FOTOLAJM / Veliaj nis prishjen e ndërtimeve pa leje përreth shkollave

September 12, 2015 17:00

FOTOLAJM / Veliaj nis prishjen e ndërtimeve pa leje përreth shkollave

Bashkia e Tiranës ka nisur sot aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje që ndodhen përreth shkollave. Pas deklarats  së kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, se një nga masat që do të merren për sigurinë e shkollave është edhe prishja e ndërtimeve pa leje përreth tyre, aksioni i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor është përqendruar sot në shkollën “Sabaudin Gabrani”. S

iç shihet dhe në foto, ndërtesat që shërbenin si biznese private janë prishur vetëm pak metra larg shkollës. INUV ka ndërhyrë për rehabilitimin e kësaj, ndërsa mësohet se aksioni do të vazhdojë në të tjera zona.

Ndërkohë në këtë aksion janë përfshirë edhe ndërmarrje të Bashkisë së Tiranës që do të merren me rehabilitimin e zonës dhe kthimin e saj në një hapësirë që do t’i shërbejë qytetarëve.

2

 

3

September 12, 2015 17:00
Komento

3 Komente

 1. Librazhd September 12, 19:04

  Po cfare beri ai tjeter 4 vjet. Keshtu do te shkoj ai vend Po nuk dha njeri llogari per punon e kryer . Ah e mjera Shqipe cka per te hequr.I Jane sulur si ulkonjat dhe po e shqyejn

  Reply to this comment
 2. emigranti September 12, 19:28

  SHum mire , eshte kthyer timoni andej nga duhet.Keshtu te vazhdohet pa u ndalur derisa mund dhe djersa te japin efekt et e duhura.

  Reply to this comment
 3. Alban September 12, 20:49

  Bar do hame dhe se dorezojme komunizmin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*