Veliaj: PS si një skuadër me kapiten Ramën

March 16, 2016 17:46

Veliaj: PS si një skuadër me kapiten Ramën

Aktivitetin për anëtarësimet e reja në Partinë Socialiste të mbajtur sot pasdite në pallatin e sportit “Asllan Rusi”e ka përshëndetur edhe kryetari I Bashkisë së Tiranës, i cili fjalën e tij ka falënderuar të gjithë ata të rinj që kanë vendosur ti largohen indiferentizmit dhe të bëhej aktiv në jetën politike të vendit. Vetëm një rini aktive dhe e angazhuar mund ta bëj Tiranën dhe Shqipërinë më të mirë ka theksuar Veliaj në fjalën e tij.

Familja jonë politike është si ekipet që luajnë në këtë fushë.  Së pari, që të bësh kosh, që të shënosh, që të marrësh një pikë duhet të zbresësh në fushë. Kur dikush vendos që të zbres nga tribuna e indiferentëve, nga tribuna e cinikëve, nga tribuna e komentatorëve dhe të zbresë në fushë  për të shënuar ka bërë ndoshta hapin më të guximshëm, por edhe më të vlefshëm e të dobishëm të jetës vet. Ndaj, për të gjithë ata që zbresin sot në këtë fushë për të shënuar me fanellën e PS unë ju them mirë se erdhët  në lojë”, tha Veliaj.

Më tej ai e ka krahasuar PS-në me një skuadër, ku kapiten është Edi Rama. “Kemi kapitenin më të mirë, Edi Ramën, kemi ekipin më të mirë, Partinë Socialiste të Shqipërisë. Por, si çdo lojë që bëhet në skuadër askush nuk ja del dot vetëm”, shtoi Veliaj.

March 16, 2016 17:46
Komento

1 Koment

 1. azgan March 16, 18:27

  TURP I MADH:
  -Keni kaluar nga KULTI I INDIVIDIT ne KULTIN E BAJRAKTARIZMIT!
  Qenka PS-ja me e mire se paska kapitenin me te mire,pra Edi Ramen!
  HAAAAAAAAAAA!
  Dhe po e hoqem Edi Ramen nga kryetarlliku,nuk do kete me PS te mire!
  HAAAAAAAAAAA!
  O si nuk ju vjen turp o servile te peshtirosur!
  PS-ja do jete e mire kur jane mire votuesit me FUKARENJ te saj!
  Po juve u kane plasur syte dhe nuk shikoni se cfare padrejtesishe po u ben qeverisja Rama ish ushtarakeve,qe njelloj si ARMIKU Sali Berisha,NA MOHON TE DREJTAT TONA DERI TEK BUKA E GOJES!
  Ndersa per ish burgaxhinjte u shqyet duke u dhene miliarda leke!
  Dhe kush qenka kontributi i tyre per te marre kaq shume pare??
  Se paskan qene ne burgjet e SOCIALIZMIT,pavaresisht se shumica prej tyre kane qene denuar per VRASJE,VJEDHJE,SPIUNAZH,DIVERSION,PEDERASTI etj,etj!!!
  Edi Rama ka TRADHETUAR mijra ish ushtarake, antare ,simpatizante,protestues dhe votues te perhershem te PS-se dhe mburret se paska shtuar radhet e veta me te rinj!
  Me shpresen se PS do ndreqte padrejtesite ndaj nesh edhe une i keshillova 3 femijte e mij te antaresoheshin ne PS,pavaresisht se ata kane vite qe votonin per PS-ne!
  Por kur u njoha me projekt ligjin e ri te qeverise per pensionet tona,qe ndonese e pranonte PADREJTESINE E BERE,por nuk do na i kthente leket e mbajtura padrejtesisht,VENDOSEM FAMILJARISHT,jo vetem te mos votojme me per PS-ne,por edhe te mos jemi me antare te saj deri sa te jete ne krye Edi Rama,ky MASHTRUES i jone, njelloj si Berisha!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim