Veliaj replikon me Berishën për dasmën: Unë s’martohem me kushërirën

April 23, 2015 12:03

Veliaj replikon me Berishën për dasmën: Unë s’martohem me kushërirën

Gjatë seancës së sotme plenare, Sali Berisha ka sulmuar edhe ministrin Erion Veliaj, që do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës.

Sipas tij, Veliaj është përgjegjës për ikjen e shqiptarëve nga vendi.

Ai i kujtoi Veliajt edhe dasmën, duke thënë se në mënyrë të turpshme, ai deklaroi se e bëri atë me kursimet e mamasë.

Por, Veliaj i është përgjigjur duke i kujtuar martesën e të birit me kushërirën.

Ti e ke të vështirë të flasësh për martesat.

Ne të paktën s’jemi martuar me kushërirat”, tha Veliaj, duke iu referuar martesës së Shkëlzen Berishës.

April 23, 2015 12:03
Komento

20 Komente

 1. Kris 1 April 23, 12:12

  Martesa eshte nje hap i publikuar.Mund te shkosh me kusheriren dhe je ne rregull me publikun se nuk je martuar.
  Si qytetar dua te di a ke paguar Faturen e dritave te dasmes ne kalane e Argjiros?
  Po per forcat shtese te sigurise sa ishte fatura?

  Reply to this comment
  • anonim April 23, 12:34

   Saliu eshte bere realisht nje plak i bezdisshem. Sa per z. Veliaj puna e bere ne ministrine qe drejton verteton me se miri aftesite e tij.

   Reply to this comment
  • Kuakuarakua April 23, 12:41

   Vetëm hidh e prit. Asnjëri nuk jep llogari për akuzën që i bëhet dhe faji mbetet nê hava!

   Reply to this comment
   • Samo April 23, 12:53

    Epo plak me matuf se sala se ben dot nena, gjithe jete vetem me llogje eshte marre. Pa te na thote pak ato qejfet qe bejne pas marteses militanten e tij dhe jo te merret me ciftet e lumtura packa nese merren me politike

    Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 23, 20:12

   @@@@@ Që saliu nxjer vetëm mut nga goja këtë e di. Por nuk mund të kuptoj pse përfaqësuesit politikê të shtresës së varfër dhe të mesme duhet të dasmohen nëpër kështjella duke “Imituar martesat e princërve e të mbretërve”!!! Në një farë mënyre kjo duket edhe si përbuzje ndaj traditave shumë të bukura shqiptare të dasmave…! Kemi thjesht snobizëm apo shkëputje të përfaqësuesve politikë nga shtresat që përfaqësojnë? Tung!

   Reply to this comment
 2. NN April 23, 12:30

  Ky e beri dasmen me parate e MAMAQI

  Reply to this comment
  • lili April 23, 13:23

   Cka eshte kjo pra? Hua,korruption?paaftesi me paguar fustanin e nues se vêt?edhe do me ndreq ‘vers si’ edhe Tiranen keshtu me paret e mammaqit prape? Ne kembim te Cfare,se mamaqit nuk i duhet publiciteti?

   Reply to this comment
 3. Mina April 23, 12:32

  Dasma erionit ishte mese normale dhe e ka mundesine te beje nje dasem te mire po shkelzeni sales qe ben shpenzime marramendese bashke me grate e veta. Shpenzime te ketij te fundit as nuk kane te krahasuar me dasem e erit po saliu eshte njeri palaco

  Reply to this comment
 4. info analitike April 23, 12:47

  Veliaj nuk mohon akuzat e Berishes por justifikohet se nuk eshte martuar me kusherira. Ky nuk e ka per gje edhe te justifikohet ne menyre qesharake. Ne nje kohe kur futen njerez ne burg per mospagimin e energjise eshte krim te shfrytezosh ministrine dhe leket e taksapaguesve per martesen tende.
  Cohuni bre trolle se Veliaj ka nevoje per ndihmen tuaj!

  Reply to this comment
  • .......... April 23, 18:32

   Me mua ketu s’ka akuze ne vetvete, ti info whatever. Berisha ka dhene shembullin me te keq ne Shqiperi per akuzat, asnje here nuk ju eshte pergjigjur, por ka sulmuar. Berisha ka parimin sulmi eshte mbrojtja me e mire.
   Kur berisha te dali perpara gjygjit dhe te japi llogari per krimet dhe vjedhjet monstruoze te pasurise se shqiptareve, atehere do te dali Velia e te na thote pse u martua dhe si u martua ne keshtjelle. (Qe s’duhet fare kjo pjese se eshte jeta personale e Velise).

   Reply to this comment
 5. sami April 23, 12:48

  Kur thote “Ne…..”, per ke e ka fjalen ky Veliaj…. ????

  Reply to this comment
 6. jay April 23, 12:58

  Erion hall plaku ke martua lady ajo e meriton dasme ne keshtjelle te tjerat pak rendesi kane burrit qe eshte tamam e trajtoj gruan e tij ja vlen jete te lumtur

  Reply to this comment
 7. Toni April 23, 13:08

  ahahhaha zen berisha+sadije berisha model xhungle orgji babuinesh….

  Reply to this comment
 8. lili April 23, 13:17

  Veliaj ‘perendimor’ e me mentalité te re po na del ma arkaik se vete Berisha,i cili ne fund pranoj kete martese me kusherinen te larget te djalit te tij!
  Zotni Veliaj ketu me kete replike te ulet tregon se vertet abuzoj ne dasmen e tij me fondet publik e me postin e ministrit, si minister:kjo eshte e denueshme ,i pelqej s’i pelqej veliaj-t sponsorizimi i fustanit te nuses se tij nga nje shoqeri private eshte nje gje qe na le ne, qytetareve te ketij vendi ,me ma shume dyshime mbi jo korruptivitetin e ketij ministri,se sa dashuria e djalit te ministrit per nje vajze qe rezulton te jeté nje kusherine e tij!
  Kjo eshte e denueshme me ligj,jo me ke martohet nje djal pa funksione publique zyrtare,qofte ky djal i nje minister!Aferat korruptive siç eshte marrja e nje fustane ne kembim te nje publiciteti eshte nje form korruption edhe eshte korruption aktiv kur ti vete pranon kete marreveshje-Cka do pranosh neser ne kembim te nje privilegji tjeter?
  Pra veliaj ketu tregon pafytyresine e tij qe atakon Berishen per dashurite e djalit te tij….ne evrope vetem kjo kishte mjaftuar me etiketuar si njeri i ulet!
  Merrenu me horrleqet e Sali Berishes si funksionar apo si politikan,ka mjaft pa u kapur aty ku s’duhet se kemi edhe per ju shume gjera po Kaq te uleta !
  Dasmen do t’ia permendim si qytetare derrisa nuk u publikuan fakturat e shpenzimeve edhe kush i ka paguar,mbasi aty u penguan qytetaret normal me vizituar kalajen pa paralajmerin-nder ta une me miqte e mi qe kishim bâ gjithe ato kilometre kot e qe pâme ne shfaqje te nevrikshme me keto VIPa neper shiun ,e mobilizimin te gjithe policise se gjirokatres per nje shfaqje ‘private’…
  Ka nje dallim qe ministri Veliaj nuk e bane ndermjet nje aktor hollywoodian e nje minister te Républiques shqiptare:njenji perfason vetvetin,tjetri Shtetin shqiptar pra njenji mundet me pranuar sponsorizimin ,tjetri jo.

  Reply to this comment
 9. Skifteri April 23, 13:30

  Kris more Krisja !PO si munde ta quash normalitet S.Berishen qe doli nga nga qeverisja si qen I zgjebosur I perzene me turp prej qeverisjes katran ,qe skatrroi shqiprine ,dogji gerdecin dhe vrau 26veta ,vrau 4 protestues me 21 janar,shiti detin,ndoqi nje politike te tokes djegur ne pyje ,ne lumej,ne bujqesi,krijoi ne polci kriminale te çiftelise ,te fallsifikimit te krimeve dhe te tritolit,shkatrroi ushtrin shqiptare,instaloi krimin ne sistem ku vrasesit dhe vjedhesit nuk ndeshkoheshin nga shteti .Djali berishes mori kushriren dhe ti na thua krisi se eshte ne rregull !…,ketu nuk ka moral,ka injorance ,imoralitet me kujintal, dhe ju si I semure ose I çmendur ose I lige ,ose I lajthitur mbroni kete moster S.B .Sulmi per dasmen kunder e E.Velise eshte me prapavij politike ,ambicioz I pa skruoullt.Kemi dy idologji, me dy morale te kunderta : Njeren qe ka perenduar e Sali Berishes si anti shtet,anti ligje,anti drejtesi,anti progres,nje qeveri vrasese qe e dogji shqiprine dhe si kurve kerkon te rikthehet e krihet mbi germadha djegjes te kthehet me nje luk te ri mashtrimi.Ndersa Idologjia tjter : Eshte ajo e shumices progresiste socialiste me shumicen e shqiptarve me arritje dhe vlera te pa diskutueshme per krijimin e shtetit te forte shqiptar jo rrumpall si I Saliut,por shtet europian.Kurse E.Velia eshte nje model I reformave ,I arrtjeve,qe kerkon ta modernizoi Tiranen dhe shqiprin eshte model I politikanit te sukseseshem,nje politikan I se ardhmes ,nje shembull per te rijet.Kush mere kushriren kryen nje inçeste, eshte nje kufome e gjalle ,kunder moralit njrzor shqiptar.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 10. TOMORRI @ April 23, 16:20

  Si ti biesh sumes, nuk ke nevoje per kusherira.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 23, 20:08

   Që saliu nxjer vetëm mut nga goja këtë e di. Por nuk mund të kuptoj pse përfaqësuesit politikê të shtresës së varfër dhe të mesme duhet të dasmohen nëpër kështjella duke “Imituar martesat e princërve e të mbretërve”!!! Në një farë mënyre kjo duket edhe si përbuzje ndaj traditave shumë të bukura shqiptare të dasmave…! Kemi thjesht snobizëm apo shkëputje të përfaqësuesve politikë nga shtresat që përfaqësojnë? Tung!

   Reply to this comment
 11. mushkonja April 24, 06:33

  vuçidolsit martohen me kusherinjte dhe me serbet te degjeneruar te ndyre vetem turqit martohen me familjaret e tyre turp shkerdhen berisha

  Reply to this comment
 12. Bond April 24, 06:39

  Ushtaret e Rames, te ushqyer e rritur ne inkubatoret e Soros-it, jane shembull i perkryer i katapultimit si rezultat i servilizmit dhe nenshtrimit ndaj padronit!
  Erion Veliaj, nje femije jetm nga babai dhe i rritur me therrime nga mamaja e punesuar si pastruese ne shkollen ‘Lincoln Center’, arrin te ‘kaloje’ ylberin duke bere nje dasem milioneresh ne kalane e Gjirokastres dhe pastaj behet Minister e tani shpreson per Kryetar Bashkie i Tiranes!!!
  Dhe thone pastaj gojet e liga qe Shqiperia nuk eshte vendi i mundesive!
  Te varferit nga Kukesi, etj. largohen kot nga Shqiperia pasi dhe ata mund te kene fatin e Erionkes nga Kucova (pa libreze pune)…hahah!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim