kurre nuk i zbertheu,por eshte mjaftuar vetem me dhenien e lajmit shkurt!

    Reply to this comment
 6. Adih September 9, 00:25

  Mirela @….
  Mesoje nga une .Nuk ka me urjaip , servil dhe karjerist me te madh se ky Veliaj .
  konkretiht .dy burra me me pa karakter ka pare ky popull ne kete tranzicion post komunist te 30 viteve te fundit .E kto jane moj Mirela ::

  1 :Erion Velia nga drejtuesi i “MJAFT” u ngjiz tek PS e ripjelljes ,mbasi i vodhi te gjitha investimet e perendimoreve .Do ja shohesh krismen ,nuk ja falin ata ketij te pa besi , ato para , per investimet e tyre ?.

  2 …Sali Berisha nga nje sekretar karjerist i vrullshem i PPSH u ngjiz ne sekonde ne “DEMOKRAT” .

  Prandaj Mirela ? besoj se me ipni te drejte per keto tallje , qe i eshte diktuar me dhune dhe detyrim popullit te pa perkrahur shqiptar ne kete dhjerokraci….

  Reply to this comment
 7. kapllani September 9, 09:34

  doli shetitje dhe dikush nje qytetar anonim i beri foto? ky qytetari e dergoi ne redaksi se ju duk nje lajm i rendesishem? aman aman na shpetoni nga keto palacolleqe

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 9, 10:42

   kapllano
   ma “morre fjalën për goje”!
   kush i bëri fotot?
   përse i bëri?
   përse ja dërgoi redaksisë?
   përse i boton redaksia??

   ta zëmë se unë do të fotografoj maks velon,bert ndrenikën,çiljetën me cicat e modhoja,a do ti publikonte redaksia??
   nuk ma merr mëndja!sepse askujt nuk i pals për shëtitjet që bëjnë këta njerëz të shquar!!atëherë përse botohen shëtitjet e lali fikut??mos vallë është ndonjë gjë e veçantë që duhet sjellë si shëmbull,a diçka e veçantë që “përfitojmë të gjithë si popull”??
   jo është thjeshtë pak reklamë për lali fikun!!nuk e di përse,por është rreklamë!!

   Reply to this comment
   • Mark .UK September 9, 19:42

    Adih;Pse vetem dy kur ka me dhjetra.Gramos Ruci sekretar i pare i komitetit te partis Tepelen e minister i mbrendeshem i PPSH.Berisha nje sekretar byroje ka kene fundja, qe vetem Shkodra ka pasur 36 te tille.Kurse Mireles do ti themi se per nje gje mund te thuash se beri dasmen me dy seri si sheiket e ARABISE ky cuni i GABIT.

    Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku September 9, 18:36

  Dikush qe ishte aty tha qe ku kalonte ky “qytetari i thjeshte” i Tirones vinte nje ere e keqe pordhe qe te asfiksonte ne ven. E keqja eshte qe era nuk del ne foto.

  Reply to this comment
 9. Dreri September 10, 03:08

  Erion Veliaj eshte i vetmi qytetar e thjeshte i Tiranes, ndersa 1 milion te tjeret jane biznesmene,politikane,shkencetare,trafikante,hajdute,te korruptuar,vrases me pagese,astronaute,pronare jahtesh dhe krocierash,etj,qe as vete nuk e dine se ku e pijne kafen e mengjesit apo te darkes.
  bile nuk kane kohe te shetisin gjate vitit ne te gjitja sarajet e tyre ne vendet me ekzotike te globit!
  Pas shpalljes se sheshit Skenderbej si me i miri ne bote (turpi i mbulofte Time square ne New York,sheshin e Kuq ne Mosje,Tien An Men ne Pekin e qindra te tjere ne bote,filloi nje rritje e pa pare e mireqenies se shqiptareve,aq sa nuk arrijne bankat ekzistuese te mbulojne te gjitha veprimet e tyre!
  Doemos shkelqimi i qeverisjes se Rames,sidomos pas ndryshimit te gjysmes se qeverise shume te sukseseshme(kur e gjithe bota kur bejne kaq ndryshime fluturon i pari kryeministri) mijra investitore kane zene radhen per te bere investime gjigande ne Shqiperi!
  Aq shume kerkesa ka sa qeveria po mendon,qe te dergoje me pushime te gjithe popullsine aktuale,qe te hapen vende pune per shkencetaret e shumte qe duan te vijne ketu!
  Te 100 fshatrat turistike jane prenotuar te gjitha per te jetuar princer e shejke te mrekulluar nga pedonalet te zbukuruar me gure zwarovski dhe ndricimet led qe nuk jane pare askund ne bote!
  eshte bere propozimi qe Edi Rama te lutet per te formuar qeverine e ardhshme te Britanise se Madhe pas deshtimit te qeverise aktuale dhe ai po e studion kete me stafin kete propozim,por me disa kushte paraprake,ku mbi te gjitha eshte te pranohet nga Mbreteresha Elisabet veshja e tij me shallvare dhe kepuce atlete!
  Rroga nuk ka nevoje te diskutohet,se atje kurre nuk do mund te fitoje me shume se ne Shqiperi,ku mjafton nje PPP qe te garantosh nje jete njeriu 100 vjecar!
  Suksese ne jete,o Rama,kolosi yne qe na nderove vatane!

  Reply to this comment
 10. remi September 10, 10:10

  Te gjithe vazhdojme si ne kohen e Enverit!? Edhe athere, dilte shetitje Enveri dhe e nxirrnin ne gazete, edhe sot i njejti perceptim ndaj atij qe ne e quajme te pare! Interesant sa te prirur ndaj diktatures jemi.

  Reply to this comment
 11. Nj qytetar qe perdor transportin publik, September 10, 10:53

  Na dergoni nje foto te Lali Erit duke hyp dhe udhetuar me urbanet e tirones qe bien ere pordhe, djerse dhe sperme e thartuar, vetem keshtu do kuptojme qe Lali eri do ndryshoje gjendjen e transportit publik te qytetit qe ka sheshin ne qender “me te bukur ne bote”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*