Veliaj: Nishani, i vetmi President që kërkon të prishë këndin e fëmijëve, turp!

April 12, 2016 16:55

Veliaj: Nishani, i vetmi President që kërkon të prishë këndin e fëmijëve, turp!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar sot ndaj përfshirjes së Presidentit të Republikës, Bujar Nishani në debatin për këndin e lojërave në Parkun e Liqenit. 

Nëpërmjet një postimi në twitter, Veliaj e ka konsideruar të turpshme angazhimin e Presidentit për të përkrahur prishjen e këndit të lojërave për fëmijë. Madje, ai i kujton Nishanit se është qytetari më i privilegjuar në Shqipëri, pasi jeton mu në mes të parkut.

“Sa turp që do t’u prishë parkun fëmijëve! Nishani i vetmi shtetas që jeton me vilë në Park e eskortë në pedonale!”, shkruan Veliaj. Ai ka ironizuar gjithashtu Nishanin në rolin që ka marrë në këtë rast duke u shprehur se: “Bota ka parë Kryetar Bashkie të dojë të bëhet President, por President të bëhet kryetar bashkie veç Tirana po sheh!”, shkruan Veliaj në Twitter.

 “Lodrat do bëhen! Nëse Nishani ka vilë në Park, edhe fëmijët do kenë këndin. 200,000 fëmijët e Tiranës vlejnë më shumë se urdhrat e Partisë Demokratike, i dashur President”, përfundoi Veliaj.

April 12, 2016 16:55
Komento

11 Komente

 1. kola April 12, 17:57

  Ju qe spekulloni duke perdorur femijet jeni maskarenj.
  Femijet jane neper lagje te pists, pa rruge pa peme pa stola.
  Shembujt e velise per parqe ne New york hane pafytyresi.
  Ne New york del ngz qyteti je rrethuar me pyje ku ka vetem nje rruge makine, ose fare. Nuk ka shtegje me beton nuk ka rruge kembesoresh por shtigje, per te mos e preknte egren. Kjo pjese e virgjer eshte liqeni per Tiranen..
  Sa per femijet…femijet e vetem qe do te luajne aty jane ata te pallareve qe do ngrihen tek garda.
  Ajo qe behet aty eshte shume e shtrenjte dhe e panevojshme. Nje vlere qe mund te shperndahet ne 4 a 5 kende lagjesh.
  Po aty ska gazetare per t’a kryqezuar Veline kur krahasoget me vende qe e kane me 1000 10000 fish sip e gjelber per banore. Jane gazetare pazaresh.

  Reply to this comment
 2. info analitike April 12, 18:13

  Se Veliajt iu dogj xhani per femijet. Po te ishte keshtu nuk tregoheshe kaq mizerabel me bonusin per te porsalindurit:
  http://www.mapo.al/2016/04/bebet-e-lindura-ne-kohen-e-bashes-nuk-marrin-bonus-lindjeje
  Shitesi i fiqve sot shet moral duke u dalluar si hajdut dhe arrogant. Vajmedet!

  Reply to this comment
  • adeci April 12, 18:36

   Po ne kohen e Bashes ku e kishe koken per bonuset e bebeve?

   Reply to this comment
   • info analitike April 12, 19:25

    adeci,
    Po te kesh parasysh Rama bllokoi fondet e bashkise se Tiranes per te gjitha projektet, perfshire edhe kete sepse donte qe t’i ruante ato per momentin e reklames se vetes, po ti keto gjera nuk do t’i kuptosh se te ka batallosur mendte militantizmi

    Reply to this comment
 3. Agron April 12, 18:15

  Po ate betonin te parku, per femijet po e hedh zotrote?!

  Reply to this comment
 4. toska April 12, 18:52

  Info analitike, Kola dhe Agron….. Gjithcka qe kryebashkiaku ben tek parku eshte e mire….
  Atje do te livadhisin edhe mamate, grate dhe motrat tuaja…….
  …Do te freskohen gjate veres dhe do te ngrohen gjate dimrit…..
  Do te shijojne minuta qejfi e defrimi….
  …..TUNG…..

  Reply to this comment
  • info analitike April 12, 20:02

   aah po e garantove ti toska ka marre fund sepse ti po qe ke besueshmerine e nje anonimi forumi me keq se lali Eri qe nuk ia ben syri terr kur mashtron.
   Nuk ka asgje te mire qe behet duke shkelur ligjet e duke u sjelle me arrogance ndaj qytetareve.
   “Do te freskohen gjate veres dhe do te ngrohen gjate dimrit” Keto parulla jane ca bajate sepse askush nuk duhet te marre rrugen neper vape per te gjetur fresk tek parku me beton i lali erit por duhet ta kene gjelberimin afer banesave e jo grumbuj pallatesh ngjitur me njeri-tjetrin, stil Komuna e Parisit, Fresku etj.

   Reply to this comment
 5. intelektuali April 12, 18:53

  FADROMISTI I EDVINIT ERJON VELIAJ DEMAGOG NJESOJ SI PADRONI I TIJ NGA SURRELI

  Duhet te jesh shume budalla dhe debil qe te mos kuptosh se pas betonit tek Parku i Liqenit fshihet KUSRIA mafioze e fondeve publike nga ana e Rilindjes Socialiste njesoj si ajo e Saliut dhe Lulit tek Rruga e Kombit e kamufluar me kujdes me parrulla patriotizmi ose per kujdesin per femijet qe po keta pushtetare mafioze i kane lene pa asnje vend lodrash ne rajonet e tyre ku jetojne.

  prandaj:

  O servili i Edvinit Erjon Veliaj

  LARG DUART NGA PARKU I SHEN PROKOPIT SE DO T’JU MALLKOJE ZOTI SIC MALLKOI ENVER HOXHEN DO KOHE ME PARE!

  Reply to this comment
 6. panama pepers April 12, 19:43

  o flliqesira e hunjve te shqupit o przsident horr bulevatdi psikopat ti do ishe president vetem per somaline ose mozambikun more brek grisur

  Reply to this comment
 7. luzi April 12, 21:30

  Ky Eri eshte qmebendur,po lere ate parke o dite zi se edhe femijte munde ta perdorin edhe keshtu si eshte.Mos ke marre leket nga firma kontraktore dhe tashe na shantazhone me femijet,turpe .Zgjedhjet do vine prape.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim