Dita e dytë e punës si kryebashkiak, Veliaj zgjedh të shkojë në zyrë me autobus

July 31, 2015 10:20

Dita e dytë e punës si kryebashkiak, Veliaj zgjedh të shkojë në zyrë me autobus

Kreu i ri i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori dje zyrtarisht detyrën.

Punën si kryebashkiak e nisi me rregullimin e orës së Sahatit të Tiranës.

Ndërsa sot ai është fotografuar nga qytetarët duke përdorur  transportin për të shkuar në punë.

Veliaj është parë duke pritur autobusin e unazës dhe më pas është fotografuar edhe duke udhëtuar me këtë autobus.

Udhëtimi i tij me autobus për në zyrë shtyn dilemën nëse edhe ai do ta parkojë makinën në trotuar siç vepronte paraardhësi, Lulzim Basha.

 

11796357_919961778077116_5431159113378639453_n 11822468_919961804743780_6676005466181150594_n

July 31, 2015 10:20
Komento

23 Komente

  1. Dita July 31, 10:32

    Veliaj ju bën me dije se dëshiron të pasurohet sa më parë.

    Reply to this comment
    • fiqo July 31, 16:37

      Rama dhe zari i tij gjithmone japin show te felliqura si kjo. E mbani mend Rama kur erdhi ne pushtet nxorri fotografite qe shkonte ne pune ne kembe. I nxorri nja dy foto si rastesisht, por qe atehere tani hipen ne makinen 500 mije euroshe. Nuk shkon me ne pune ne kembe biri i botes. Edhe Velia kur filloi minister e beri shoun me vrap. Doli ne fotografi duke cuar nje femije rom me duart e veta. Krejt si rastesisht, madje dhe fotografi si rastesisht kishte qelluar aty prane. Qe atehere nuk i qelloi asnje femije rom per ta cuar gjekundi.
      Prandaj Berisha dhe Rama jane si dy pika uji. Ne vend te puneve bejne keto show te felliqura. Berisha katapultoi Bashen qe erdhi nga hici, kurse Rama katapultoi Velian qe erdhi edhe ai nga hici.

      Reply to this comment
  2. sk July 31, 10:58

    Bravo!
    Sfido praktiken e bllokmeneve te diskretituar!

    Reply to this comment
  3. info-analitike July 31, 11:26

    Si ne traditen e mire rilindese puna fillohet me reklama dhe jo ne heshtje e larg nga telekamerat. Na kujtohet Edi Rama tek shkonte ne zyra ne kembe e sec brockulliste per barkderrat. Por ja qe edhe Rama na eshte bere barkderr dhe udheton me makine te blinduar me nje sere rojesh e nuk mbeti pa inauguruar e pa gjetur rast te dale ne TV duke ia kaluar edhe Berishes.

    Reply to this comment
  4. Populli pa uje July 31, 11:49

    Kesaj i thone me i shit popullit pordhe me rigon.

    Reply to this comment
  5. bobi July 31, 11:59

    po lerini keto traplliqe, ti po te jeshe burri mire jepja makinen, shtetit.shko me biciklete ose mme autobuz per 4 vjet………….

    Reply to this comment
  6. eri veli July 31, 12:30

    Z. Veliaj qe diten e pare nise nga reklamat, kujton se do mallengjesh njeri keshtu, perkundrazi me i peshtire behesh… shko bej ndonje pune e trego qe sje vetem cun mami qe ke shitur fiq !

    Reply to this comment
  7. Naftetari July 31, 12:40

    Kryetar duhet qe orgjentishte ta zgjidhesh kontratene me keta operator kafshe qe nuke vene ne funksion sistemin e kondicjonimei ne linjat e tyre te hipeshe tiranen e re sidomos te pjesa e unazez eshte me shume se tmerre keta flliqesira duhet te shporren se po i marrin me qafe njerzit .

    Reply to this comment
  8. shoku " Hekuran " July 31, 12:59

    O Erion , do bythe qe te mbash ” peris ” o zemer . Ja vajte dy tre here me otopus po pastaj me cfar do te shkosh apo do haesh me kryeministrin dhe ministrat kush e ka makinen me te bukur ! Da Ci Baot alla njeriu I ri nuk I ha njeri o derman ! Ti rishiko tabelat e qarkullimit rrugor brenda siperfaqes tende qe mbikqyr , disiplinoi qe te jene te dukshme , aty ku ka shkolla dhe nuk ka semaphore vendos ” policat e shtrire ” , ( ato te ngriturat ne rruge qe te detyrojne te ulesh shpejtesine ) dhe kaq duan njerzit !

    Reply to this comment
  9. Lili July 31, 13:30

    Nje arsye ma shume per cdo qytetar i tiranes me kerkuar shpenzimet per karburant ,per dieta,per telefon,ne bashki e me monitoruar nga afer keto shpenzime qe paguhen nga xhepi i jone! Sicili prej nesh shkoni ne Pune me mjetin e vete! Veturat zyrtare eshte vetem per levizje zyrtare vatje ardhje ne shtepi nuk eshte Pune zyrtare!

    Reply to this comment
  10. Kris 1 July 31, 13:31

    Veliaj per te rruajtur nje bashku te paster vajti e beri kaken be kaktoren e minisrise se brendeshme.

    Reply to this comment
  11. Mark uk July 31, 13:50

    Edhe komunistet derisa muaren pushtetin te vrisnin po te merrte edhe nje kokerr fiku ne pronen e fshatarve ndonje partizan [ jo nga fiqet e Veliajt haha] e vrisnin ne vend.Sapo muaren pushtetin zhduken cdo pron private ne vend.Te shohim sa kohe do tregohet kaq i shejt.

    Reply to this comment
    • i ri July 31, 14:01

      Po si nuk tu mbyll goja o pacavure e kombit o iriq i bythes se Saliut,o pervers i ndyre edhe aty ku dergjesh si veremi ,vetem ti besh avokaturen te vdekurve ,te mbaruareve,e te pa varrosurve demokrate qe e bene kete vend cope cope,,,,!Je perfaqesues tipik antishqiptar ,i pa ndreqshem ,gomar komplet,pa asnje gr mend e pa asnje pik gjak shqiptarie.Eunuk fondamentalist ekstrem,i perdhjere ne shekuj. Edhe kur ka nje gje te mire sa do e vogel te jete ajo ti do ta perdhosesh,,,,,,,!

      Reply to this comment
  12. plaku i mocem July 31, 13:50

    Nuk i prishet pune shume shqiptareve se kreu i bashkise me te madhe ne vend shkon me makine ne pune.Pune na prish kur nuk punon,kur punon per disa e jo per te gjithe,kur ben dallime midis njerzve e kur nuk mbeshtet shtresat ne nevoje,kur nuk ve ne pune vartesit e nuk kerkon llogari,kur nuk vendos nje system modern per zgjidhjen e ankesave te qytetareve,kur demton ambjentet publike dhe jep leje ndertimi per “ata lart”,apo me keq akoma kur ambjentet e gjelberuara,i kthen ne pallate,ne emer te kthimit te pronave,kur nuk vendos ne pune ndermarjen e pastrimit,e gjelberimit,kur shperdoron ujin per e pijshem,kur trasporti public ne qytet ngre cmimet,dhe ofron nje palo sherbim,kur nuk kontrollohen shkollat dhe ekipi qe i drejton ato kur,kur,kur… e shume “kure”.I urojme pune te mbare kryebashkiakut te ri ne moshe,e te leje gjurme ne krye te kryeqytetit.Nje here ne jete te vjen nje shans I tille,ku te jepet mundesia te besh gjera qe mbeten e mbahen mend,duke te mbajtur gjalle edhe kur te largohesh nga kjo bote.

    Reply to this comment
  13. gjermani i fundit July 31, 14:02

    Neser po ta mbajti shko me pajtonin e Lymit, pasneser me karroce me kuzhineta te na nxjerresh mallin e femijnise. Hajde se shaka po bej, Nano ishte me qejfli megjithate, e ngiste vete autobus in si shofer cek

    Reply to this comment
  14. Fredi July 31, 14:14

    Ec mer djal me makin se nuk asnji prblem se duhet ta kesh trurin e fresket, leri kto budallalliqe se nuk jane per kte vend. Mbasi ti kesh bo rruget dhe linjat e autobuzve normal si dhe te kesh rregullu Tiranen (nqs) atehere boj xhiro me autobuz . Mgjt te shofim se sa do zgjasi kjo puna e autobuzit….por te pakten shiko oraret qe mos te presesh.
    Si perfundim je vertet i paftyr dhe nuk e ke problem te besh lloj lloj aktrimesh, BRAVO

    Reply to this comment
  15. Zoro July 31, 15:23

    O Mark-uk !
    Tani qe “komunistet” nuk do te lene me pre as dru se te fusin ne burg, c’fare do besh ?
    Provo te shesesh fiq se mbase mbas 4-vjetesh te bejne Kryetar Bashkie.

    Reply to this comment
  16. episodi July 31, 15:54

    Te dashur komentues mos komentoni budalleqet e gazetes drita por kryebashkiaukut te ri i urojme pune te mbare dhe te shofim se cdo beje ai.Prandaj ti leme budalleqet e ndonje gazetari qe mbush rreshtat e gazetes se iku ne kembe apo iku me biciklete.Kryesorja eshte te beje pune dhe puna behet me staf te kualifikuar.

    Reply to this comment
  17. Emigrant July 31, 15:56

    Menyra qe zgjedh per te shkuar ne pune ndoshta nuk tregon asnje gje Puna te tregon se sa i zoti je per ate qe do te besh Natyrisht qe nuk ka asnje te veshtire sidomos per nje djale qe eshte arsimuar ne SHBA por do te shohim se sa i vlefshem esht eper ate komunitet.

    Reply to this comment
  18. Agim Cani July 31, 17:36

    …llapni llapni..ai esht tjeter model…tjeter kulture…tjeter vizion…eshte qytetar 24 karrat…

    Reply to this comment
  19. Mark uk July 31, 19:02

    i ri Sa te ket zagar si puna jote,kshtu do jemi.Po shif veten more qyp,se une kam 18 vjet qe jetoj ne England.Une shtyj kohen me gomardheqet e atyrevsi puna jote qe servilosesh per nje thes miell.

    Reply to this comment
  20. Mark uk July 31, 19:03

    i ri Sa te ket zagar si puna jote,kshtu do jemi.Po shif veten more qyp,se une kam 18 vjet qe jetoj ne England.Une shtyj kohen me gomardheqet e atyre si puna jote qe servilosesh per nje thes miell.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*