Veliaj: S’ka taksë për hapësirën publike edhe për maj- qershor, anulohet dhe taksa e hoteleve deri më 15 shtator

May 18, 2020 13:39

Veliaj: S’ka taksë për hapësirën publike edhe për maj- qershor, anulohet dhe taksa e hoteleve deri më 15 shtator

Kryebashkiaku Erion Veliajb tha se bizneset nuk do të paguajnë taksë për hapësirën publike as për maj- qershor.

Ndërkohë ai thotë se hotelet në Tiranë nuk do të paguajnë taksë deri më 15 shtator.

”Heqje e taksës publike edhe për maj- qershor. Nuk do të thotë zaptim, atë që e ke të aplikuar nga Bashkia e ke pa pagesë.

Do inkurajojmë sa më shumë aktivitet e jashtme, si shkollë në Parkun Rinia.

Taksat lokale mund të kompensohet për investime, anulimi i taksës së hoteleve deri më 15 shtator, përfitojnë 300 hotele në Tiranë.”- tha Veliaj.

o.j/dita

May 18, 2020 13:39
Komento

3 Komente

 1. D... May 18, 14:14

  Lajm i mire pas stuhise….

  Reply to this comment
 2. besi May 19, 13:11

  eshte trembur per vdekje se e di qe e ka bere mullar duke ju bindur pa kushte padishaut te surrelit Ne fakt po te ishte ne ndonje vend tjeter e para do ishte rrezuar nga revolta e qytetareve qe e paguajne ate dhe te gjithe ata rrotull tij brenda disa oreve dhe ne rastin normal te nje shteti normal do te ishte proceduar dhe shume shpejt do te ishte ne burg Sepse padishau surrelit vete nuk firmos asgje vetem i delegon verbalisht ketyre si puna e ketij te korruptuarit te bashkise urdhera qe duhen zbatuar dhe jo diskutuar

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro May 21, 09:53

  Veliaj nje demagog e hipokrit i papare!! Dhe xhaxhi Enver kur acarohej me Jugosllavet e ruset etj bente amnisti me te burgosurit politike!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim