Veliaj, Metës: Nëse inkurajon ata të hurit e të zjarrit, kot flasim

February 3, 2019 18:09

Veliaj, Metës: Nëse inkurajon ata të hurit e të zjarrit, kot flasim

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj ka reaguar ndaj Presidentit të vendit, Ilir Meta, i cili më herët tha se duhet të anulohet projekti i Unazës së re pasi ka mangësi ligjore.

Veliaj thotë se Meta nuk duhet të bashkohet me 1 për qind të banorëve që protestojnë por me 99 për qind të banorëve të Tiranës që duan rrugën.

Çdo dite, për ore te tera, bllokohen në Unazën e Re nga protestat me djegie gomash e hunjsh dhe grupseksionet e dhunshme të PD Kamëz 99% e qytetareve te Tiranes qv as kane zaptuar e as bëjnë lojëra politike. Nëse Presidenti inkurajon këtë 1% te hurit e zjarrit, kot qe flasim“, shkruan Veliaj në Twitter

Në një tjetër status thotë se do strehohen familjet e pastreha dhe do dëmshpërblehen 100 për qind ata që kanë dokumente pronësie.

Sakaq bën hashtagun “Mos saboto Tiranën!”

v.l/ Dita

February 3, 2019 18:09
Komento

14 Komente

 1. mirel February 3, 18:14

  Uau, Veliaj provon qe eshte qeni i Rames. SI per teatrin mbeshteti PPPne Fushaj dhe grabitjen e Prones Publike, dhe ne kete rast mbeshtet krimin e vjedhjes se milionave.
  Pa u pastruar morali i tenderit te Unazes, dhe pa u denuar fajtoret nuk mund te kete ndertim rrugesh,.
  Si maskara i ndyre qe eshte dhe Veliaj, nxitoi te shkaterronte rrugen ne menyre qe ti hidhte qytetaret kunder banoreve te Unazes dhe tani kunder ndeshkimit te hajduteve te Unazes.
  Shume plere e keqe dhe ky qe njerezit duhet ti ruhen njelloj si Ramutit, eshte i njejti produkt, me te njejten prerje dhe taktike demagogjike si Ramuti i Bashkim Ulajt

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri February 3, 18:53

   Zagar neveria leh per të Zonë edhe per veten.Ka mizen nen kesule Erion Makiaveli,prandaj edhe i mban ison drogaxhiut Rama.Si mund te fillojn punimet,pa u arrestuar me pare Avdjol Dobi?!E njejta gje si me Vellain e ish Ministrit te Brendeshem ne”Çeshtjen Xhafaj”,te shkuara te harruara!

   Reply to this comment
 2. Jimi February 3, 18:24

  E cfare prete nga nje birbopresident!?

  Reply to this comment
 3. Artemisa February 3, 18:55

  Qytetaret e Tiranes duhet te votojne prape Lalin ne Qershor sepse nuk kane ku te gjejne Legen, Llapaqen, Mashtrues dhe Kelys me te afte dhe me te pafytyre..
  Perpara Lali per Vjedhje te reja.

  Reply to this comment
 4. info analitike February 3, 19:07

  Sa shpejt i harroi lali Dhjeri bemat e tij me Mjaft-in dhe me 21 janarin pa permendur ketu dasmat me kursimet e mamit pensioniste apo megavilen, zhvatjet e pajutifikuara ne faturat e fryra te UKT-se etj etj.. O po kur te ben edhe qy karshillek, qe eshte sterre i zi per vete, mos ngelte njeri mbi toke!

  Reply to this comment
 5. Kris 1 February 3, 19:27

  Problemi i mangesive ligjore nuk zgjidhet me te shara por duke i pare nje nga nje dhe duke i korrigjuar.Nje qeveri serioze duhet te ishte ulur dhe ta ballafaqonte me ligjet ne fuqi si dhe duhet te kish hekurosur mashtruesit

  Reply to this comment
 6. USA February 3, 20:53

  RESPEKTE pèr LALI ERIN dhe punèn e tij si Kryetar Bashkie nè Tiranè , por unè mendoj qè ti i Nderuar Lali ERI duhet tè Distancohesh nga HAJDUTI Edvin Rama qè ka marr PENG Partinè SOCIALISTE , dhe po VJEDH dhe GRABIT SHQIPÈRINÈ pa mèshirë ! Edvin Rama èshtè Simbol i KORRUPSIONIT dhe Mjerè ne SHQIPTARËT që NUK e paskemi Njofur këtë PALAÇO , por e VOTUAM si “QORRA” !!!! LALI ERI duhet tè bèhet KRYEMINSTÈR dhe KRYETAR i PS , tani , SOT , Jo nesër ! Edvini duhet të Zhduket nga PS një Orë e më Parë

  Reply to this comment
 7. Shefqet Cela February 3, 22:02

  Njeriut duhet ti shikohet puna.
  Sa per llogje kavaje kemi nje jete qe po mashtrohemi. Ato jane taktike e mafjozeve per te mbuluar bemat e tyre.
  Veliaj eshte me te vertete, nje lloj politikani i shpreses qe i ka munguar ketij vendi.
  Kete mendoj kur e shikoj te hedhe nje lopate dhe, apo kujdeset per mbjelljen e nje peme apo pr nje kend lojrash per vocerraket qe e vleresojne me sinqerisht se ne me fjalezen LALI.
  Sa per te “nderuarin” president nuk kam çte them me shume se ai eshte, si gjithmone, i ZERIT DHE FIGURES.
  Sa per ate çarçafin e madh te shkruar, mund te perseris
  ” asht, e leht, me shkrue vargje, kur nuk ke asgja me thane” ( jo une por Eminesku).

  Reply to this comment
 8. Martini February 3, 22:45

  Erjon je nje drejtues dinjitoz.Puna e shkëlqyer që po bën po ta shton.cdo dite dinjitetin dhe peshën si kryetar i mire.Vazhdo keshtu se që tashti je në gjendje ti sjtypesh me.bythe.cdo mi apo urith halesh,që të del para.I shtyp se ta jep forcën.ata që.te duan dhe.ata që.do të.votoojne përfshi dhe pjesën më.te madh të tiranasve Pd ishte.

  Reply to this comment
 9. Adih February 4, 04:53

  Pa pike turpi ,ti o tradhetar i Mjaftit ,qe vrave endrat e shqiptareve te ndershem ,prap vazhdon ,me pelivanlleqe ordinere dhe je shume i lezueshem ..
  .Ketu ti permend .1 … ,Hajdutet e trojeve ,ose me zbutur , abuzuesit..
  2 ….. permend ato qe e kane legalizuar , do marin para,pra do cpronesohen . .
  3 ….ata qe nuk e kane legalizuar , nuk marin para ,po i parapregatit ..
  Nga i gjen keto ligje dhe me cfare llogjike flet ti ore idiot ,qe te ka hyre vetja ne qejf ,.
  Degjo more djale ,keto shpronesimet ,qe pemend ,ti pagoje Edi Rama me ate Lame lamashin , qe i lane abuzuesit ,dhe vazhdon te beje legalizime ..Ti pagojne ,shpronesimet ,thuaj o urjahip ,ata qe i lane ,ne ate kohe . Keshtu flasin burrat dhe jon si shkerdhate
  Po pse more rugac shejtan budalla ,gjithone do paguajme ne ,te pa fajshmit ,me taksat tona .A je ne taketuke ,ore hurjahip karjerist ..Me ben pershtypje ,ka ketu komentatore qe e bejne ” ZHENI ”

  Ky AMERIKANI e lavderon , Po pse o Amerikan keshtu ,si tek ne rumpalle behet edhe ,aty tek ty ne Amerike ?

  Te jam lutur qindra here o Erjon ,paj zotin ,mos dil nga disa here ne dite ne resme dhe televizor , se na ke trembe kalamajte .

  Reply to this comment
 10. meti February 4, 09:40

  Meta duhet te jete ne burge ,jo ne krye te shteteit….

  Reply to this comment
 11. PPP e KRIMIT February 4, 10:40

  Nuk eshte vetem Meta HAJDUT , por eshte edhe Rama nje KRYEHAJDUT dhe Krye Plehre! Rama Shakatori ! Rama Batutaxhiu ! Rama Karagjozi me HAJDUTÈT qe Punesoi tek Banka e Shqiperise ! Rama i ZI qe do Luftonte KORRUPSIONIN !? RESPEKTE per Lali ERIN e Bashkise se Tiranes ! NEVERI per HAJDUTET e tjere ne Presidence , Kryeministri dhe Opozite ! RROFTÈ LALI ERI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim