Veliaj: Nuk e ndryshojnë dot Tiranën ata që e shkatërruan

May 25, 2015 09:27

Veliaj: Nuk e ndryshojnë dot Tiranën ata që e shkatërruan

Kandidati i majtë i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjatë prezantimit të programit për hapësirat e gjelbra, deklaroi se aktualisht jetojmë në një qytet që është tërë kohën në alarm përsa i përket ndotjes së ajrit.

“Niveli i ndotjes së ajrit është 63.8 mikrogramë për metër kub. Kufiri maksimal i alarmit është 40. Pra, jetojmë në një qytet që është tërë kohën në alarm”, tha Veliaj.

Kandidati i mazhorancës shtoi: “Këta po na thonë: meqë jemi të varfër, jemi edhe të pistë. Të paktën të pastrojnë qytetin tani, që ta dorëzojnë të pastër, por këta nuk ofrojnë gjë tjetër, përveç barcaletave”.

“Këta që e shkatërruan Tiranën, nuk mund ta ndryshojnë atë. Askush nuk kërkon të kthehet atje ku ishte”, tha Veliaj.

May 25, 2015 09:27
Komento

16 Komente

 1. nesti May 25, 10:38

  bravo eri.tirana me ty do jete nje metropol si ne europe.

  Reply to this comment
  • erti May 25, 10:39

   erjoni per tironen.vetem energjite e pashtershem te ketij njeriu do e kthejene tiranen ne nje qytet te denje per te jetuar.

   Reply to this comment
  • eri May 25, 10:41

   fryma duhur dhe gjera konkrete.ashtu sic i8shte ne ministri,dhe ashtu sic hapi 4 shkolla dhe ashtu sic regjistroi 90mije njerez ne zyrat e punes dhe ashtu sic hapi 4 shkolla profesionale.keto jane cilesite e nje punetori qe po ti japesh nje post do te punoje dhe arrije te dali i sukseshem ne fund te kohes.

   Reply to this comment
  • rinia May 25, 10:43

   kemi besim ke aftesite e erjonit.nje i ri si ne qe punon per rinine.neo-politika e tij dhe filozofia e e praktikes se saj eshte gjeja qe ne rinia shqiptare duhet te besojme dhe jo politikat e vjetra te shqupit,me shpifje dhe perbaljtje apo premtime me fjale qe i merr era.

   Reply to this comment
  • pelegrini May 25, 10:46

   lul boshi nuk beri asgje pervecse beri shume te keqija qe dhe ate pak lulishte qe kishim na e betonizzoi.tirana ka shume nevoje per mushkri.

   Reply to this comment
  • dorjani May 25, 10:47

   filozofia e nje politike te re,filozofia e te pasurit nje politike per qytetarin dhe ne sherbim te qytetarit.drejtimi i duhur

   Reply to this comment
  • sidi May 25, 10:49

   luli kryetar bashkie qe jetion ne hollande.po me halldet e popullit kush merret?enno bozdo qe po ju them vetem nje rast un si tifoz i ekipit te tiranes.ku shkuan700 mije euro qe u dhane per klubin sportiv te tiranes.

   Reply to this comment
  • sildi May 25, 10:59

   me veliajn per tiranen ,po na kthehet bvesimi se tirana do behet serish nje metropol i dneje per te jetuar.

   Reply to this comment
  • fiona May 25, 11:56

   ke te drejte zoti veliaj se basha me berishen e me halim e shoke shakterruan tiranen perseri keto rpemtojn se do ta nderertojne

   Reply to this comment
 2. tani May 25, 10:39

  mese e vertete zoti veliaj. po ca do prisnin tironsat kur bashkia nuk u fitua por u grabit me te gjitha format

  Reply to this comment
  • olsi May 25, 10:40

   si ka mundsi ne fakt qe luli nuk ndjeheet per asgje. te kishte bere vertet pune do dilte ta mbronte, por ne fakt pervec tramit te endrrave asgje me shume

   Reply to this comment
 3. ergys May 25, 12:24

  Keta mos te merren me me ato qe nuk ka bere basha ne 4 vjet por me ato qe nuk ka bere rama gjate 3 mandateve te tij sic vete e pranoi sot kur tha se veliaj do beje per tiranen ato qe nuk jane bere ne 20 vjet.

  Reply to this comment
 4. brisi May 25, 12:33

  Dy vitet e para u deshen qe te rregullohej buxheti i Bashkise pasi Rama nuk kishte lene asnje qindark, ndersa dy vitet e fundit Rama bllokoi projektet madheshtore per Tiranen! Rama di vetem te bllokoj, te kete pushtet absolut dhe kete e tregoi me perzgjedhje e Erionit(lolos) si kandidat per bashkine!

  Reply to this comment
 5. ina May 25, 12:35

  Me shkrijne me keto komente keta te rilindjes! Si dikur qe duartrokisnin Enverin!

  Reply to this comment
 6. orion May 25, 12:44

  Mua me vjen per te qesh me kete komentin qe ka bere rinia,,ka perdorur dhe “fjale te medha” gje qe e bejne me qesharak si koment,,hahahahaha

  Reply to this comment
 7. lili May 25, 22:16

  Ah ah ah,sa te njome Jane kalamajte e erionit! Siç duket nuk keni as moshen per me votuar ,e lere ma koken!! Pioneret e Enverit po me kujtoni!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim